Привітання з днем санепідслужби

0

День медичних працівників — це свято людей, які присвятили себе благородній справі — збереженню здоров’я і життя співгромадян. Щорічно кожне третю неділю червня ми згадуємо і вшановуємо всіх тих, хто невтомно працює у сфері охорони здоров’я.

Прийміть щирі вітання зі святом самого затребуваного роду діяльності — Днем медичного працівника.

Хочеться сьогодні, в наш професійне свято, низько вклонитися Вам за Вашу невтомну працю та щире відкрите серце.

Хочеться побажати всім працівникам санітарно-епідеміологічної служби, які присвятили своє життя служінню ідеалам, більше людяності і добра, невичерпності сил і працьовитості.

Нехай усе хороше, зроблене Вами з душею та натхненням, повертається до Вас в багаторазовому розмірі.

Щастя Вам і добра, і нехай клятва Гіппократа не буде для Вас важким обов’язком, а лише приємною місією.

Нехай любов і щастя наповнюють кожен Ваш день, а праця на благо людей приносить задоволення і радість.

Агирову

Аслану Хангиреевичу

Доктор медичних наук

Державному раднику Російської Федерації 2 класу

Дійсного члена Російської екологічної академії

Голова регіонального відділення Російської екологічної академії

Члена Російської академії соціальних наук

Академіку Адигської (Черкеської) Міжнародної Академії наук

Почесному професору Федерального наукового центру гігієни

Почесному працівнику держсанепідслужби Російської Федерації

Заслуженому лікарю Російської Федерації

Вельмишановний Аслан Хангиреевич!

Сьогодні знаменна дата в житті — Ваш День народження — 65-річчя! В цей незабутній день Вам доведеться почути і прийняти цілий потік теплих слів, побажань і привітань. І це не дивно. Ваша яскрава біографія — приклад того, яких професійних висот може досягти талановита, цілеспрямована людина з чіткою громадянською позицією. Історія Вашого життя і діяльності настільки багатогранна і сучасна, настільки зрозуміла і приваблива, що багато хто з нас мимоволі звіряють з нею свої справи і прагнення.

Кожна людина хоче бути щасливою. Але відчуття справжнього щастя дається тому, хто несе радість своїм близьким, колегам по роботі і робить все можливе для покращення життя найбільшого числа людей, суспільства в цілому. Ось вже майже 40 років Ви невпинно служити на благо зміцнення здоров’я і благополуччя населення Республіки Адигея, постійно перебуваючи на вістрі проблем, в усьому намагаючись знайти напрямки подальшого розвитку, точки росту на всіх етапах становлення санітарно — епідеміологічної служби. Своїм умінням жити цікавої, творчої, духовно насиченим життям, прагненням бути корисним людям, Ви завоювали визнання, повагу та шану. Людина високого почуття обов’язку й відповідальності, Ви завжди і в будь-яких ситуаціях відкрито дивіться правді в очі, вмієте знайти правильне рішення. Ваші висока компетенція, професійний і життєвий досвід є запорукою успішної реалізації тих великих завдань, які стоять перед нашою службою.

Неоціненним є Ваш особистий внесок у справу охорони здоров’я та благополуччя людей. Підсумком Вашої багаторічної роботи є стабільна санітарно-епідеміологічна обстановка в Республіці Адигея, відзначається позитивна динаміка благополуччя підконтрольних об’єктів, своєчасно і якісно розглядаються звернення громадян. Стійкість і ефективність створеної системи підтверджується тим, що основні показники санітарно — епідеміологічного благополуччя населення Адигеї з року в рік покращуються, зведена до мінімуму професійна захворюваність, практично відсутні масові інфекційні захворювання, викликані споживанням неякісних та небезпечних харчових продуктів і води. На сьогоднішній день матеріально — технічна і лабораторно — інструментальна база Управління Росспоживнагляду по Республіці Адигея дозволяють вирішувати на високому, сучасному рівні завдання, що стоять перед службою. Ваше життєве кредо: «Вік живи — вік учись…». І Ви не можете інакше: улюблена робота, турбота про молоде покоління, наукові дослідження, пошуки; словом, спокій Вам тільки сниться. У витканому Вами духовному просторі знаходять своє гідне місце кожен з тих, хто завжди на посту, хто вірно служить своєму благородній справі охорони здоров’я і благополуччя людей.

Своєю роботою Ви досягли високого рейтингу служби, санітарно — епідеміологічний нагляд в Адигеї знайшов у розумінні населення та органів влади свою значимість і необхідність, а всі Ваші ідеї, втілені в життя, стали особливо результативними.

Прокладений Вами професійний шлях гідно оцінений Вітчизною, увінчаний найпочеснішими урядовими нагородами і високими науковими званнями. Ваші заслуги визнані на республіканському, російському і міжнародному рівнях.

Шановний Аслан Хангиреевич! В чудовий день Вашого народження прийміть щирі, теплі, сердечні вітання від усього колективу нашої служби. Працюючи під Вашим початком довгі роки, ми бачимо в Вас зразок високоорганізованого людини, зразок залізного слова та найвищої обов’язковості. Кожна хвилина спілкування з Вами, кожен наш розмова не проходить для нас безслідно. Ваша оцінка поточних подій і бачення майбутнього спонукають нас до нових творчих пошуків, переосмислення уявлень і поглядів. Як говорив Блез Паскаль: «Ніщо не звеличує людину, як думка, а не простір і час, яких нам не заповнити». А що думка підносить Вас, Аслан Хангиреевич, як вченого і як керівника — це безперечний факт. Це генетичний дар, і не так багато людей, які ним володіють. Уважний, дбайливий, справедлива людина, що виявляє відкритість і поважність до людей, намагається надати допомогу та підтримку кожній людині, яка звертається до Вас з проханням, цікавий співрозмовник, що володіє нестандартним, багатогранним типом мислення, Ви користуєтеся заслуженим авторитетом не лише у колег і громадськості, але і серед представників всіх гілок влади Республіки Адигея.

Ми нескінченно вдячні Вам за самовіддану працю, за увагу і турботу про кожного з нас! Ваші поради, життєві уроки геніального лікаря — гігієніста вчать твердості переконань, взаєморозуміння, бажання перемагати труднощі. Немає сумнівів, що Ваші багатющі знання, потужний інтелект, професіоналізм і життєва мудрість забезпечать і надалі в діяльності санепідслужби Республіки Адигея високий результат. Ми глибоко цінуємо і поважаємо Вас як людину блискучої ерудиції, чуйного і надійного керівника. Вихований на добре, Ви, Аслан Хангиреевич, завжди повертаєте добро людям. Для всіх нас Ви – незаперечний авторитет і наша гордість!

Від усієї душі бажаємо Вам міцного здоров’я, довгих і щасливих років життя, успіхів у всіх Ваших добрих справах, злагоди та добробуту! Найкращих благ Вам на довгі роки! Нехай Ваше серце завжди б’ється з радістю і натхненням!

З глибокою повагою і вдячністю,

колектив Управління Росспоживнагляду по Республіці Адигея

Шановні колеги! Дорогі друзі!

Протягом багатьох років охорона здоров’я нашої країни в третю неділю червня відзначає День медичного працівника, який заснований Указом Президії Верховної Ради СРСР від 1 жовтня 1980 року «Про святкові і пам’ятні дні». Це свято найгуманнішої в світі професії. Саме в цей день працівники охорони здоров’я, санепідслужби, медичної науки, по-особливому відчувають свою необхідність і значимість, пишаються своєю професією, своїми досягненнями.

Професія медичного працівника не знає свят і вихідних, вимагає великого терпіння, мужності і душевної чуйності.

Дорогі колеги, в наших руках найдорожче, що є на світі — здоров’я і життя людини.

В нашій службі працюють прекрасні спеціалісти і ми зобов’язані виправдати довіру громадян!

У цей святковий день прийміть найтепліші слова вдячності за гідну працю на благо людей, на благо забезпечення санітарно-епідеміологічного благополуччя населення нашої країни.

Сердечно вітаю всіх працівників і ветеранів служби, всіх колег з професійним святом — Днем медичного працівника і бажаю подальших успіхів у нашій благородній справі, стійкості і оптимізму, добра, міцного здоров’я, щастя і благополуччя у ваших родинах!

Керівник Управління Росспоживнагляду поПриморскому краю

Головний державний санітарний лікар по Приморському краю

Привітання з днем народження хлопця з картинками 7

 1. Ідеї подарунків для гостей
 2. Тематична весілля
 3. Сезонна весілля
 4. Закладка для книги — майстер-клас
 5. Свічки своїми руками
 6. Зелень в горщику
 7. Заохочувальні призи
 8. Як вручати подарунки

Подарунки молодятам на весілля – справа звична, а от подарунки для гостей – порівняно новий звичай. Прийшов він до нас з середньовічної Європи, хоча і на Русі завжди була традиція загортати у хусточку запрошеним гостинці з весілля. Дарувати чи не дарувати подарунки гостям на весіллі? Багато наречені, враховуючи кількість запрошених, сумніваються в необхідності дотримання такої формальності, і дуже даремно. Дякувати гостей необхідно за те, що вони прийшли вас підтримати в такий важливий для вас день. Подарунок для гостей не обов’язково повинен бути дорогим, головне в ньому бирка з написом (можна і від руки) «Спасибі, що ви з нами!».

Сюрприз для гостей буде дуже приємним, якщо поруч зі своїми приладами на столі вони побачать бонбоньерку – класичний варіант (в перекладі з французького бонбоньєрка означає цукерниця). Зробити її можна різними способами. Можна оформити подарунок просто – у вигляді пакетика з целофану або подарункового паперу, а також серветки у вигляді вузлика з красивою стрічкою. Наповнюють їх зазвичай цукерками, мармеладом, печивом, тістечками, популярними зараз кексами мафинами та іншими дрібницями. Оригінально виглядає в бонбоньерках домашня випічка з логотипами весілля. А якщо в коробочку покласти ще і ваш сімейний фірмовий рецепт, про подарунок забудуть не скоро. Якщо серед гостей не всі любителі солодощів, можна вибрати для подарунків сувеніри, виготовлені своїми руками – свічки, мило, теплий шарф, горщик з квіткою.

Ідеї подарунків для гостей

Подарунки можна підібрати готові або проявити фантазію і зробити оригінальні сувеніри своїми руками. Почнемо з готових.

 1. Шоколадні фігурки нареченого або нареченої або медальки відповідної тематики.
 2. Магнітики на холодильник з гламурним малюнком або логотипами весілля.
 3. Сувенірні брелоки з весільною тематикою.
 4. Іменні келихи або гуртки.
 5. Дружній шарж від професійного шаржиста.
 6. Гороскопи і передбачення у вигляді карт таро або старовинних сувоїв.
 7. Подарункове мило у формі серця, з етикеткою, зробленої своїми руками.
 8. Пляшка вина або іншого спиртного з весільним фото замість етикетки.
 9. Коктейль, приготований для кожного гостя з красивим і їстівним оформленням.

Тематична весілля

 • Для тематичного весілля і подарунки гостям на весілля від молодят повинні бути відповідні. На весіллі в стилі Чикаго 30-х років можна дарувати за участь у конкурсах сувенірні долари, які потім можна тут же, в спеціальному магазинчику, обміняти на капелюхи, боа, сигари, маленькі пробники віскі, карти.
 • На весіллі в стилі ангелів дарують сувенірних янголів, свічники і білі фоторамки з амурчиками.
 • На весілля в морському стилі можна дарувати моделі корабликів, сіль для ванн, морський компас з гравіюванням.
 • На весіллі в стилі подорожей доречні будуть путівники по різним країнам, листівки та фото ваших спільних поїздок, сувенірну монету, яку можна залишити у фонтані або море.
 • На футбольній весіллі вручають м’ячі, свистки, фанатські шарфи, футболки з прізвищами молодят і номером 1, диски із записами кращих забитих голів.
 • На кольоровий весіллі в подарунках також треба виділити колір. На помаранчевій весіллі це можуть бути апельсини в міні-сеточках, на осінній весілля – жовті чашки або лимони.

Краще, якщо подарунки будуть універсальними, не орієнтованими на чоловіків або жінок. Не бійтеся бути оригінальним, гості обов’язково оцінять ваш креатив.

Якщо весілля класична, можна у виборі подарунків орієнтуватися на пору року. Влітку можна дарувати кошики з фруктами або горщики з розсадою. Восени гості будуть раді баночці меду або варення, звареного нареченою власноруч. Взимку можна дарувати шарфи, рукавиці, теплу грілку. Навесні доречні набори насіння квітів і зелені, кімнатні рослини в горщиках.

Якщо варіанти з готовими сувенірами не влаштовують, подивимося, як зробити подарунки гостям на весілляу своїми руками

Закладка для книги — майстер-клас

Бюджет – 200 руб., час для виготовлення закладки – 15 хв.

 • стрічка з оксамиту до 27 см завдовжки під колір весілля;
 • два затиску за розміром стрічки;
 • два кільця з швейної фурнітури;
 • дві підвіски:
 • плоскогубці.

Покрокова інструкція

 1. Відріжте шматок стрічки необхідної довжини, яку можна розрахувати за формулою – довжина книги плюс 5см. В нашому МК – 27 см для стандартної книги.
 2. Вкласти стрічку в затиск і закріпити її плоскогубцями.
 3. На затиску встановити кільце і підвіску. Закладки можна робити різного кольору, різних відтінків, орієнтуючись на конкретного гостя.

Бюджет – 200 руб., час виготовлення – 50 хв.

 • ємність для свічки (чашка, банку);
 • гніт і віск;
 • щільний картон для кріплення;
 • глечик з носиком;
 • ароматичні олійки і барвники (за бажанням).

Покрокова інструкція

 1. Якщо немає готового воску в пластівцях, то потрібно настругати свічку невеликими скибочками.
 2. Розтопити віск на водяній бані, додати харчові барвники.
 3. У ємності для свічки закріпити гніт, встановивши на нього коло з отвором, вирізаний з картону.
 4. Влити в ємність розплавлений віск, капнути аромамасло і залишити для застигання.
 5. Оригінальність сувеніру додасть зовнішній вигляд баночки або чашки, в яку помістили свічку.

Бюджет – 100 руб., час виготовлення – 20 хвилин.

 • горщик;
 • розсада;
 • універсальний грунт;
 • ;бирка і мотузка.

Покрокова інструкція

 1. Підготувати горщик – вимити, якщо він новий чи зняти всі етикетки, якщо використовуєте баночки.
 2. Заповнити ємність для розсади грунтом і залишити в центрі поглиблення.
 3. Посадити розсаду і закріпити на шнурі бирку з іменем гостя та словами подяки.

Цікаво виглядають такі горщики з приклеєними магнітами на металевій дошці біля входу в зал. Ще один варіант такого подарунка – фіалка в горщику, декорованому квіткової папером і прапорцем з логотипами весілля. Колірне рішення можна оформити у відповідності з темою весілля.

Дарують на весілля і втішні призи. Подругам нареченої, яким не дістався весільний букет, можна вручити тістечка з передбаченнями щасливої долі, хлопцям, не зловив підв’язку, аналогічно, тільки що-небудь мужнє.

Після весілля у вас напевно буде диск з записами церемонії реєстрації, прогулянки, конкурсів. Можна вислати копію кожному гостю.

Можна скласти подарунки на окремому столику або у вигляді багатоярусного торта, на європейський манер. Вручати подарунки гостям можна по-різному:

 • найпростіший спосіб – залишити їх на столі під серветкою, згорнутої конусом;
 • проригинальный подарунок гостям на весіллі — сувенір у повітряній кулі, прив’язаний до стільця кожного гостя;
 • можна вручати під час привітань у момент вручення подарунків молодятам;
 • можна обіграти у вигляді конкурсів — порибалити з магнітними вудками, де гість сам виловить собі подарунок;
 • провести безпрограшну лотерею, вказавши номер квитка у весільному запрошенні;
 • якщо гостей небагато, просто представити кожного жартівливим не образливим віршем і вручити подарунок публічно;
 • скласти сувеніри в скриньку і викликати по черзі самого високого чоловіка, саму пишну і красиву жінку і т. д., тільки номінації повинні бути орієнтовані на почуття гумору кожного гостя;
 • іноді оформляють весільне деревце, де подарунки розвішують, як на новорічній ялинці, натомість гість може повісити бирку з побажаннями молодятам.

Для подарунків гостям за участь у конкурсах можна купити різні дрібниці – декоративні свічки, брелоки, фоторамки, шоколадки-медальки, мильні бульбашки, віяло, вазочки, біжутерію, ручки, блокноти. Щоб подарунки не залишилися на весільних столах, можна подумати про ексклюзивному варіанті. Наприклад, замовити календарики на майбутній рік і з фотографією молодят, магнітики на холодильник з весільною тематикою, кружки, футболки, значки – будь-яку сувенірну продукцію з вашими ініціалами, яку можна замовити в рекламному агентстві.

Подарунки люблять всі, тому варто подумати, як зробити на весіллі щасливими якомога більше ваших гостей. Варто зробити на кілька сувенірів більше, ніж кількість запрошених, щоб випадковий неврахований гість (наприклад, дитина) не залишився без подарунка. Коли ми ділимося з друзями своїм щастям, воно обов’язково повертається з великими дивідендами. Хоча багато хто вважає, що достатньо зробити барвисті запрошення, решта – порожня формальність. А як думаєте ви?

Ми за міцне здоров’я
Все, звичайно ж, друзі,
Так що вам без предисловья
Запропоную послухати я
Тих, хто в журналі ЗОЖовском
Для себе рецепт знайшли
І приховувати його не стали,
Розповісти про нього прийшли!

(виходять кілька учасників по черзі діляться секретами здорового способу життя, свої рецепти вони співають на мотив пісеньки водовоза “Дивовижний питання, чому я водовоз? Тому, що без води ні туди і ні сюди!»з к. ф.»Волга-Волга»)

Любимо ми журнали ЗСЖ!
Розповісти нам несила
Всі рецепти з нього,
Щоб здоров’я було.

Дивовижний питання:
Чому я їм овес?!
Тому, щоб без клізм
Свій очистити організм!

Воду я не визнаю,
Мінералку тільки п’ю!
Чи можна накрайняк
П’ятизірковий коньяк!

Я не п’ю і не курю,
По-французьки кажу!
Пузо втягнутим тримаю
І навшпиньки ходжу!
(для приколу цей учасник повинен бути пузатеньким і пройтися навшпиньки)

Голодування застосовував,
Дуже струнким відразу став!
Але переборщив трохи-
Стали в ребрах всі боки!
(самий худенький учасник)

Замість чаю пити сечу,
Хоч не дуже хочу!
Кажуть цей процес
Видаляє нервовий стрес!

Мені сподобався масаж!
Для судин він дренаж!
Правда, після масажу
Заводжуся я вам скажу!

Застосував простий рецепт
Усунув один дефект:
Хрін на тертці настрогал
І до мозолі прив’язав!

Чистотілу заварив
І коросту вилікував!
Може, даремно я поспішив,
Адже я з нею рухливість був!

М’ясо я зовсім не їв
І трохи озвірів!
У цьому є величезний плюс-
Я нікого не боюся!

Спеціально для вас ми приготували нові сценки

Сподіваємося, що вам сподобалася наша публікація Сценка про здоровий спосіб життя. Залишайтеся з нами і дивіться ще Сценки писані нашою рукою.

2012 рік – пам’ятний для державної санітарно-епідеміологічної служби Російської Федерації. Рівно 90 років тому, 15 вересня 1922 року, був підписаний Декрет Ради народних комісарів РРФСР «ПРО санітарні органи республіки». З тих пір в Службі багато чого змінилося: з эпидбюро, де працювали одиниці фахівців, пройшовши через етапи санепідстанцій та центрів держсанепіднагляду, вона придбала статус федерального органу виконавчої влади, що перебуває у віданні Уряду Російської Федерації, в ній на благо охорони здоров’я трудяться десятки тисяч професіоналів своєї справи.

«Кінцевою метою всякої роботи санітарної організації, має бути оздоровлення населення, досягнуте шляхом планомірного проведення в життя розумних санітарних заходів» – говорив Олексій Миколайович Сысин.

Вся історія розвитку Служби пов’язана з вирішенням масштабних державних завдань – боротьба з епідеміями, подолання наслідків війн і регіональних конфліктів, профілактика захворювань, забезпечення належних умов життя, праці і відпочинку населення.

Профілактика інфекційних і масових неінфекційних захворювань була особливо актуальною на рубежі XIX– XX століть, бо початок нового сторіччя наша країна зустріла непрекращавшимися епідеміями, за рівнем захворюваності і смертності Росія стояла у той час на одному з перших місць серед європейських країн.

У зв’язку з високою захворюваністю і смертністю від інфекційних захворювань в кінці XIX – на початку XX століть почали створюватися науково-практичні установи епідеміологічного профілю, які розробляють науково-методичні питання боротьби з цими захворюваннями, які беруть участь у практичній роботі по їх ліквідації.

Організаційної роботи санітарного лікаря надавалося першорядне значення. Безпосередньо і повсякденно керуючи земськими дільничними лікарями вивчення санітарного стану населення і, в першу чергу, захворюваності населення, а також проведення санітарно-профілактичної роботи на ділянці, санітарний лікар виступав у ролі організатора охорони здоров’я.

З питань боротьби з епідеміями, особливо з холерою й чумою, часто скликалися різні обласні з’їзди і наради, в роботі яких брали участь не тільки представники громадських установ і місцеві лікарі, але і представники уряду та місцевої адміністрації.

Безпосередню участь в організації охорони здоров’я та особливо санітарного справи брали участь такі видатні вчені як Д. К. Заболотний, Л. А. Тарасевич, Н.Ф. Гамалія, П. Н. Диатропов, Е. І. Марциновський. Санітарна організація вже з 1918 року почала будуватися на основі наступних принципів: державний характер санітарного справи, централізація його управління, спеціалізація санітарного нагляду, наближення медичного обслуговування до населення, широке участь трудящих в санітарно-оздоровчих заходах, тісного зв’язку практичної діяльності з досягненнями гігієнічної, епідеміологічної та мікробіологічної науки. Ці принципи побудови санітарної справи були схвалені I Всеросійським з’їздом медико-санітарних відділів Рад у червні 1918 р.

Найважливішим документом для санітарно-епідеміологічної служби країни став Декрет Ради народних комісарів РРФСР «ПРО санітарні органи республіки» від 15 вересня 1922 року, який визначив завдання і структуру санепідслужби, її права та обов’язки, підтвердив її державний характер. Цим декретом було покладено початок створенню спеціалізованих санітарно-профілактичних установ. Саме ця дата — 15 вересня 1922 року — стала днем народження санітарно-епідеміологічної служби Російської Федерації.

У різний час державною санітарно-епідеміологічною службою керували видатні особистості – великі лікарі-гігієністи й епідеміологи.

В історії державної санітарно-епідеміологічної служби Російської Федерації були періоди розквіту, були і нелегкі роки. Варто згадати важку роботу наших колег в роки Великої Вітчизняної війни. Але завжди, в усі часи співробітники Служби наполегливо і послідовно вирішували одну з найважливіших державних завдань – забезпечення охорони здоров’я людей.

Ліквідація віспи, поліомієліту, відчутні результати в боротьбі з на кір, дифтерію, черевний тиф, гепатит В та іншими захворюваннями – у ці досягнення російської медицини вирішальний внесок внесли фахівці державної санітарно-епідеміологічної служби, професійно виконуючи свій обов’язок, зберігаючи вірність обраній професії.

Пройшовши всі щаблі розвитку, подолавши багато труднощів на своєму шляху, сьогодні Служба стала самостійним федеральним органом виконавчої влади, що здійснюють не тільки федеральний державний санітарно-епідеміологічний нагляд, але й федеральний державний нагляд у сфері захисту прав споживачів, забезпечуючи не тільки безпеку товарів (робіт, послуг), але і їх належну якість. В цілях прогнозування біологічної та хімічної небезпеки на території країни і прийняття планових і екстрених санітарно-протиепідемічних заходів по забезпеченню біологічної та хімічної безпеки населення і навколишнього середовища Служба організовує та проводить моніторинг небезпечних для людини природних біологічних агентів та хімічних речовин та викликаних ними захворювань.

Звертаючись до ветеранам Служби, хочу відзначити – всім, що становить гордість нашої Служби, ми зобов’язані вам. Ви створювали її авторитет, примножували практичні досягнення, формували кадровий потенціал, наукову та лабораторну базу. У вас ми переймаємо безцінний лікарський і життєвий досвід, вчимося мудрості і служіння обраній професії.

Особливо хочу звернутися до молодих колег, які тільки починають свою діяльність у стінах наших органів і організацій. Ваше завдання – увібрати все краще з того, що накопичено попередниками, перейняти досвід старших колег, стати гідною зміною.

Напередодні 90-річчя держсанепідслужби Росії, шановні колеги, прийміть слова подяки за вашу нелегку працю, нехай завжди будуть з нами мудрість в гідних рішеннях і твердість у розумних діях, творча неустанность і здоровий глузд, терпимість і оптимізм, спокій і впевненість. Бажаю вам постійного професійного вдосконалення, взаєморозуміння в сім’ї і на службі, здоров’я, добра і миру!

Спасибі Вам і низький уклін за Вашу відданість нашій спільній справі і самовідданість!

З глибокою повагою,

Керівник Федеральної служби з нагляду в сфері захисту прав споживачів і благополуччя людини, Головний державний санітарний лікар Російської Федерації, Доктор медичних наук, професор, Академік РАМН Р. Р. Онищенко

За інформацією Головного державного лікаря в містах Подільського, Домодєдово, Ленінському районі Ст. А. Симчука, історія державного санітарно-епідеміологічного нагляду розпочалась з Декрету Ради Народних Комісарів РРФСР «ПРО санітарні органи Республіки» від 15 вересня 1922 року, послужив початком створення спеціалізованих санітарно-профілактичних установ в країні.

Численні епідемії інфекційних хвороб, низький рівень комунального облаштування населених пунктів, проблеми з питним водопостачанням, відсутність гігієнічно безпечних умов праці на підприємствах стали головними історичними передумовами створення служби: найбільш масові інфекції та їх широке поширення виникли на початку XX століття в період першої світової війни, революції 1917 року, громадянської війни.

До кінця 30-х років в Росії формується мережа закладів нового типу – санітарно-протиепідемічні станції. Велика Вітчизняна війна загальмувала розвиток охорони здоров’я і становлення санепідслужби в країні, проте, з 1943 року, незважаючи на тривали військові дії, почалося їх відновлення.

З 1963 року і до початку 2004-го санепідслужба зазнавала ряд адміністративних реформ, спрямованих на посилення її позицій і ефективність роботи і призвели до створення державної санітарно-епідеміологічної служби і злиття її з державною інспекцією з торгівлі, якості товарів і захисту прав споживачів і створення нового органу федерального контролю – Федеральної служби з нагляду в сфері захисту прав споживачів і благополуччя людини (Росспоживнагляд), що увійшла до складу Міністерства охорони здоров’я і соціального розвитку Російської Федерації.

На рівні суб’єктів Російської Федерації створена структура відмінна від раніше функціонуючих органів держсанепідслужби, яка була представлена органом, що здійснює контроль за виконанням законодавства Російської Федерації у сфері забезпечення санітарно-епідеміологічного благополуччя та законодавства щодо захисту прав споживачів – Управління Росспоживнагляду і установи, що забезпечує діяльність Управління – Федеральне державне установа охорони здоров’я «Центр гігієни і епідеміології». Нові органи на рівні суб’єктів Російської Федерації були створені на початку 2005 року.

Свою діяльність Росспоживнагляд здійснює через 84 територіальних управління і 84 центру гігієни і епідеміології. Санітарно-карантинний контроль ведеться в 285 пунктах пропуску, в тому числі 102 — на автомобільному транспорті, 67 — в аеропортах, 64 — морських і 13 річкових, 39 — на прикордонних залізничних станціях. Крім того, у веденні федеральної служби перебувають 29 НДІ, 12 протичумних станцій і понад 100 організацій дезінфекційного профілю. Всього в органах і організаціях Росспоживнагляду працюють близько 110 тис. фахівців.

Сьогодні Росспоживнагляд забезпечує контроль в області санітарно-епідеміологічного благополуччя населення, у тому числі епідеміологічний нагляд за інфекційної та паразитарної захворюваності, контроль за якістю питної води, продуктів харчування, стану дитячих освітніх установ, установ охорони здоров’я, громадського харчування, відпочинку, умов праці на промислових підприємствах, стану навколишнього середовища. А також забезпечує контроль за захист прав споживачів.

В даний час санітарно-епідеміологічний стан Міського округу Подольськ можна охарактеризувати як стабільний, благополучне.

Інфекційна захворюваність не перевищує середньообласних показників практично по всіх інфекцій. Не реєструються поліомієліт, дифтерія, черевний і висипний тифи, малярія, особливо небезпечні інфекції, на низькому рівні реєструється захворюваність на кір, епідемічний паротит, кашлюк, вірусними гепатитами, дизентерією та іншими інфекціями.

Серед населення охоплення профілактичними щепленнями по більшості інфекцій, включених до Національного календаря щеплень, досяг нормативних рівнів. В цілому в державі сьогодні все більша увага приділяється вакцинопрофілактику грипу та ГРВІ, які складають до 90-95% від усієї інфекційної захворюваності і завдають великої шкоди здоров’ю населення та економіки країни.

Федеральна служба захисту прав споживачів і благополуччя людини забезпечує контроль за дотриманням санітарного законодавства та законодавства у сфері захисту прав споживачів, добивається усунення виявлених порушень.

Вітаємо фахівців Росспоживнагляду з професійним святом!

Прес-служба адміністрації Міського округу Подольськ

Фото: з відкритих джерел

Comments are closed.