Привітання михайлове чудо свято

Сьогодні, 19 вересня, також святкують День зброяра, День народження “Смайлика”, Міжнародний піратський день та інші свята.

Який сьогодні церковне свято 19 вересня: Михайлове чудо

19 вересня 2017 року відзначається народний свято Михайлове чудо. Церква в цей день згадує про чудо архангела Михаїла в Хонах (Колосах) – дивовижному явищу святого і порятунок їм храму від нападів язичників.

За переказами, в IV столітті християнин Архип побудував в Хонах (Колосах) храм, який був заснований біля джерела, де його дочка вилікувалася від німоти. Церква і цілюще джерело почало відвідувати багато людей, в идюиюжцв тому числі язичників. Після позбавлення від хвороб невіруючі приймали християнство. Це не сподобалася ідолопоклонників, і вони вирішили зруйнувати церкву. Язичники з’єднали дві річки в одну і направили протягом на храм.

Християнин Архип почав молитися про порятунок церкви. Бог почув його слова. Біля храму з’явився Архістратиг Михайло. Ударом жезла він зробив в горі розколину, і вода пішла в землю. Ідолопоклонники розбіглися від жаху. Це диво врятувало храм. На честь цієї події був заснований свято Михайлове чудо.

Святий Михайло покровительствує тим, хто бореться зі злом. Він захищає душі померлих і охороняє ворота раю. В історії є багато чудесних діянь і избавлений після явлення архангела.

Традиційно в цей день забороняється працювати. Якщо немає можливості відкласти справи, їх слід закінчити до обіду.

На Михайлове чудо організовуються “сходки” (“братчина”) – з’ясування стосунків між родичами і сусідами. У цей день необхідно забути сварки і пробачити затаєні образи. Обов’язкові умови ритуалу – обійми і братання.

Також люди моляться архангелу Михаїлу про зцілення від лихоманки.

За прикметами, якщо день теплий, то осінь буде довгою, а якщо на деревах є паморозь, то зима буде сніжною.

Яке сьогодні свято, 19 вересня: День зброяра

19 вересня 2017 року відзначається День зброяра. У цьому році свято справляють 6-й раз. 25 травня 2010 року голова Уряду РФ Ст. Путін перебував з робочим візитом в місті Іжевську, де відвідав оборонне підприємство «Іжмаш». Під час екскурсії він розговорився з М. Т. Калашниковим, який попросив затвердити День зброяра. Ст. Путін обіцяв виконати його прохання, зазначивши, що Союз російських фахівців вийшов з подібним клопотанням. Щорічне святкування було закріплено Указом Президента Росії Д. Медведєва № 1578 від 3 грудня 2011 року. Дата свята має символічне значення. 19 вересня православна церква вшановує Архистратига Михаїла – небесного покровителя воїнства.

День народження “Смайлика”

Історія виникнення “смайлика” бере свій початок 19 вересня 1982 року. Цій події передували бурхливі дискусії на тему, як же надати електронного послання емоційне забарвлення. І ось нарешті один з професорів Університету Карнегі-Меллона – Скотт Фалман першим запропонував для цієї мети використовувати комбінацію з трьох послідовних символів: двокрапка, дефіс і дужку. Він відправив «усміхнене обличчя» на електронну дошку оголошень, яка для співробітників була основним способом обміну інформацією.

Міжнародний піратський день

Міжнародний піратський день відзначається 19 вересня (деякі проводять цей захід 23 січня або 6 червня). У Росії його вперше відсвяткували в 2009 р.

6 червня 1995 р. в Олбані, штат Орегон, США, два друга, граючи в ракетбол, почали розмову, вставляючи в мова піратські слова. І це настільки їм сподобалося, що вони прийняли рішення щорічно проводити піратський свято, відмітною особливістю якого, крім сленгу, ставало носіння піратської одягу, зброї, змагання в стрільбі і багато іншого.

Від дати 6 червня було вирішено відмовитися, так як у цей день в 1944 році проводилася Нормандська операція «Оверлорд». Вибір припав на день народження колишньої дружини одного з друзів (19 вересня).

Перший свято проходило дуже скромно. Його відзначали тільки жителі цього містечка. Але в 2002 році про нього написав Д. Баррі (публіцист, лауреат Пулітцерівської премії), потім вийшли нові публікації в газетах, і святкування стало набирати популярність.

У 2006 році друзі знялися в телешоу на каналі ABC, і подія набула міжнародну популярність.

День працівника цивільної авіації Молдови

У 1994 році 2 вересня прем’єр-міністр країни підписав Постанову про оголошення в країні Дня працівника цивільної авіації. Самий перший цивільний аеродром був створений в північно-східному передмісті Кигинева. У 1944 році 19 вересня зі столиці перший літак здійснив виліт. Саме з тих самих пір цивільна авіація держави домоглася великих успіхів, сьогодні вона продовжує розвиватися як важлива частина національної економіки.

Хто святкує іменини 19 вересня 2017 року?

Андрій, Всеволод, Давид, Денис, Дмитро, Іван, Кирило, Костянтин, Макар, Михайло, Фекла.

Що відбулося 19 вересня в історії?

 • 1648 – Паскаль провів досвід, довів існування атмосферного тиску.
 • 1727 – Петро II підписав указ про заслання і позбавлення всіх чинів князя Меншикова.
 • 1888 – у Бельгії пройшов перший в історії конкурс краси.
 • 1943 – почалася партизанська операція Концерт.
 • 1990 – у Всесвітній павутині зареєстрований перший вітчизняний домен SU.
 • 1996 – дата заснування Арктичної Ради.

Хто народився 19 вересня знаменитостей?

 • Лев VI Філософ 866 – візантійський імператор.
 • Єлизавета Хитрово 1783 – російська княгиня.
 • Віра Пашенна 1887 – російська актриса.
 • Вільям Голдінг 1911 – англійський письменник-романіст.
 • Віктор Єрофєєв 1947 – російський письменник.
 • Олександр Карелін 1967 – російський борець.

Ми зібрали для вас ідеї привітань з цим днем.

Михайлове чудо: поздоровлення, вірші та смс

Свято Михайлове чудо прийшло до вас в дім, хай мир і достаток буде в ньому, хай сонце світить з небес. Обов’язково чекайте в цей день чудес! Бажаємо всіх благ і добра, а в родинах, радості, тепла. нехай Бог вас береже, хай свято щастя принесе!

Михайлів день прийшов до вас в дім,
Нехай мир, достаток буде в ньому,
Хай сонце світить вам з небес,
Ви чекайте в цей день чудес!
Бажаємо всіх благ і добра,
А в родинах, радості, тепла.
Нехай Бог вас береже,
Нехай свято щастя принесе!

Але не сумуй ти в цей день,
Адже це дуже світле свято,
Від міст до сіл,
Відзначимо свято православний!

Поспішаємо привітати чоловіків і хлопчиків, володарів милозвучного ім’я Михайло. Будьте здорові і щасливі, улюблені і талановиті у всьому. Бажаємо Вам, щоб Золота Рибка не раз потрапляла до Вас в мережі, і бажання виконувалися самі собою, як за помахом чарівної палички.

В Михайлов день гуляємо
І ми накриваємо стіл.
Сьогодні буде великий бенкет,
Де страви ломляться горою!

Сьогодні свято православний,
Зветься він Михайлов день,
Він світлий, чистий, дуже славний,
Та не знайде на небо тінь.

Михайлове чудо відзначається 19 вересня (6 вересня – дата за старим стилем).

Православна церква у цей день святкує спогад про чудо архангела Михаїла в Хонах (Колосах) – дивовижному явищу святого і порятунок їм храму від нападів язичників.

Святий Михаїл – покровитель і соратник тих, хто бореться зі злом, захисник душ померлих і охоронець воріт раю.

Михайлове чудо: традиції і обряди

Працювати у цей день заборонено. Якщо відкласти або перенести справи немає можливості, то варто закінчити їх до обіду.

В це свято організовуються “сходки” (“братчина”) – з’ясування стосунків між родичами і сусідами. Якщо є розбіжності і суперечки, то потрібно знайти рішення. Необхідно забути сварки і пробачити затаєні образи. Обов’язкові умови ритуалу – обійми і братання. По його завершенню накривається загальний стіл, на який кожен приносить блюдо.

Люди моляться архангелу Михаїлу про зцілення від лихоманки.

У IV столітті християнин Архип побудував в Хонах (Колосах) храм. Він заснував його біля джерела, у якому його дочка вилікувалася від німоти. Церква і цілюще джерело почало відвідувати багато людей, в тому числі язичників. Після позбавлення від хвороб невіруючі приймали християнство.

Така ситуація не сподобалася ідолопоклонників, і вони вирішили зруйнувати церкву. Язичники з’єднали дві річки в одну і направили протягом на храм.

Християнин Архип почав молитися про порятунок церкви. Бог почув його слова. Біля храму з’явився Архістратиг Михайло. Ударом жезла він зробив в горі розколину, і вода пішла в землю. Ідолопоклонники розбіглися від жаху. Це диво врятувало храм. На честь цієї події був заснований свято Михайлове чудо.

Прикмети та повір’я на Михайлове чудо

Якщо день теплий, то осінь буде довгою.

Якщо на деревах є паморозь, то зима буде сніжною.

Якщо осиковий лист лягає виворотом вгору, то зима буде теплою, якщо навпаки – холодної.

Хто надумав працювати на Михайлове чудо, той накличе біду.

Автор Author Oct 6th, 2012

Свято Воздвиження символізує собою день Воздвиження Хреста Господнього і є двунадесятим святом. Його історія сягає часів раннього християнства, коли Свята Олена, мати імператора Костянтина, вирушила на пошуки хреста, на якому був розіп’ятий Спаситель. Після завоювання Єрусалиму римлянами в 70-х роках н. е. від пагорба і закопаних хрестів не залишилося і сліду.

Її пошуки увінчалися успіхом на початку IV століття. На Голгофі були знайдені викопані три хреста, з яких зняли Христа і двох злочинців. Щоб визначити, на якому саме хресті помер Спаситель, за велінням патріарха, до них по черзі підносили небіжчика. І коли його піднесли до того самого хреста, труп ожив. Звідси і назва – Животворящий Хрест.

В честь створеного дива Костянтин наказав побудувати храм Вознесіння Христового.

У 614 р. Єрусалим завоювали перси, і Хрест Господній разом з іншими християнськими святинями був скинутий і викрадений. Але через 14 років Чесне древо Хреста Христового було повернуто в Єрусалим. Оскільки свято Воздвиження поєднав у собі обидва події: воздвиження Хреста над натовпом після того, як він був знайдений Оленою, а також повернення його на батьківщину з перської неволі.

Що можна і не можна робити на Воздвиження 2018

На Русі зазвичай Воздвиження знаменувало собою відхід тепла і початок руху природи назустріч холодної зими – «на Воздвиження птах у відліт рушила, а шуба за каптаном потягнулася». За прикметами в цей день не можна починати нові справи, інакше вони погано закінчаться, успіху не буде. Навколо сіл у цей день здійснювали хресні ходи або з іконами та молитвами обходили навколишні поля, оберігаючи житло і землю від злих духів.

На Воздвиження починали солити капусту на зиму, а дівчата читали молитву на доброго жениха. Особливо шанували на Русі піст в цей свято: «Хто в Воздвиження постить, тому сім гріхів проститься, а хто не вшановує Воздвиження, на того сім гріхів воздвигнется».

Воздвиження в народних умах було також тісно пов’язано з «гадами» – зміями. Вважалося, що в цей день вони починають заповзати на зиму в землю, а перед тим повзати великими зграями. Тому в ліс у свято Воздвиження не ходили.

Автор Author Oct 6th, 2012

Православні християни дуже вшановують День Архангела Михаїла Архістратига, який відзначають 19 вересня (щороку дата не змінюється). Це свято в народі називають «Михайлове чудо».

Згідно з легендою диво було створено на прохання благочестивого Архипа, коли язичники намагалися зруйнувати храм в його честь. Поруч з храмом бив ключ, вода з якого мала цілющою силою.

Одного разу батькові німої дівчини уві сні явився сам Михайло і повідав, що його заговорить, якщо вип’є води з джерела. Все сталося саме так, і вдячний батько спорудив храм у честь Господа і Архангела Михайла. В ньому оселився благочестивий Архип, який старанно і прикладом життя свого звернув багатьох язичників на християн. 60 років прожив він при храмі, і величезна кількість язичників прийняли християнську віру, завдяки його зусиллям.

Злі язичники задумали вапна ченця, а заодно і зруйнувати храм. Вони з’єднали два русла гірських річок і направили протягом на святиню. Однак Архип старанно молився, з’явився Михайло врятував велична будова. Язичники в страху тікали. А православні християни згадують про Михайловом Диво у другій половині вересня.

Слова молитви Архангелу Михаїлу

О, святий Михайла Архангела, светлообразный і грізний Небесного Правителя воеводо! Раніше Страшного Кораблі ослаби мі покаятися від гріхів моїх, від мережі що визволи душу мою і приведи ю до сотворшему ю Богу, седящему на Херувимех, і молися про неї старанно, та твоїм клопотанням послет ю в місце покійне. Про грізний воеводо Небесних Сил, предстателю всіх біля Престолу Владики Христа, зберігачу твердий всім людиною і мудрий оружниче, міцний воеводо Нєбєснаго Правителя! Помилуй мене грішного, требующаго твого заступництва, збережи мене від усіх видимих і невидимих ворог, паче ж підкріпи від жаху смертнаго і від збентеження диявольської, і уподоб ма непостыдно предстати Творцеві нашому годину страшнаго і праведнаго Кораблі Його. Про всесвятый великий Михайла Архистратиже! Не презри мене, грішного, молящагося тобі про підтримки і вступі твоєму, в веце сем і в майбутньому, проте уподоб ма тамо купно з тобою славити Отця, і Сина, і Святого Духа на віки віків. Амінь.

Архангел Михаїл — один із вищих ангелів, що приймає саме близьке участь в долі Церкви. Архангел Михаїл в Писанні називається «князем», «вождем воїнства Господнього» і зображується, як головний борець проти диявола і всякого беззаконня серед людей. Тому по-церковному його іменують «архістратиг», тобто старший воїн, вождь.

Церква шанує архангела Михаїла як захисника віри і борця проти єресей і всякого зла. На іконах Михаїл зображується з вогненним мечем у руці або списом, низвергающим диявола.

Чудо Архистратига Михаїла відбулося в 4 столітті. Недалеко від міста Гієраполі є місцевість, яка називається херотопа, і в цій місцевості знаходився храм, зведений в ім’я Архістратига Михаїла. А близько того храму витікав цілюще джерело. Храм був споруджений одним з жителів міста подяку святому Архістратигу Михаїлу за зцілення його німий дочки водою з джерела. Архістратиг Михайло, з’явившись в сонному баченні батькові німий дівиці, ще не освіченому святим Хрещенням, відкрив йому, що його дочка отримає дар мови, випивши води з джерела.

Дівчина дійсно отримала при джерелі зцілення і почала говорити. Після цього чуда батько з дочкою і все його сімейство хрестилися, і старанністю вдячного батька був споруджений храм на честь святого Архистратига Михаїла. До джерела стали приходити за зціленням не тільки християни, але і язичники, багато з яких відрікалися від ідолів і навернулися до Христової віри.

В храмі святого Архистратига Михаїла понад 60 років виконував пономарское служіння благочестива людина на ім’я Архип. Проповіддю про Христа і прикладом свого богоугодного життя він багатьох язичників приводив до віри в Христа. У своєму озлоблення на християн взагалі, і в першу чергу на Архипа, який ніколи не відлучався від храму і був зразковим служителем Христовим, язичники задумали знищити храм і водночас погубити Архипа.

Язичники з’єднали дві гірські річки в одне русло і направили їх перебіг на храм. Святий Архип старанно молився Архістратигу Михаїлу про запобігання лиха. Його молитва була почута, і до храму з’явився Архістратиг Михайло, який ударом свого жезла відкрив у горі широку розколину і наказав кинутися в неї водах бурхливого потоку.

Храм залишився неушкодженим, а язичники в страху і жаху бігли від храму. Святий же Архип і присутні біля храму християни славили Бога і дякували святого Архистратига Михаїла за допомогу. Місце, де відбулося чудо, отримало назву Хони, що означає «отвір», «тріщина».

У народі це свято отримало назву Михайлова дня або Михайлова дива.

Сьогодні іменини Михайла, ім’я, яке в перекладі з єврейського означає «хто як Бог».

Народний свято Михайлове чудо проходить 19 вересня 2018 року (6 вересня – дата за старим стилем). Православна церква у цей день відзначає спогад про чудо архангела Михаїла в Хонах (Колосах) – дивовижному явищу святого і порятунок їм храму від нападів язичників.

Святий Михаїл – покровитель і соратник тих, хто повсякчас бореться зі злом, захисник душ померлих і охоронець воріт раю. В історії є багато чудесних діянь і избавлений після явлення архангела.

Традиції та обряди свята

Працювати у цей день заборонено. Якщо відкласти або перенести справи немає можливості, то варто закінчити їх до обіду.

В це свято організовуються «сходки» («братчина») – з’ясування стосунків між родичами і сусідами. Якщо є розбіжності і суперечки, то потрібно знайти рішення. Необхідно забути сварки і пробачити затаєні образи. Обов’язкові умови ритуалу – обійми і братання. По його завершенню накривається загальний стіл, на який кожен приносить блюдо.

Люди моляться архангелу Михаїлу про зцілення від лихоманки.

У IV столітті християнин Архип побудував в Хонах (Колосах) храм. Він заснував його біля джерела, у якому його дочка вилікувалася від німоти. Церква і цілюще джерело почало відвідувати багато людей, в тому числі язичників. Після позбавлення від хвороб невіруючі приймали християнство.

Така ситуація не сподобалася ідолопоклонників, і вони вирішили зруйнувати церкву. Язичники з’єднали дві річки в одну і направили протягом на храм.

Християнин Архип почав молитися про порятунок церкви. Бог почув його слова. Біля храму з’явився Архістратиг Михайло. Ударом жезла він зробив в горі розколину, і вода пішла в землю. Ідолопоклонники розбіглися від жаху. Це диво врятувало храм. На честь цієї події був заснований свято Михайлове чудо.

Якщо день теплий, то осінь буде довгою.

Якщо на деревах є паморозь, то зима буде сніжною.

Якщо осиковий лист лягає виворотом вгору, то зима буде теплою, якщо навпаки – холодної.

Хто надумав працювати на Михайлове чудо, той накличе біду.