Привітання з різдвом пресвятої богородиці

0

Фотогалерея: Різдво Пресвятої Богородиці 2017: поздоровлення, прикмети та обряди

Різдво Пресвятої Богородиці — велике свято, встановлене церквою ще в IV столітті. Він вважається першим дванадесяті в річному циклі, так як раніше початок нового року припадало не на січень, а на вересень. Друга Пречиста — істинно жіноче свято, про це свідчать великі події з біблійної історії. У цей день прийнято вшановувати жінку як продовжувачку роду, дотримуватися обряди і традиції, спостерігати за прикметами і дарувати один одному гарні поздоровлення в малюнках, віршах, прозі.

Якого числа Різдво Богородиці 2017, читайте в наступних розділах.

Історія свята-Різдво Пресвятої Богородиці — якого числа відзначають у 2017 році

У Святому Письмі нічого не сказано про Другою Пречистою. Всі подробиці описані в апокрифічних текстах «Протоєвангеліє Якова». Там же, у документах II століття, відстежується глибока історія свята-Різдво Пресвятої Богородиці.

Згідно з Переказами, місцем народження Діви був Єрусалим. Але Російська Православна Церква дотримується версії про проживанні батьків Марії в Назареті. Ніби саме там, на укосі у Эздрелонской долини, заможний Іоаким та Анна з священичого роду отримали святе звістку від Ангела Господнього про майбутнє народження довгоочікуваної дочки. Щасливому подружжю було велено зустрінеться в Єрусалим біля Золотих воріт, віддати заготовлені дари і пізніше повернеться додому в Назарет. По закінченню визначеного строку чревоношения у Анни народилася дочка Марія — відома нам Богоматір.

З моменту чудесного народження Діви Марії пройшли тисячі років. Це дивовижна подія змінила долю всього людства. А сьогодні навіть не кожен дорослий людина згадає, якого числа відзначають Різдво Пресвятої Богородиці в 2017 році. А треба б! Адже Друга Пречиста — одне з 12 найголовніших свят християнства, з великим підтекстом і десятками прикмет, обрядів і традицій.

На яке число припадає Різдво Богородиці в 2017 році у православних і католиків

Незважаючи на те, що суть свята Другий (Малої) Пречистої абсолютно однакова і для католиків, і для православних, дата урочистості для різних гілок християнства відрізняється. Причина різниці — церковні календарі: католики використовують григоринский, а православна церква — юліанський. Відповідно, різниця між днями святкування Різдва Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії складає 13 діб. А точні дати легко запам’ятати один раз і на все життя. Адже цей важливий двунадесяте свято не переходить, і щорічно випадає на один і той же день. Католики згадують історію Різдва Пресвятої Богородиці 8 вересня 2017 року, а православні віруючі — 21 вересня 2017 року.

Світле Різдво Пресвятої Богородиці: прикмети на заміжжя для дівчат

Свято Різдво Богородиці присвячений явищу на світло самої дивно жінки в світі, адже її народження — справжнє диво. Рівно як і народження її сина Ісуса — спасителя людства. У святого дня Другої Пречистої глибока історія і важливий сенс: торжество світла над пітьмою, віри над недугами, вічної надії бездітних. З святом Різдва Пресвятої Богородиці пов’язано безліч звичаїв і прикмет на заміжжя для дівчат. Найбільш важливі та достовірні передаються з покоління в покоління.

Прикмети на заміжжя Різдво Пресвятої Богородиці

Здавна люди вірили в існування найсильніших днів для проведення різного роду обрядів і ритуалів. До таких відносили Великдень, Хрещення, Івана Купала та Різдво Пресвятої Богородиці: ці свята наділені особливою аурою, а значить всі прикмети, ворожіння і пророкування обов’язково збудуться. Особливо глибоко на їх правдивість сподівалися дівиці, зневірені вийти заміж. В день Другої Пречистої вони уважно спостерігали за оточенням, задобряли Всевишнього і покровительку Марію.

 1. У Різдво Пресвятої Богородиці дівчата пов’язували кілька прутиків ліщини червоною ниткою і спалювали на круглій тарілці, примовляючи: » Як швидко вогонь йде по колу, так швидко і я піду під вінець». Попіл змітали в чисту марлю, а потім — развевали за вітром. Вважалося, що такий ритуал допоможе знайти пару до наступної Другої Пречистої;
 2. У святковий ранок до сходу сонця кожна дівчина поспішала вмитися в річці. Такий звичай обіцяв молодим дівчатам вічну красу і швидке заміжжя;
 3. А ті, у кого вже був на прикметі звужений, в Різдво Пресвятої Богородиці влаштовували оглядини: запрошували в будинок майбутнього нареченого з усією його родиною, пригощали, заводили дружбу і теплі взаємини;

Прикмети й обряди на свято Різдво Пресвятої Богородиці

А між тим, не тільки незаміжні жінки вірили в прикмети й обряди на свято Різдво Пресвятої Богородиці. Кожна любляча дружина, турботлива мати і надійна хранителька домашнього вогнища стежила за дотриманням важливих ритуалів на Другу Пречисту. Щоб в будинок приходили добрі люди, хвороби обходили стороною, чоловік залишався вірним, засіки — наповненими, господарство — багатим і щедрим, а важливі традиції не залишали сім’ю з покоління в покоління.

Найпопулярніші обряди на свято Різдво Пресвятої Богородиці:

 1. Згадати у сімейному колі притчу про чудесне народження Богоматері, подякувати рідних за теплоту, турботу і безкорисливу любов;
 2. Прочитати молитву Богородиці, позбавиться від духовного безпліддя, звернутися до Діви Марії з проханням і вдячністю;
 3. Відвідати храм, послухати службу Пресвятої Владичице і батькам її — Іоакиму і Анні;
 4. Незаміжнім жінкам — вийти на берег річки, вмитися, зустріти Неньку Осенину;
 5. До дня Різдва Пресвятої Богородиці спекти вівсяні хліб для разламывания і символічного годування худоби;
 6. Заміжнім жінкам — розіслати дітей до родичів із запрошеннями в гості на обід;
 7. Оновити вогонь у хаті або запалити символічну свічку в будинку;
 8. Спалити стару одяг і взуття, щоб відвести від родини псування і пристріт;
 9. Облити дітей водою біля самого порога будинку;
 10. Стежити за погодою і дотримуватися прикмет;

Останній обряд особливо важливий для землеробів і скотарів, так як прикмети про погоду на свято Пресвятої Богородиці найбільш точні і правдиві.

Народні прикмети на Різдво Богородиці

Серед найпопулярніших прикмет, пов’язаних з Другої Пречистої, найбільш достовірними вважаються наступні:

 • Якою буде погода на Другу Пречисту, такий буде вся осінь;
 • Якщо в святковий ранок під ногами роса, через ляже іній;
 • В день Різдва Богородиці заготовляють калину на зиму — до багатства і достатку в домі;
 • Якщо на Другу Пречисту птиці тиснуться до землі, зима буде лютою;
 • У святковий ранок швидко висохла роса — снігу взимку буде мало;
 • Якщо запалити в будинку «чергової скіпу», щастя і здоров’я буде супроводжувати сім’ю весь рік;
 • Забруднив руки в чорне — жди успіху в роботі;

Що не можна робити на Різдво Пресвятої Богородиці з релігійних міркувань

Часто люди поспішають дізнатися про обов’язкових святкових обрядах, магічних ритуалах на заміжжя і багатство, веселих звичаї і т. д. Але при цьому зовсім забувають про те, що не можна робити на Різдво Пресвятої Богородиці з релігійних міркувань. Адже мало прочитати молитву і запалити свічку Владичице, примовляючи свої бажання. Тільки при дотриманні душевної чистоти прохання і звернення до Діви Марії будуть почуті і правильно витлумачені. Чого ж все-таки не можна робити в світле свято Різдва Богородиці, дізнайтеся далі!

Різдво пресвятої Богородиці 2017: що не можна робити

Один з найважливіших заборон на свято Другої Пречистої — вживання пісної їжі і будь-якого м’яса. У цей день краще відмовитися від алкоголю, будь-яких фізичних навантажень (включаючи домашню роботу), сварки з рідними та грубих обговорень чужих негативних вчинків. Заборонено Різдво Богородиці брехати, лаятися нецензурною лайкою, відмовляти в допомозі малозабезпеченим або людям, які опинилися в біді або в голоді.

Святе Різдво Пресвятої Богородиці 2017: поздоровлення в прозі

Здавна свято Святе Різдво Богородиці пов’язували із закінченням збору врожаю і настанням осені, з чим і вітали один одного приємними словами в прозі і побажаннями у віршах. Торжество на честь Другої Пречистої займало не менше тижня (з 20 по 26 вересня) і включало десятки всіляких ритуалів, що проводяться в ім’я Богоматері і в подяку Матінці Осенине. Як і сотню років тому, в наш час також важливо для кожного рідної людини підібрати на Різдво Пресвятої Богородиці поздоровлення в прозі від усієї душі.

Гарні поздоровлення в прозі на Різдво Пресвятої Богородиці

Вітаю з Великим святом, з Різдвом Пресвятої Богородиці! Бажаю завжди пам’ятати про віру, про Бога, про моральні цінності, які визначають людську сутність і підтримують людину. Нехай життя буде благополучним, а буття перебуває у світі. І хай допоможе нам всім Господь, і зміняться душі наші!

Вітаю з Різдвом Пресвятої Богородиці. Нехай чистими і непорочними думки твоєї душі, нехай добрими і благородними будуть твої вчинки, нехай світлим і щасливим буде твій шлях, нехай великої і щирої любові твого серця.

Сьогодні світле свято — Різдво Пресвятої Богородиці. Щиро вітаю і бажаю легкості і свята на душі, сімейного щастя, любові і довіри, правильних життєвих рішень, чесності, добродушності і милосердя.

Різдво Пресвятої Богородиці 2017: поздоровлення у віршах для листівок або смс

Оскільки в Різдво Пресвятої Богородиці 2017 найбільшої уваги заслуговують продовжувачки роду людського, краще заздалегідь підібрати всім близьким жінкам гарні поздоровлення у віршах для листівки або смс-повідомлення. Адже Друга Пречиста — своєрідний символ «матері», «жіночої віри», «дівочої чистоти». На Різдво Пресвятої Богородиці 2017 поздоровлення у віршах для листівок або смс обов’язково повинні бути щирими, серйозними, світлими та добрими. Без гумору, жартів і різного роду приколів.

Приклади поздоровлень у віршах на Різдво Пресвятої Богородиці 2017

У Різдво Пресвятої Богородиці
Всі печалі і скорботи підуть.
Нехай душа твоя щастям наповниться,
А молитви до неба дійдуть.

Нехай Заступниця наша небесна,
У начинаньях допоможе тобі.
Стане життя схожа з казкою прелестною,
Немов рай настав на землі.

Я тебе вітаю сьогодні
З Різдвом Пресвятої Богородиці,
І бажаю — нехай в житті відтепер
Щастя з радістю вічно перебувають.

Нехай в душі твоєї ніжної, вразливої
Віра в диво живе до кінця,
Якщо віриш, з божественною допомогою
Відбуваються завжди чудеса!

Благословенні небеса
І дарують людям чудеса!
Адже поземле звістка рознеслася –
Марія Діва народилася!

Серця бажаю вам відкрити,
В них щастя мерщій впустити,
І чудеса нехай в життя прийдуть,
І вам удачу принесуть!

Яскраві привітання-картинки на Різдво Пресвятої Богородиці 2017

А всім, кого на свято Другої Пречистої немає поруч з вами, відправте яскраві привітання-картинки на Різдво Пресвятої Богородиці 2017. Нехай на ілюстраціях буде зображено Святий Лик, церковні обриси, біблійна сцена з сімейної подружжям, символічні хлібці з ініціалами «ПБ» добрі святкові побажання. Головне, щоб вітальні картинки з Різдвом Пресвятої Богородиці дарували тільки позитивні емоції одержувачу.

Кращі картинки-вітання з різдвом пресвятої Богородиці 2017

Різдво Пресвятої Богородиці — дивовижне свято, присвячене чудесним біблійним подіям. Не забудьте привітати всіх рідних людей гарними малюнками, віршами або простими словами в прозі. Дізнайтеся заздалегідь, якого числа Друга Пречиста, вникнемо глибше в історію свята, зверніть увагу на обряди та прикмети — і напевно свято Різдво Богородиці 2017 принесе вам щастя, багатство і виконання заповітних бажань.

Дід Мороз подарунки несе. З Новим роком!

Світлотіні. З Новим роком!

Щастя і радості в Новому році! Шампанське чекає!

Дівчинка з’єднує стрілки годинника. З Новим роком!

З днем народження! Букет червоних троянд, торт

Витончений свічник. З Новим роком!

Дід Мороз спускається з літака з мішком подарунків. Новорічна листівка

Звірята на лижах. З Новим роком!

З Новим роком! Дід Мороз у красивому вбранні

З Новим роком! Поруч із фужерами і кулями лежить подарунок п коробочці

Дівчинка з годівницею. З Новим роком!

З Новим роком! Дід Мороз, ведмідь і білка з подарунками

Хлопці водять хоровод біля ялинки. З Новим роком!

З Новим роком! На трійці їде молодь

З Днем Народження! Ваза з квітами, кошеня.

З добрим ранком! Прекрасний букет конвалій у прозорому посуді

Новий рік наближається. З Новим роком!

Сніжинки, маленька ялинка. З Новим роком!

Хоровод з Дідом Морозом. З Новим роком!

З днем народження! Букет червоних троянд, торт

Ялинка, гілка горобини, храм. З Різдвом!

Мішок з подарунками для дітлахів. З Новим роком!

Ведмежа виступає з зайчиком. З Новим роком!

Ведмедики, слоник і зайчик святкують Новий рік. З Новим роком!

Дівчинка з зайчиком і пташкою танцює. З Новим роком!

У самовара Снігуронька і Дід Мороз. З Новим роком!

З Новим роком! Шампанське і яблуко на снігу

Різдво Пресвятої Богородиці листівка-привітання спеціально для Вас. Релігійні свята містить фото, малюнки і gif анімацію для безкоштовного скачування. Картинка привітання була додана 26.02.2014 03:16. Різдво Пресвятої Богородиці можна знайти, за словами Пресвятої Різдво Богородиці листівки і поздоровлення.

Comments are closed.