Поздоровлення як правильно писати

Підготовка до дня народження чи ювілею

Здавалося б, привітати людини не становить великої праці і немає проблем купити листівку з поздоровленням у віршах на будь-який смак. Але далеко не всіх задовольнить нехитрий вірш, адресований в нікуди і незрозуміло кому. І все частіше доводиться чути: «Ну хоч пару слів можна було від себе написати!» А як це зробити? Як скласти адресний, індивідуальне привітання?

Для початку рекомендуємо заглянути в розділ з вже готовими привітаннями з днем народження, який містить гарні поздоровлення у віршах для родичів, колег, друзів і подруг. Є також поздоровлення в прозі. А якщо раптом, ви там нічого не знайдете або твердо вирішили написати привітання самостійно, то рекомендуємо скористатися наступними порадами.

9 етапів складання привітання:

1. Для початку підготуйте звернення. Можна просто ім’я, можна з епітетом: дорога(ой), мила(ий), шановна(ий).

2. Тепер подумайте про цю людину і запишіть на листочок всі асоціації та емоції , які він у вас викликає. У першу групу виділіть асоціації з неживими предметами (асоціації типу « табуретка » і « колода » викресліть відразу). Відмінно підійдуть « Сонце, хмара, квітка, картина …». У другу групу виділіть асоціації з живими предметами: « кішка, пташка, метелик …». Ще краще, якщо ваша багата фантазія може підказати неординарні, нехай смішні, але запам’ятовуються асоціації. Соромитися не варто.

3. До підібраним асоціаціям можна додати зменшувально-пестливі суфікси. Але не перестарайтеся, а то вийде через чур солоденько. Цього не потрібно.

4. Придумайте красиві епітети: незвичайний, карколомний, запаморочливий, чарівний . Можна використовувати і більш молодіжні: класний, супер, супер і т. д. В принципі, ці епітети універсальні, вони сподобаються представникам сильної і прекрасної половини людства.

5. Виділіть у одержувача вашого привітання одну саму характерну рису характеру (компліменти зовнішності пишуться в обов’язковому порядку для дівчат).

6. Тепер до основного. Привітання ділиться приблизно на чотири частини: 1. звернення, 2. розгорнутий комплімент, 3. побажання, 4. підпис.

7. Розгорнутий комплімент – це своєрідний салат з усіх асоціацій і епітетів, які ви підібрали. Так і повідомте того, кому складаєте привітання: Ти/Ви схожа на хмару. Далі поясніть чому, використовуючи барвисті епітети: ти така ж легка і повітряна, у тебе добра вдача, приємний характер, ти радуєш людей. Намагайтеся бути максимально близькими до істини, не треба вихваляти щедрість жадібного людини. Буде виглядати, як знущання. Якщо такий розгорнутий комплімент дається дуже важко (фантазії не вистачає), можна просто перерахувати всі яскраві епітети, які прийшли вам в голову (див. п. 4). Бажано не менше десяти. Це дійсно вражає.

8. Тепер переходимо до побажання. Класика – це побажання залишатися самим собою. Так само бажайте щастя, удачі, кохання і здійснення всіх бажань, якщо ваше спілкування з людиною можна назвати тільки приятельських. Якщо пишете привітання близькій людині, можна написати більш проникливе побажання – ви ж знаєте, про що ця людина мріє, чим живе. Головне, уникайте болючих тем. Адже можна чогось дуже хотіти, але не любить про це говорити, правда? Будьте тактовні.

9. Коли будете закінчувати привітання , можете просто підписати: від N . Можете використовувати більш хитромудрі підписи: з любов’ю, люблю, з найкращими побажаннями, сумую, завжди твій, щиро Ваш ….

Привітання буде виглядати приблизно так:

Ти наше сонечко. Ти така ж тепла, весела і ніжна. Ти радуєш нас своєю посмішкою та хорошим настроєм. Залишайся завжди такою ж доброю і красивою. Хай щастя і удача супроводжують тебе! Бажаємо тобі зустріти свого Прекрасного Принца і нарешті отримати надбавку до зарплати.

З любов’ю, твої подруги Саша і Маша.

Це досить простий варіант привітання. Можна зробити і більш складний, головне, була б фантазія. Наприклад, берете який-небудь сюжет (хоча б знаменитий мультик) і оформляєте всі привітання в одному стилі. Щось на кшталт: нехай твій коханий де буде таким сильним, як Шрек, веселим, як Осел, пристрасним, як Дракон. Головне, більше гумору та позитиву у привітанні.

Не забувайте про різницю між чоловічим і жіночим привітанням. Власне, поздоровлення чоловікові має бути трохи менш солодкий, ніж для жінки. В цілому структура така ж комплімент, побажання. Але комплімент робіть професійним якостям, а не зовнішніми даними чоловіки.

Найголовніше, думайте про хороше, складаючи привітання, і не шкодуйте часу, інакше з цієї затії нічого не вийде.

Хто не хоче привітати з днем народження друга, знайомого або родича? Благо, тепер це можна зробити в соціальній мережі, яка «самостійно» нагадає про свято.

Стандартне привітання можна зустріти на стіні кожного іменинника. Веселий ще й той факт, що всі кілька десятків привітань можуть розрізнятися. Ні, не з різними побажаннями – а саме з написання трьох головних слів. І мова, звичайно ж, не про граматику і про пристрасті до написання «парканом». Мова саме про те, як все прагнуть підкреслити значимість свого типового привітання великими літерами.

Справа в тому, що ніхто толком не знає, як же правильно писати це словосполучення. Давайте розглянемо, як пишеться “з Днем Народження” правильно.

Вітаємо з Днем Народження

Перше, що потрібно враховувати, – це те, що в назві подібних свят усі слова пишуться з маленької літери.

З великої літери пишуться тільки назви державних, релігійних і громадських свят: День Перемоги, Різдво, 8 Березня. День народження до жодного з цих типів не відноситься, тому писати можна з маленьких літер – це помилкою не буде, скоріше, навпаки.

Однак, в тому випадку, якщо ви вітаєте друга або родича в приватному порядку, то словосполучення “З Днем Народження” пишеться з великих літер (адже для вас це особливий день). Це як би підкреслює значимість події особисто для вас.

Втім, набагато краще зателефонувати і привітати іменинника зі святом особисто — таке привітання буде набагато більш приємним і теплим.

Поділіться цією статтею з друзями в соц. мережах:

Щоб пояснити, як писати правильно, для цього не треба бути філологом, навіть якщо попередня автор відповіді вважає зворотне.І вища освіти не потрібно, достатньо знати , що є множина та однина. Привітання – це в однині, поздоровлення це у множині. Отримати привітання від одного, отримати привітання від багатьох. І так і так правильно буде.

Дивлячись як побудовано речення. Якщо написано: “Листоноша повинен вручити привітання” то закінчення буде Е, а якщо “Мої колеги приймали вітання” то в цьому разі закінчення буде Я.

Вичерпно пояснити не можу я не філолог.

Слово “привітання” змінюється за числами та сама за змістом означає дію, яку можна уявити у множині, порахувати: два привітання, три вітання, п’ять привітань. Тому наявність двох форм числа (однини і множини) цілком природно. Форма множини може означати кілька привітань (“Цілий день звучать привітання”), або ж одна, де форма множини вказує на різні прояви цього дії, його різноманітність і множинність (“Прийміть наші вітання”, “Я передав йому мої вітання”).

В школі нам говорили, що всі свята пишуться з великої літери і, наводячи приклади, писали: “День народження”, в коледжі нам сказали, що з великої літери пишуться тільки державні свята, а день народження пишеться з маленької літери. Зараз я не знаю, як привітати подругу – з якої букви писати слово “день” – з великої чи з малої?

Мене теж в школі вчили, що треба з великою (прописної літери писати слово Дня в привітанні “З Днем народження”. Не знаю, які правила придумали зараз, але впевнена, що для будь-якої людини День народження, як і раніше свято, ніякі правила його не скасують і ніякі державні свята не замінять. Тому сміливо пишіть з великої літери вітання: з Днем народження, з Днем весілля, з Днем ангела і т. д. Для загальної маси це нічого не значить, а для конкретної людини це свята – дуже важливі Дні з великої літери. Крім того, незалежно від нових правил, написання з великої літери це стилістичне виділення значущості певного дня. Отже, День народження з великої літери не суперечить правилам. Подивилася нові правила. Висновок такий:

 • У всіх пропозиціях назви державних та інших загальнонародних свят пишуться з великої літери. Наприклад: на День Росії ми поїхали за місто чи на Пасху, ми фарбували яйця.
 • При згадці чийогось дня народження в реченні, слово “день” пишеться з маленької літери. Наприклад: вчора ми відзначали день народження Марії Іванівни.
 • У вітальних текстах “З Днем народження ” слово “День” пишеться з великої літери, виділяючи значимість події.

Я завжди, коли пишу привітання пишу так: Вітаю З Днем Народження! Тому-що так і красивіше і від душі-ж вітаю, тому вважаю що кожне слово в привітанні має починатися з великої літери. Ну а коли я взагалі радий кого привітати так всі слова з великої літери 🙂

В школі нам говорили, що всі свята пишуться з великої літери і, наводячи приклади, писали: “День народження”, в коледжі нам сказали, що з великої літери пишуться тільки державні свята, а день народження пишеться з маленької літери.

Зараз я не знаю, як привітати подругу – з якої букви писати слово “день” – з великої чи з малої?

Мене теж в школі вчили, що треба з великою (прописної літери писати слово Дня в привітанні “З Днем народження”. Не знаю, які правила придумали зараз, але впевнена, що для будь-якої людини День народження, як і раніше свято, ніякі правила його не скасують і ніякі державні свята не замінять. Тому сміливо пишіть з великої літери вітання: з Днем народження, з Днем весілля, з Днем ангела і т. д. Для загальної маси це нічого не значить, а для конкретної людини це свята – дуже важливі Дні з великої літери.

Крім того, незалежно від нових правил, написання з великої літери це стилістичне виділення значущості певного дня. Отже, День народження з великої літери не суперечить правилам.

Подивилася нові правила. Висновок такий:

 • У всіх пропозиціях назви державних та інших загальнонародних свят пишуться з великої літери. Наприклад: на День Росії ми поїхали за місто чи на Пасху, ми фарбували яйця.
 • При згадці чийогось дня народження в реченні, слово “день” пишеться з маленької літери. Наприклад: вчора ми відзначали день народження Марії Іванівни.
 • У вітальних текстах “З Днем народження ” слово “День” пишеться з великої літери, виділяючи значимість події.

Правильно вам сказали, Олена, викладачі коледжу, що словосполучення “день народження” пишеться з маленької літери, назва дуже особистого свята. А в масштабах держави в назвах загальнонародних прздников ми напишемо слово “день” з великої літери. Наприклад: День знань, День танкіста, День матері та ін. У словосполученні “День Перемоги” пишемо обидва слова з великої літери, так як статус цього свята у свідомості суспільства дуже високий.

Я завжди, коли пишу привітання пишу так: Вітаю З Днем Народження!

Тому-що так і красивіше і від душі-ж вітаю, тому вважаю що кожне слово в привітанні має починатися з великої літери.

Ну а коли я взагалі радий кого привітати так всі слова з великої літери 🙂

З днем народження, і ніяк інакше! Вітаю з днем народження, йду на день народження,причому всі слова( з днем народження) пишуться з маленької, а не з великої літери!

В актуальних правилах російської орфографії записано, що в назвах свят з великої літери пишеться перше слово (в обов’язковому порядку) і деякі інші слова (якщо цього вимагає традиція чи інші правила). Наскільки я розумію той параграф, під поняттям “свято” там маються на увазі не тільки загальнодержавні, а будь-які. Всі назви, які в контексті сприймаються як назви свят. Наприклад: якщо хтось придумав “День любителя російської пунктуації”, назвав це святом, написав “День” з великої літери, то помилки він не допустив, в принципі.

З днем народження.

Так рекомендовано писати у всіх випадках, коли нас цікавить поєднання (“день народження”) не являє собою назву офіційного свята. До речі, не треба плутати назву свята з назвою заходу. Це дві трошки різні речі. Свято може бути державним, міським, яким-то ще, але він повинен мати чітку назву та статус святкового (хоча б для кого-то) дня. В іншому випадку, це просто захід. І тоді воно буде писатися з великої літери лише тоді, якщо воно має якесь світове, державне або міжнародне значення.

Наприклад: “З днем народження моєї подруги у мене пов’язано багато цікавих спогадів”. Пишемо з маленької.

З Днем народження.

Якщо Ви бажаєте привітати подругу і написати їй “З Днем народження”, маючи на увазі, що вітаєте з якимсь урочистим Днем, який щорічно переростає для неї і для її знайомих в свято, то правил Ви грубо не порушите. Напишіть “Днем” з великої літери, це зайвий раз підкреслить урочистість відбувається, значення цього дня.

Але підкреслю, що це авторське бачення події. Офіційно ж рекомендують писати “з днем народження”, якщо цей день не є чимось надто вже виділився.

Пам’ятайте, що день народження – це все-таки не Різдво Христове.

У найменуванні особистого свята кожної людини «день народження» обидва слова слід правильно писати з малої літери.

«День народження» як пишеться з великої чи з малої літери?

У назвах багатьох свят присутнє слово «день». Якщо цим словом позначений всенародне свято, знаменна дата, то слово «день» пишеться з великої (великий) літери, а наступне слово — з малої, наприклад:

В єдиному назві свята «День Перемоги» обидва слова пишуться з великої літери з-за значущістю цієї пам’ятної події для всього людства.

Слово «день» в поєднаннях, не мають значення знаменної дати пишеться з малої літери, як у цих прикладах:

У словосполученні «день народження», яке є особистим святом кожної людини, усі слова пишуться з малої літери.

«Народження» або «народження», як правильно?

У російській мові співіснують паралельні іменники, утворені від спільнокореневих дієслів, що позначають процес і результат процесу:

 • солити — соління (процес), соління (результат);
 • варити — варення, варення.

У випадку зі словом «народження» нормативної літературної є саме форма на -ня.

Словосполучення «день народження» відрізняється за стилістикою від нормативного. Воно є розмовним.

На день народження бабуся
Надіслала сто рублів
Немає слів для подяки!
Так написав я їй.
Промчав рік стрімко,
І ось він — мій лютий.
На день народження бабуся
Прислала мені… словник!

Як бачимо, поет використав у своєму жартівливому вірші розмовну форму іменника, щоб укластися в його ритм.

Написання «день народження» з дієсловами

Важливо також правильно поєднувати «день народження» з дієсловом. Слово «день» в цьому поєднанні іменників є головним, з ним узгоджується в роді і числі дієслово минулого часу, так що пишемо ось так:

 • день народження відбувся (а не відбулося );
 • день народження був не було ) у вівторок;
 • день народження пройшов (а не пройшло ) в теплій і дружній обстановці.

Подяка за привітання

Величезне спасибі вам
За щирі привітання.
Приємно було отримати
Всі пожеланья, наставленья!

У відповідь хочу вам побажати
Любові, щастя і удачі.
Ви заслужили їх сповна.
Нехай буде так, а не інакше.

Дуже багато добрих слів сказано сьогодні
Побажання удачі, щастя і здоров’я.
І бажаю я у відповідь все аналогічно,
Нехай у Вашому житті буде все відмінно.

Дорогі мої, дякую за привітання і за те, що ви у мене є. Завдяки вам, завдяки всім словам, що сьогодні пролунали в мою честь, відчуваю себе всемогутнім. Це заряджає енергією і додає сил. В такі моменти хочеться бути краще. Ще раз спасибі!

Вам хочу сказати спасибі
За слова прості.
В них вклали побажання
Добрі, великі.

Нехай все те, що мені сказали,
До вас скоріше повернеться.
Перед вами двері в мрію
Теж розчиняться.

Вірю я, що привітання
Від душі лише були.
Радію, що про мене
Нині не забули.

Я вас зараз дякую
За ваші привітання
Ви в життя мою додали
Чудові миті.

І все, що ви побажали,
Доля хай примножить,
Ласкаво ваше сто крат
Нехай до вас повернутися зможе.

Спасибі, я вам кажу
За побажання щастя,
Його я з вами розділю,
Дам кожному по частині.

За привітання дякую,
Сподобалися всі пожеланья,
Прагне, буду втілювати мрію,
Спасибі, загалом, за вниманье.

Спасибі вам за привітання,
За радість і тепло спілкування,
За щирість і доброту,
За відкритість душі, красу!

Нехай все складеться у вас,
Щоб вогонь в очах не згасав,
Щоб в серці весна розквітала
І багато щастя принесла вона!

Дякую за привітання,
Вони приємні і теплі,
І я хочу від восхищенья
Взаємно побажати любові,
Удачі, щастя неземного,
Багатства, вічного достатку,
Завжди бути повністю здоровим,
З бездоганним порядком.

Спасибі вам за привітання,
Вони мені дарують натхнення.
Спасибі вам, що в свято радісне
Ще додали мені солодощі.

За те, що щастям серце повниться.
Нехай побажання здійсняться!
Нехай і у вас все добре складеться,
Добро, любов, тепло помножаться!

Дякую тобі за привітання,
Від них мені стало на душі тепло,
І вмить піднявся настрій,
Погане немов назавжди пішло.

Спасибі, було так приємно,
Мені отримати такі теплі слова,
Від побажань сонце світить яскравіше,
І розквітає враз моя душа!

Спасибі, що розділили радість мою,
Що знайшли час і любов подарували,
Що кожне слово, як сонячний промінчик,
Зігрів теплом, що ж може бути краще.

Мерсі, що мій святковий день ідеальний,
Адже внесок ваш звичайно ж був колосальний,
І все, що сьогодні казали ви мені
Нехай до вас скоріше повернутися подвійно!

Подяка за привітання з днем народження

За все в цьому житті треба говорити спасибі, тому що це є своєрідною основою життя, з-за чого зараз так популярна подяку за привітання з дня народження. Коли когось щиро поздравляются з днем народження, то просто напросто не можна не сказати таке ж щире спасибі у відповідь, бо вдячність може пробудити такі ж почуття, як і увагу, виявлену за допомогою тих чи інших поздоровлень. Людина на то він і людина, а не тварина, що вміє бути вдячним. Звичайно ж, це відноситься не до кожного, але тим не менше багато людей саме такі. З цієї причини красиві привітання практично завжди отримують такий же позитивний відповідь, що в свою чергу скріплює стосунки між друзями, родичами, колегами і просто знайомими, тому що без цього не можна ніяк.

Сторінка 1 з 5

Дякую за приємне спілкування,
За казку очей спасибі кажу,
А якщо щось не так,прошу вибачення.

Як прекрасно жити на білому світі,
Коли друзів навколо величезний хоровод,
І в кожному, навіть найвіддаленішому місці.

Спасибі Всім велике, превелике,
За поздоровлення, подарунки і квіти,
За ніжність і увагу таке.

Мої милі, дорогі друзі!
Велика всім подяка за привітання.
Зворушена до глибини душі.

Добрих слів моїм друзям
Хочу я написати…
І ДЯКУЄМО від душі.

Спасибі Вам
за теплі слова.
Від побажань кругом голова!
І нехай з них.

Добрий день вам, незнайомка,
І ще — спасибі вам,
Ви смієтеся дуже дзвінко.

Щоб вам було зрозуміло,
Поведенье поясню,
Адже сьогодні день «спасибі».

Слова подяки за привітання

Приємно чути привітання
І побажання отримувати.
За все добро, що ви прислали,
Хочу спасибі вам сказати.

Я вірю в щирість і чесність
Простих, красивих ваших слів.
І вам бажаю, щоб кожен,
Успішний був і був здоровий.

Спеціально для Datki.net

За привітання дякую,
Мене зворушили до сліз.
Хочу, щоб все, що побажали,
Сталося миттю, усе збулося.

Я вам у відповідь добра бажаю,
Хай буде все, про що мрії.
Здоров’я, щастя вам, хлопці,
Бажаю теж від душі.

Спеціально для Datki.net

Мене привітали на славу
І похвалили від душі.
Спасибі всім вам, дорогі,
Ви просто мега хороші.

За щирість я вдячний,
За трепет, ласку, доброту.
І вірю, що слова змінять
Всі ваші «в плюс» долю мою.

Спеціально для Datki.net

Дякую за привітання,
Прості, теплі слова.
Все від душі, я точно знаю,
Співає зараз душа моя.

У відповідь всіх благ вам побажаю,
Ви чуйний, славний чоловік.
Нехай удача не залишить
І щастя буде з вами повік.

Спеціально для Datki.net

За добро і вітання,
Що летіли від душі,
Я хочу сказати «спасибі»,
Оди ваші гарні.

І все те, що побажали,
Я у відповідь і пришлю вам.
Радію я вашим теплим
І душевним всім словами.

Спеціально для Datki.net

Дякую за привітання,
Приємно було отримати,
Поспішаю, без всякого сумніву,
Я вам дякую говорити!

Спасибі, що привітали мене,
Мені це дуже, дуже приємно!
І вам того ж побажаю я –
Нехай підуть тривоги безповоротно!

За привітання дякую
Я від душі хочу сказати!
Все це дуже, дуже мило –
Все, що хотіли побажати!

Спасибі вам за привітання,
Приємно було дуже мені!
Ви побажали мені везіння –
І нехай вам пощастить подвійно!

Вам спасибі кажу,
Подяку приймайте!
Від вас повідомлення люблю,
Мені їх частіше посилайте!

Спасибі, що про свято мій
Ви не забули!
І я бажаю всією душею,
Щоб яскраво жили!

Мене ви з днем народження вітали –
А я хочу спасибі вам сказати,
Щоб збулося все те, про що мріяли,
Я теж так хочу вам побажати!

Дякую за привітання –
Ви не забули про день народження,
Всього-всього мені побажали!
Бажаю, щоб лиха не знали!

Я день народження відзначала –
Спасибі вам за привітання!
Бажаю, щоб не нудьгували!
І не покине хай везіння!

Спасибі вам за добрі слова,
Які сказали в день народження!
Бажаю вам удачі і добра,
І знову дякую вам, без сумніву!

Дякую вам!
Любі мої друзі!
Якщо б ви знали як дороги Ваші побажання.
Зворушена вашими привітаннями до глибини душі.
Дороги всі Ви всі в моєму житті,
як невимовні алмази ваші імена в моєму серці,
і скем я була в гармонії,
і з ким я непримеримо сперечалася.

Дякую за теплі слова,
за Вашу увагу і дружбу.
Це так зворушливо і хвилююче!