Привітання з чавунним господнім

0

Бажаю вам велике Хрещення
Вмитися чистою і святою водою,
Щоб отримати відпущення гріхів усіх,
Здоров’я — тіла, для душі спокій!

Хай щастя буде довгим і безхмарним,
А доброта підкаже найкращий шлях,
Який не залишить на узбіччі
І дасть в красивий світ любові ступити!

Автор: Ольга Теплякова

Вітаю з Хрещенням Господнім,
Релігійним святим омовеньем.
Нехай це свято дарує спасіння,
І душі зійде очищенье.

У день великий, день світлий і чистий
Нехай провадить тебе промінь золотистий,
Нехай збуваються всі мрії і бажання
І успіхів у всіх начинаньях.

Автор: Наталія Фальова

Бажаю в світле хрещення,
Щоб Господь благословення
Тобі послав на багато років
І захистив від різних бід!

Щоб водохресне купання
І тіло, і душу, і сознанье
Очистило від усіх гріхів!
Від помислів поганих і слів
Тебе воно вберегло
І сили, мудрості дало.

Автор: Ушакова Наталія

Вітаю вас з хрещенням господнім!
Нехай заходить свято в кожен дім,
Осяє вас світлом і надією,
Радістю, надійністю, добром!

Нехай Господь виконає всі бажання,
Таємні, заповітні мрії,
Щастя побажаю всім на світі,
Свіжості, любові та краси!

Автор: Колесник Ольга

Автор: Марина Головко

Помислів чистих і бадьорості Духу
Хочеться вам побажати не спроста.
Хай за вікном і зима-заверюха
Славимо сьогодні хрещення Христа.

Нехай в цей день, сліпуче чистий,
До Таємниці ближче ми станемо Душею.
Серце відкриємо і світлі думки
Навіки з тобою і зі мною.

Що б смирення не відпускало
І послух у світі вело.
І, що б Віри нам не було мало,
У те, що завжди перемагає добро.

Одне з дванадцяти найбільших свят церковного календаря — Преображення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа, православна церква відзначає 19 серпня

Свято встановлено в пам’ять про Преображення Господа перед учнями на горі Фавор – в цей день церква урочисто сповідує і прославляє з’єднання Божества і людства в особі Ісуса Христа.

Ісус Христос разом зі своїми учнями Петром, Яковом та Іоанном зійшов на гору Фавор для молитви. Поки Господь молився, учні заснули, а прокинувшись, побачили, що Ісус преобразився — «обличчя Його засяяло, а одяг став сліпучо-білими».

Поруч з Сином Божим вони побачили старозавітних пророків Мойсея та Іллю, які розмовляли з Ним про прийдешні спокутні страждання. У цей момент розмовляють осінило біла хмара, з якого пролунав голос Божий: «Це Син Мій улюблений, Його слухайте».

Євангеліє оповідає, це подія сталася за 40 днів до Великодня, але православна церква перенесла святкування на 19 серпня для того, щоб воно не припадало на дні Великого посту. При цьому на 40-й день після Преображення завжди святкується Воздвиження Хреста Господнього.

Це візуальне явище царства Божого на землі — на горі Фавор апостоли побачили Божественне Преображення Христа, явище Його величі і слави.

Свято Преображення також нагадує людям про необхідність духовного зміни. Згідно з вченням церкви, Спаситель своїм Преображенням дозволив людям власні очі побачити переродження, яке чекає на людину в Царстві Божому.

Христос готував учнів до своєї смерті — вони повинні були побачити його у славі, щоб зберегти твердість у годину випробувань.Глибокий повчальний сенс Преображення міститься в окремих його символи. Гора — це безмовність, відокремлене місце, де легше творити молитву, яка допомагає з’єднанню нашого неспокійного розуму з Богом. Фавор в перекладі означає чистоту, світло.

У Преображенні Христа показано щось нове преображене і благодатний стан, що людина і світ знаходять з Воскресінням Христа і яке здійсниться у воскресінні всіх людей.

І той, хто приходить до усвідомлення своїх вчинків і кається у скоєному, звільняється від душевного бруду і може прийняти Божественний несозданный світло, що апостоли бачили на горі Фавор.

У всіх діючих православних храмах, в тому числі і в Грузії, 19 серпня проходять святкові служби – священнослужителі в цей день одягаються в білі шати, що символізують вічний Божественний світ, явлений Ісусом Христом на Фаворі.

Після Богослужіння освячуються фрукти. Звичай освячувати «початки плодів» сходить до Старого Заповіту — в Єрусалимський Храм люди несли в грона винограду і злаки для благословення і в знак подяки Богу.

Освячення плодів у день свята Преображення в християнстві набуло особливого символічного значення — вся природа, яка прийшла в розлад з того моменту, коли в світ через людину увійшов гріх, тепер разом з людиною очікує майбутнього оновлення.

В Єрусалимі на Преображення, природно, освячували виноград. А там, де виноград не росте, його замінили на яблука. Звідси і народна назва свята — Яблучний Спас.

В цей день православним християнам дозволяється вперше скуштувати плоди нового врожаю, так як до свята Преображення існує заборона на споживання плодів яблук і винограду.

У Православному календарі свято припадає на Успенський піст (14 -27 серпня), але заради торжества Преображення Господнього церковний статут послаблює суворість посту і допускає на трапезі риба.Вважалося, що в Яблучний Спас фрукти володіють чудодійною силою. Тому, традиційно, господині до свята готували різні страви на основі яблук — пиріжки і пироги, варення, компот, кисіль, печені яблучка і пригощали рідних і близьких.

Дивляться в Яблучний Спас і на погоду — у давнину говорили, що січень буде такою ж, як і Другий Спас.

Якщо на Преображення Господнє погода похмура, але суха осінь очікувалася аналогічною, дощ 19 серпня передбачав дощову осінь, а ясна погода готувала людей до суворої зими.

Ікона Преображення

Господи Ісусе Христе, Боже наш, у Світлі живий неприступнем, Сяйво сый Слави Отчия і Образ Іпостасі Його!

Коли прийшла виконання часів, Ти за милосердя невимовне до занепалого роду людському Собі зменшив єси, зрак раба прийняв єси, упокорив єси Собі, послушною бысть навіть до смерті. Обаче перш Хреста і вольныя пристрасті Твоея на горі Фаворстей преобразився ти в Божественней Славі Своїй перед святими Твоїми учні та Апостоли, мало приховавши плоті сприйняття, та коли Тебе побачать распинаема, і смерті предаваема, зрозуміють убт страждання Твоє вільне і Божество.

Дай же й нам усім, пречистыя Плоті Твоєї святкують Преображення, чистим серцем і нескверными уми взыти на Святу гору Твою, селища святої слави Твоєї, идеже голос чистий святкуючих, глас несказаннаго радості, так тамо купно з ними лицем до лиця побачимо Славу Твою в невечернем дні Царства Твого, і з усіма святими, що від віку Тобі благоугодившими прославимо Всесвяте ім’я Твоє з Безначальным Твоїм Отцем і Пресвятим і Благим і Животворящим Твоїм Духом нині і повсякчас і на віки віків. Амінь.

«Господи Всемогутній! Перетворення Твоє і велич на нас благодаттю сходить. Підносимо молитви смиренні в надії на набуття щастя в житті. Визволи, Боже, нас від корисливих помислів, так допоможи встати на шлях праведний, світлом віри істинної освітлений. Допоможи, Господи, захисти і збережи від злості і заздрості. Амінь».

«Господи Ісусе! Нехай буде милість Твоя безмежна. Спаси і збережи мою сім’ю в добробуті та достатку. Смиренно просить Тебе Твій раб (ім’я) про захист. Благодать Твоя сходить на нас, даруючи позбавлення від невірних думок, від справ помилкових. Прости Господи, гріхи наші вільні й невільні. Амінь».

«Помилуй, Господи, грішного раба (ім’я). Спаси і збережи мою душу в чистоті, та не дай злим помислам очорнити білизну її сяючу. Вбережи від користі та помислів, не дають ступити на шлях праведний, гріхи искупляющий. Господі Ісусі, спаситель всього роду людського від гріхів своїм спасінням. Підношу молитви Тобі, так укріплююся в православній вірі, дарує спокій і відраду. Амінь».

«Господи Ісусе, Даруй нам, грішним, перетворення своє. Та не залиш в час лихий, на розправу заздрісникам і злостивцям нашим. Захисти нашу сім’ю, залиш нас в благополуччі, як залишаємо ми злі помисли по відношенню до нашим кривдникам. Дякуємо тобі, Господи, за кожен прожитий день, за їжу та дах, нам дарований. Спокутуванням гріхів праведними діяннями змиємо з душ чорноту, так прийдемо в кінці життя до Тебе зі смиренням. Амінь».

Привітання з Преображенням Господнім

***
Світлий, прекрасний свято сьогодні —
Яблучний Спас, Преображенье Господнє.
З Яблучним Спасом я вас вітаю.
Солодкої, медової бажаю вам життя.
Нехай повною чашею буде ваш дім,
А щастя з любов’ю завжди живуть в ньому!

***
Преображення Господнє —
Це і Яблучний Спас.
Хай буде щастя і радість
В серці і в хаті у вас.

Буде здоров’я побільше,
Буде достаток у родині,
Будуть закриті дороги
До вашого дому біді

***
У літній час, милостивий годину
Свято настане — Яблучний спас.
З таїнством цим привітаю тебе,
І побажаю здоров’я, люблячи.

Нехай життя принесе світло і радість тобі,
Нехай важких миттєвостей не буде в долі,
Хай буде достаток і дім, і сім’я.
З Преображеньем Господньому тебе!

***
З Преображенням Господнім!
І всіх вам благ,
Душевних сил і благородства,
Любов в серцях.

Жити без образ і без обману,
Начистоту,
І, заходячи під склепіння храму,
Запалити свічку.

І нехай небесні захисту
До вас підуть,
А радість Яблучного Спаса
Наповнить груди.

***
В цей день повітря чистий і солодкий
І храм наповнений ароматом яблук,
Що люди принесли для освященья,
Вітаючи так Панове Преображенье.

Нехай зі святом приходять світло і радість
І воцарят в серцях спокій і благодать.
Бережи вас Бог від зла і бід!
І повних щастя довгих років!

***
Преображення Господнє
Відкриє світло нехай вам сьогодні,
Заповнить душу теплотою
Та вас обдарує добротою.
Різних стиглих плодів скуштуйте
А перед тим їх освятіть.
Радійте, моліться Богу,
Відкрийте вірі ви дорогу.
Комфорт душевний збережіть,
Рішуче гріх поборіть,
Впевнено до мрії йдіть!

Привітання з Преображенням Господнім у прозі

Також, на прохання наших читачів публікуємо привітання з Преображенням Господнім в прозі, щоб можна було привітати близьких зі святом своїми словами, але красиво.

***
Вітаю з цим світлим і по-справжньому великим святом! Преображення Господнє наповнить ваші серця добротою, любов’ю і прожене всі негаразди! Це світле свято, що дарує надію і віру, тому насолоджуйтеся їм, як насолоджуєтеся свіжими серпневими яблучками!

***
З світлим святом! Нехай Преображення Господнє наповнить миром і добром людські серця, а чистотою і світлом — їх помисли. Возрадуйся і насолоджуйся цим днем, і нехай освячене яблучко виконає твоє заповітне бажання.

***
Сьогодні літо переходить в осінь, настає Перетворення не тільки Господа нашого, але й природи. Приходить час для того, щоб їсти яблука і пекти пироги з ними. Сьогодні Богородиця в Раю роздає діткам гостинці й яблука з райського саду. З Другим Спасом нас всіх!

***
Вітаю з Яблучним Спасом і від душі бажаю, щоб в житті не було яблук розбрату, щоб солодким і добрим було кожну мить долі, щоб світле благословення уберігало від поганих помислів і заздрісних очей.
***
Вітаю з Яблучним Спасом і Преображенням Господнім. Хочу побажати медового смаку у твоєму житті, молодильних і смачних яблук на блюдечку, щасливих і світлих надій для душі, добрих і яскравих свят для серця, чистих спонукань і добрих справ, вчинених тобою.

Преображення Господнє: картинки

Також ми зібрали Преображення Господнє картинки, які можна сміливо відправляти в соцмережах, щоб привітати з релігійним святом якомога більше людей.

з Новим роком, з Різдвяним святвечором, Різдвом, з Колядками — з Колядою, з Міжнародним днем «спасибі», зі Старим Новим роком, з Хрещенням Господнім, з Водохресним святвечором, з Днем обіймів, з Днем студента — з Тетяниним днем, з Днем святого Валентина, з Днем закоханих, з 23 лютого з Днем захисника Вітчизни, з Масницею, з 29 лютого — з Високосним роком, з Великим постом, з Прощеною неділею, з Першим днем весни — з Початком весни, з 8 березня — Міжнародним жіночим днем, з 9 березня, з Днем числа Пі, з 1 квітня — з Днем сміху — з Днем дурня, Рунета, з Благовіщенням, з Вербною неділею, з Чистим четвергом, з Великоднем — Воскресінням Христовим, з 1 травня — з Днем Весни і Праці, 9 травня — з Днем Перемоги, з Міжнародним днем сім’ї, з Вознесінням Господнім, з Днем блондинок, з Першим днем літа — з Початком літа, з Днем міста, з Днем захисту дітей, з Днем Святої Трійці, з Днем друзів, з Днем Росії — з 12 червня, з Останнім дзвоником — з Випускним, зі Всесвітнім днем поцілунку, з Днем сім’ї, любові і вірності, з Днем незалежності України, з Днем Нептуна, з Міжнародним днем відмови від куріння, з 1 вересня — із Днем знань, з Днем святого Георгія Побідоносця, з Червоною гіркою, з Першим днем осені — з Початком осені, зі Стрітенням Господнім, з Днем Віри, Надії, Любові та матері їх Софії, з Днем Івана Купала, з Днем Інтернету, з Бабиним літом, з Воздвиженням Хреста Господнього, з Днем гранчастого стакана, з Днем дружби, з Днем краси, з Днем молоді, з Днем моря, з Днем Петра і Павла, з Днем літньої людини, з Днем бабака, з Днем тигра, з Днем посмішки, з Днем шахів, з Днем шопінгу, з Медовим (Першим) Спасом, з Міжнародним днем миру, з Горіховим (Третім) Спасом, з Преображенням Господнім, з Успінням Пресвятої Богородиці, з Яблучним (Другим) Спасом, з Першим днем зими — з Початком зими, з Покровом Пресвятої Богородиці, з Різдвом Пресвятої Богородиці, з Хеллоуїном, зі Всесвітнім днем чоловіків, з Днем народної єдності, Діду Морозу, з Днем матері, з Різдвяним постом, з Введенням в храм Пресвятої Богородиці, з Всесвітнім днем футболу, з Днем Конституції Російської Федерації, з Днем Святого Миколая

Жартівливе смс привітання з Днем народження, з Святом

Бажаю «учадіти» від щастя!
Нехай радість життя твою «отруїть»!
А щоб процес пройшов вдало,
Всі чаркою горілки підправити!

Коротке побажання подрузі, дівчині, жінці на свято, день народження

Хай радість і щастя,
Любов і участь,
Вкажуть тобі вірний шлях!
Веселою і ніжною,
Будь найуспішнішою,
І самої счастливою будь!

Коротке смс вітання дівчині, жінці, подрузі з Днем народження, з Святом

Бажаю бути тобі щасливою,
Здійснити свою мрію,
Щоб життя була неповторною,
І не в мріях, а наяву!

Коротке побажання у віршах на свято, день народження

Нехай життя цвіте, як травневий сад,
Від теплих почуттів, любові і щастя!
І ніколи хай добрий погляд,
Не затьмарюють Вам негоди!
(Не затьмарять тобі негоди!)

Коротке побажання на свято

Веселого життя, дуже яскравою,
Бажаю в свято для тебе
І нехай чудові подарунки,
Піднесе тобі доля!

Тема: #72764 10.06.07 20:21 Переглядів: 106051 [149 ]

Храм на Іванівському кладовищі волає про допомогу

Про архітектуру інший раз говорять, що це застигла музика. І дійсно, ми чуємо її, вдивляючись у вчинені лінії і форми храмів, палаців, громадських будівель. Православний храм Святого Пророка Іоанна Предтечі, споруджений в Московському передмісті Риги, — одна з таких пам’яток.
Захоплює не тільки велична біла будівля церкви, але і розташований поруч унікальний зразок православного дерев’яного зодчества — храм на честь Казанської ікони Пресвятої Богородиці. Ці будови дійсно звучать, як велична симфонія. Але якщо б ці церковні будівлі раптом заговорили, ми почули б сумну історію.

Отець Сергій, настоятель Іоанівська храму, каже, що будівлям, як і людям, потрібні турбота і догляд. А сьогодні ця церква особливо потребує милосердної допомоги, тому що давно не знає ремонту. А час робить свою справу: підтікає дах, давно пора поміняти рами у високих вікнах. Але розбиті шибки — це тільки частина проблем. Треба перестелити підлоги, відремонтувати двері, встановити сучасну систему опалення, замінити електропроводку. Потребує реставрації та іконостас — живопис з часом потьмяніла, фарби стали немов припорошені пилом. А тут підібралася і ще одна біда — дзвін тріснув з малиновим дзвоном. Відчайдушно потребує ремонту і церква Казанської ікони Пресвятої Богородиці. Її дерев’яні стіни буквально кришаться. Але осилити весь комплекс ремонтних робіт самої церкви не під силу. Ось і звертається отець Сергій до добрим людям: «Допоможіть!»

Благодійна допомога церкви — в традиціях православ’я. Як казав російський історик, «коли зустрічалися дві руки, одна з проханням Христа заради, інша з милостинею в ім’я Христове, важко було сказати, яка з них більше надавала милостиню».

А адже колись Иоанновский прихід був одним з найбільш шанованих. Як-ніяк другий за величиною після Парафії собору. Велику допомогу і підтримку в свій час цього храму надавала сім’я власників фарфорового заводу Кузнєцових. Ось і процвітала тоді церква, оточена любов’ю і турботою. Але отець Сергій вірить, що і сьогодні є люди небайдужі, з серцями добрими і чуйними. До них він звертається, кажучи, що умножаемый навіть малий внесок кожного може стати великою скарбницею. Допомагаючи зберегти на багато років церковна будівля, людина вирішує не стільки будівельну завдання, скільки духовну, соціальну. Адже кажуть: чим більше церков, тим менше в’язниць.

Розрахунковий рахунок храму для пожертвувань: SEB UNIBANKA: LV63UNLA0002000701107, kods UNLALV2X002. Одержувач — Rigas Sv.Jana prieksteca kristitaja pareizticigo draudzene Reg. № 90000337236. Тел. отця Сергія — 26528308

Номер благодійного телефону — 371 9006083. Кожен ваш дзвінок вартістю 1 Ls поповнить благодійну скарбничку церкви.

Дорогі брати і сестри!
У рублях ця сума складає 50
рублів
З Росії телефонувати 8 -10- 371-9006083,
ВАш дзвінок поповнить благодійну скарбничку.

Хороший » питання — а що входить у слово «подзвонити» — просто набрати номер і чекати, поки пролунає сигнал — сигнал наче включили факс, після чого відбудеться автоматичне роз’єднання. Храм отримає на свій рахунок 50 рублів від того, хто подзвонив з Росії.

православний християнин
модератор

Тема: #72764
Повідомлення: #3606859
06.08.11 01:38

У неділю 17 липня 2011 року ризький собор Різдва Христового був переповнений богомольцями. На Божественну літургію зібралися парафіяни собору, віруючі з інших парафій міста Риги і її околиць, паломники з далеких місць. Люди зібралися помолитися за Божественною літургією та поклонитися чудотворній Якобштадтской іконі.

православний християнин
модератор

Тема: #72764
Повідомлення: #3370643
13.04.10 00:26

Єпископ Афанасій (Сахаров). Про поминання покійних за Статутом Православної Церкви (фрагменти).

Ірочка, дякую. Радуниця — виконання заповіту між Богом і людиною. Пасхи Христової радіють досконалої радістю всі душі покійних, які в Бога. Тому їх радість вища за нашу. Всім людям дарована надія на порятунок.
Починаючи з Великої середи , в світлу седмицю до Фоміної тижня і на могилках, як і в храмі, доки залишаються відкритими вівтарі — символ райських врат, не служать сумні панахиди.
Ми тужимо і плачемо про себе, про всякому гріху навколо, який боляче ранить душу, бо він названий жалом в тілі. Св. Григорій Двоєслов каже, що «клопотання живих корисно тільки з померлих, які утримувалися в справжньою життя від злих справ; корисно до того, що буває відпущення гріхів слабкості, невідомості й забуття, і наслідком цього — те, що вивів з пекла місце світле, прохолодне і покійне»…
У старця Павла Груздєва = був переписаний від руки древній акафіст про покійних.
«Всіх поминай і тебе Господь пом’яне»
Архімандрит Павло ( Груздєв)

Кондак11
Де ти, смерті жало, де ж та морок і страх твій перш буває? Відтепер ти бажана, нерозлучно з Богом сочетаеши. Спокою великий субботства таємничого. Бажання імам умрети і з Христом бути, звертається Апостол. Тим же і ми ,дивлячись на смерть, яко на шлях до Вічного Життя, воззовем: Аллилуиа.
Ікос 11
Воскреснуть мертвии і повстануть сущии у гробах і звеселяться ті, що живуть на землі, яко повстануть тілеса духовныя, світло прославленныя, нетленныя. Кістки сухия, чуєте Слово Господнє:»Се Аз введу у вас духа живота і дам на вас жили, і зведу на вас плоть і то простягну на вас шкіру». Возстаньте з древле прошедшаго часі, викуплення кров’ю Сина Божого, оживлени смертю Його, возсия бо ни світло Воскресіння.
Відкрий їм, Господи, нині всю безодню досконалостей Твоїх. Ти сяяв єси їм світлом сонця і місяця, та побачать вони і славу променистих Ангельських ликів. Ти тішив єси я пишністю сходу і заходу світил небесних, так побачать вони і свет невечерний Божества Твого, Господи, Люби Незбагненна, пом’яни усопшия раби Твоя.
Наскільки мені відомо, можна читати і канон преподобного Паїсія Великого, «іже благодать мав від Бога избавляти від борошна померлих без покаяння»

Тема: #72764
Повідомлення: #3366006
02.04.10 12:44

Тема: #72764
Повідомлення: #3366005
02.04.10 12:43

православний християнин
модератор

Тема: #72764
Повідомлення: #3354890
11.03.10 16:21

Спаси Господи!
Розумію , захоплена цією іконою.
Дивне поєднання афонської з улюбленими святими на полях.
(Не вказано розмір і рік).


Ікона Пресвятої Богородиці «Нев’янучий Цвіт».

Радуйся, Богоневесто, жезлі таємний, Колір Нев’янучий процвітший, радуйся, Владичице, Еюже радості наповнюємося і життя наследствуем.

На полях ікони
Архангел Михаїл, святий Миколай Чудотворець, святий Георгій Побідоносець, свята Матрона Московська, Архангел Гавриїл, святий пророк Ілля, святий Олександр Невський, свята Ксенія Петербурзька

Телефони: (Москва) 642-55-16, +7 926 534-19-80
©Катерина Іллінська

Тема: #72764
Повідомлення: #3354842
11.03.10 14:16

Шановна Олена Станіславівна, поставте, будь ласка, посилання на оригінал цієї ікони — вона написана в нашій майстерні і є авторським твором. Дякуємо за розуміння.
http://www.icon-art.ru/icons/b22.php

З повагою, іконописна майстерня Катерини Іллінської

православний християнин
модератор

Тема: #72764
Повідомлення: #3250602
19.08.09 15:12

Зі святом Преображення Господнього!Миру, любові і спасіння, дорогі сестрички!

Молитва Преображення Господнього

Господи Ісусе Христе, Боже наш, у Світлі живий неприступнем, Сяйво сый Слави Отчия і Образ Іпостасі Його! Коли прийшла виконання часів, Ти за милосердя невимовне до занепалого роду людському Собі зменшив єси, зрак раба прийняв єси, упокорив єси Собі, послушною бысть навіть до смерті. Обаче перш Хреста і вольныя пристрасті Твоея на горі Фаворстей преобразився ти в Божественней Славі Своїй перед святими Твоїми учні та Апостоли, мало приховавши плоті сприйняття, та коли Тебе побачать распинаема, і смерті предаваема, зрозуміють убт страждання Твоє вільне і Божество. Дай же й нам усім, пречистыя Плоті Твоєї святкують Преображення, чистим серцем і нескверными уми взыти на Святу гору Твою, селища святої слави Твоєї, идеже голос чистий святкуючих, глас несказаннаго радості, так тамо купно з ними лицем до лиця побачимо Славу Твою в невечернем дні Царства Твого, і з усіма святими, що від віку Тобі благоугодившими прославимо Всесвяте ім’я Твоє з Безначальным Твоїм Отцем і Пресвятим і Благим і Животворящим Твоїм Духом нині і повсякчас і на віки віків.

Хмара Пребражения на горі Фавор кожен рік! http://krest20082007.narod.ru/photoalbum.html

Дзвіниця на горі Фавор
http://www.kerpc.ru/galery/070512

Тема: #72764
Повідомлення: #3242953
01.08.09 10:24

Від юності Христа полюбив єси, блаженне, і Тому Єдиним працювали пламенне вожделев, непрестанною молитвою і працею в пустелі ходив єси, розчуленим ж серцем любов Христову стежив, обранець полюбить Божого Матере явився єси. Цього заради вопием ти: рятуй нас молитвати твоїми, Серафимі преподобне, отче наш.
Зі Святом!

Тема: #72764
Повідомлення: #3232681
08.07.09 21:13

Слава Богу!Як радісно,коли відновлюється храм!

православний християнин
модератор

Тема: #72764
Повідомлення: #3232070
07.07.09 21:52

Дорога Оленка, в храмі зараз ведуться роботи. Розпису. Сьогодні було свято. Всі раділи.

З Днем Сім’ї та Вірності!
Небесних благословень!

Світу цього князювання і славу временну думаючи,
цього заради благочестно в світі пожив ти, Петре,
купно і з супружницею твоєю, премудрою Феврониею, милостинею і молитвами до Бога угодивше.
Тому й по смерті нерозлучно у гробі лежаще, зцілення невидимо подаваете,
і нині Христу молитеся,
сохранити град ж і люди, іже вас славлять.

Тема: #72764
Повідомлення: #3232056
07.07.09 21:42

Господи,допоможи,пішли допомогу храму!

православний християнин
модератор

Тема: #72764
Повідомлення: #3232053
07.07.09 21:35

Престольне свято храму Різдва Іоанна Предтечі.

Коли Спаситель наш захотів засяяти світові і вже став на небеса і вселився в найчистішу девическую утробу, повинно було відбутися від неплідною народження зоряниці Його — святого Іоанна Предтечі: йому, як провозвестнику, належало передувати явища Господа, проповідуючи й кажучи: «Йде за мною Сильніший за мене (Мк. 1:7).

І ось, коли виповнилося святу Єлисавету час родити, і вона народила сина у своїй старості. Так одне диво передує інше: перш ніж Діва народжує Христа, заматеревшая у днях своїх народжує Предтечу Христового, щоб бачили надприродне народження від состаревшей, повірили і преестественному народження від небрачной Дівиці.

Коли Єлисавета народила Предтечу Христового, то всі її краєвні, сусіди і знайомі, почувши про це народження, раділи разом з нею, тому що Господь зробив їй велику милість — відняв у Неї «наругу бесчадства». Так здійснилися слова благовісника Божого архангела Гавриїла, який говорив Захарії: дружина твоя Єлисавета народить тобі сина, і його народження багато-хто втішаться (Лк. 1:13-14).

У восьмий день по народженні Предтечі прийшли священики і родичі Захарії в будинок його для участі в обряді обрізання дитини; при цьому вони хотіли назвати його ім’ям батька — Захарією. Але мати дитини не погоджувалася на те. За пророчого передбачення Єлисавета наполягала, щоб її сина нарекли Іваном (тим ім’ям, яким наказав наректи його ангел). Від свого чоловіка вона не могла чути про це, — бо Захарія повернувся з храму в дім свій, маючи як би пов’язаний мову, і не міг розповісти своїй дружині, що він бачив ангела, який благовістив йому про зачаття сина і наказав при цьому наректи йому ім’я Іван.

Тоді священики і родичі стали запитувати Захарію, як би він хотів назвати немовля. Той попросив дощечку і на ній написав: Іван ім’я йому (Лк. 1:63). І негайно ж гроби уста Захарії і мова його розв’язався від уз німоти, і він став говорити, прославляючи Бога.

Всі ті дивовижні і прекрасні події, про які було сказано вище, відбувалися в Хевроні [1], в горній граді коліна Иудова, посеред нагірної країни. І всі, хто чув про ці події багато дивувалися і з подивом думали: що буде немовля цього (Лк. 1:66)?

І рука Господня була з новонародженим, умножающая в ньому дію благодаті Божої і дотримує його від меча Ірода. Бо про чудесне народження Івана дійшов слух і до Ірода, і він багато дивувались йому. Коли ж народився Господь наш Ісус Христос у Вифлеємі юдейському та зі сходу прийшли волхви [2] і розпитували про новонародженого Царя юдиного, тоді Ірод, пославши до Віфлеєму воїнів, з повелінням побити там всіх дітей чоловічої статі, згадав і про Івана, сина Захарії, про який він чув багато чудесного, і став міркувати: «чи Не він майбутній цар юдейський». Тому, він задумав вбити і його, і з цією метою послав убивць в Хеврон, в дім Захарії. Однак надіслані не знайшли святого Іоанна.

Коли почалися у Віфлеємі безбожні вбивства дітей, то зойк і крик, колишній у Вифлеємі, дійшов і до Хеврона, який відстояв від Давидового міста в недалекому відстані; при цьому тут дізналися і про причини колишнього у Віфлеємі плачу. Свята Єлисавета, взявши слугу Івана, негайно ж поспішно вирушила в найвищі гори пустелі (у цей час святий Захарія знаходився в Єрусалимі, виконуючи прилучившуюся юрбу служіння свого). Сокрывшись в горах, свята Єлисавета зі сльозами молилася Богу, просячи захистити їх. І коли з висоти гір вона побачила майбутніх воїнів, то кликала, звернувшись до кам’яної скелі: «Гора Божа! Прийми матір з дитиною!» І негайно розступився гора, прийняла Єлисавету з Іваном всередину і, таким чином, приховала їх від настигавших вбивць. Так воїни, не знайшовши шуканого, повернулися до послав їх з порожніми руками.

Тоді Ірод послав в храм до Захарії зброєносця свого сказати йому: «Віддай мені сина свого». Святий Захарія відповів: «Я служу тепер Господеві, Богові Ізраїля, а де в даний час син мій, того не знаю». Ірод сильно розгнівався і знову послав до Захарії зброєносця сказати йому, що якщо він не видасть сина, той помре сам. І прийшли до нього воїни, люті, як звірі, готові зробити веління беззаконного царя і з люттю говорили священика Божу: «Де ти приховав свого сина? Видай нам його, бо цар наказав нам негайно вбити тебе, якщо ти не зрадиш нам сина свого». Захарія на це мужньо відповів: «Ви вб’єте тіло моє. Господь прийме мою душу». І зараз вбивці, виконуючи беззаконне веління, кинулися з люттю на святого і вбили його між церквою і вівтарем (Мф. 23:35). Пролита кров його, впитавшись, залишилася на мармурі і став, як камінь, як свідчення злочину Ірода і його вічного засудження.

Між тим Єлисавета, прихована Богом разом з Іваном, перебувала в расступившейся горі. У ній, за Божим повелінням, утворилася для них печера; поблизу Неї з’явився джерело і виросла фінікова пальма, повна плодів. Всякий раз, як наставав час прийняття їжі, дерево преклонялось, — коли ж вони насичувалися плодами, знову выпрямлялось.

Після сорока днів після убивства Захарії, свята Єлисавета померла у згаданій печері. З того часу святий Іоанн маємо був ангелом до свого повноліття, зберігається до дня явлення свого ізраїльському народу. Так зберігала і покривала Божа рука святого Іоанна, так предыдет він перед лицем Господнім духом і силою чи іншої, і підготує шлях Йому, прийдешнього врятувати рід людський. За все це так славиться Христос, Бог і Спас наш, з Отцем і Святим Духом навіки. Амінь.

Comments are closed.