Привітання з державним прапором

0

Російський біло-синьо-червоний триколор має більш ніж 300-річну історію. Він з’явився на рубежі XVII-XVIII століть, в епоху становлення Росії як потужної держави. Вперше біло-синьо-червоний прапор був піднятий на першому російському військовому кораблі «Орел», в царювання Олексія Михайловича. Однак державним прапором він став тільки при Петрі I. 20 січня 1705 року він видав указ, згідно з яким «на торгових всяких судах» повинні піднімати біло-синьо-червоний прапор, сам накреслив зразок і визначив порядок горизонтальних смуг.

У царювання Олександра II в 1858 році був затверджений новий імперський державний прапор «з розташуванням гербових чорно-жовто-білого кольорів Імперії на прапорах, прапорах і інших предметах для прикрас на вулицях під час урочистих випадках». А 1 січня 1865 року вийшов іменний указ Олександра II, в якому кольори чорний, помаранчевий (золотий) і білий вже прямо названі «державними кольорами Росії». В результаті у Росії з’явилися два прапори: державний — вивішувався на казенних будинках і біло-синьо-червоний — на приватних: прикрашав у святкові дні міста країни. Народ не прийняв імперський прапор, він в Росії не прижився. 28 квітня 1883 року було оголошено наказ Олександра III, в якому говорилося: «Щоб у тих урочистих випадках, коли визнається можливим дозволить прикраса будівель прапорами, було вжито виключно російський прапор, що складається з трьох смуг: верхньої — білого, середньої — синього і нижньої — червоного кольорів». То було перше офіційне твердження Російського триколора державним актом. Зберегло його і Тимчасовий уряд.

Більшовики в квітні 1918 року прийняли рішення скасувати триколор і замінити його на революційно-червоне полотнище, яке і було більше 70 років державним прапором.

22 серпня 1991 року Верховна Рада РРФСР ухвалив вважати офіційним Національним прапором Російської Федерації «історичний прапор Росії – полотнище з рівновеликих горизонтальних білою, блакитною і червоної смуг», а указом Президента РФ від 11 грудня 1993 року було затверджено Положення про державний прапор Російської Федерації.

У 1994 році день 22 серпня було оголошено Днем Державного прапора Російської Федерації. Статус і порядок використання прапора встановлений в 2000 році Федеральним конституційним законом «Про Державний прапор Російської Федерації».

Кольори сучасного російського триколору не мають офіційного тлумачення. З історії відомо, що білий колір символізував свободу і незалежність держави, синій був кольором Богоматері, яка протегує Росії, а червоний означав державність.
Є й ще одне трактування кольорів прапора: білий — Віра, синій — Надія, червоний — Любов.
Або так: білий символізує благородство, синій — чесність, а червоний — сміливість і великодушність, властиві російським людям.

Три кольори — синій, білий, червоний,
Країну вже триста років зберігають,
І в день лихий, і в годину непогожий,
Від бід Росії захистять.

І нехай на стільки років забвенью,
Був відданий славний триколор,
Але все ж по Божому велінню,
Росії він був повернутий.

Сьогодні прапором ми пишаємося,
Він символ міцності країни,
З ним ми з попелу відродимося,
Йому навіки ми вірні! ©

Вітання з днем державного прапора РФ

День державного прапора
Рідний російський триколор.
У ньому сила, вірність і відвага
Друзям — оплот, ворогам – відсіч.

Петром Великим затверджений —
Він символ, як і гімн і герб.
Сьогодні він новонароджений,
Рідний наш, волею доль. ©

Не знайшли потрібний привітання? Пропонуємо Вам привітання у віршах на замовлення!
З будь-якого приводу, будь-якої довжини, будь-якій людині ПЕРСОНАЛЬНО! Вірші на замовлення — найкращий подарунок!

Голова Держради Татарстану Фарід Мухаметшин привітав жителів республіки з Днем державного прапора Росії. День російського триколора відзначається сьогодні, 22 серпня.

«Шановні співвітчизники! У календарі святкових і пам’ятних дат нашої країни є свята, які носять справді знаковий характер. У їх числі – День державного прапора Російської Федерації, який відзначається 22 серпня.

Національний прапор – це символ державності, спадкоємності поколінь і єдності народу, втілення престижу і авторитету країни, свідчення поваги до свого історичного минулого. Біло-синьо-червоний прапор в якості російського державного прапора був затверджений 20 січня 1705 року указом імператора Петра Першого, який власноручно написав зразок і визначив порядок кольорових горизонтальних смуг. У квітні 1918 року триколірний прапор був скасований і замінений на революційне червоне полотнище, яке протягом наступних 70 років майорів над просторами нашої неосяжної країни. У серпні 1991 року Верховна Рада РРФСР знову визнав історичний триколор державним прапором Російської Федерації. І сьогодні, уособлюючи собою оновлену Росію, він традиційно об’єднує росіян у спільному прагненні до миру і процвітання», – зазначив глава татарстанського парламенту.

«Наше спільне минуле, безумовно, додає сил. Але навіть сама славна, багато в чому героїчна, а часом і трагічна історія держави сама по собі не забезпечить своїм громадянам кращого життя. Майбутнє повинно підкріплюватися сьогоднішніми благими справами. Росія впевнено йде шляхом демократичних перетворень, економічного і соціального розвитку. Татарстанцы в єдиній родині російських народів живуть спільними інтересами і помислами, пишаються досягнутими результатами, своєю творчою працею зміцнюють авторитет і могутність Російської Федерації. Однак нам ще багато що належить зробити – і для країни, і для республіки, і для себе, і для своїх дітей. У нас є все для цього – накопичений досвід, величезна енергія, працьовитість і терпіння», – висловив думку Голова Держради Татарстану.

На завершення привітання Фарід Мухаметшин побажав усім міцного здоров’я, благополуччя, нових трудових і творчих звершень на славу Вітчизни. («Татар-інформ»).

– Дорогі земляки!
Вітаю вас з Днем Державного прапора Російської Федерації – яскравого символу нашої Вітчизни. Патріотизм, єдність народу – найважливіші цінності, які відображені у цьому святі. З Державним прапором ми міцно пов’язуємо любов до рідної землі, гордість за Росію, відповідальне ставлення до майбутнього нашої країни. Ми дбайливо зберігаємо пам’ять про наших предків, які самовідданою працею створювали велику державу, мужньо захищали її від ворогів. В наші дні жителі Тюменської області вносять значний внесок у соціально-економічний і культурний розвиток країни, своїми вчинками зміцнює її могутність і незалежність. Бажаю всім вам, дорогі тюменці, здоров’я, миру і благополуччя, успіхів
у творчій праці на благо Вітчизни!

ПРИВІТАННЯ ГОЛОВИ ТЮМЕНСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДУМИ СЕРГІЯ КОРЕПАНОВА З ДНЕЕМ ДЕРЖАВНОГО ПРАПОРА

Шановні земляки!
Від імені депутатів Тюменської обласної Думи вітаю вас з Днем Державного прапора Російської Федерації! Це свято – знак поваги до багатовікової історії нашого народу і держави.

Зараз російський триколор знають у всіх зарубіжних країнах як гордий символ великої світової держави. Наш край є лідером в Російській Федерації за багатьма показниками реалізації програм підвищення рівня і якості життя земляків. Це викликає у тюменцев почуття впевненості в завтрашньому дні, гордість за рідну область, за велику Росію. Бажаю всім міцного здоров’я, щастя, оптимізму, успіхів у творчій праці на благо Тюменського регіону, на славу Вітчизни!

Вітаємо вас з Днем державного прапора Російської Федерації!

Біло-синьо-червоний прапор — один з головних символів Росії, уособлення її могутності і величі. Державний прапор об’єднує народи нашої країни, пов’язує воєдино її минуле і сьогодення, нагадує про славні перемоги наших предків і героїчні звершення співвітчизників.

Під Державним прапором кожного з нас охоплює почуття гордості за нашу велику Батьківщину. Присягаючи прапора, російські воїни з честю захищають рідну землю. Підйомом прапора зазначаються всі значущі події в країні.

Сьогодні російський триколор все частіше сприймається у світі як символ надії, справедливості і вірності багатовіковим традиціям. Як символ великого і мужнього держави, що вміє відстоювати свої інтереси і веде безкомпромісну боротьбу з міжнародним тероризмом.

Наш обов’язок — бути гідними високого звання Громадянина Російської Федерації, підтримувати честь прапора, трудитися заради величі і процвітання Вітчизни.

Зі святом, дорогі петербуржці!

Бажаємо вам миру і добра, радості і щастя, нових звершень на благо Росії!

Губернатор Санкт-Петербурга Р. С. Полтавченко
Голова Законодавчих Зборів Санкт-Петербурга В. С. Макаров

22 серпня —

День Державного прапора

Російської Федерації

Дорогі земляки!

Вітаю вас з Днем Державного прапора Російської Федерації –яскравого символу нашої Вітчизни.

Патріотизм, єдність народу — найважливіші цінності, які відображені у цьому святі. З Державним прапором ми міцно пов’язуємо любов до рідної землі, гордість за Росію, відповідальне ставлення до майбутнього нашої країни.

Ми дбайливо зберігаємо пам’ять про наших предків, які самовідданою трудомсоздавали велику державу, мужньо захищали її від ворогів.В наші дні жителі Тюменської області вносятзначительный внесок у соціально-економічний і культурний розвиток країни, своїми вчинками зміцнює її могутність і незалежність.

Бажаю всім вам, дорогі тюменці, здоров’я, миру і благополуччя, успіхів у творчій праці на благо Вітчизни!

Губернатор Тюменської області Ст. Ст. Якушев

Прес-служба губернатора Тюменської області

23 лютого – це не тільки військовий свято, але й день усіх чоловіків та хлопчиків – справжніх і майбутніх захисників. Аплікація до 23 лютого – хороший спосіб для дітей привітати папу, старшого брата, дідуся. На листівці або панно можна зобразити не тільки військову техніку, але і квіти, краватка, тільняшку і інші «чоловічі» атрибути. Дитина освоїть перші ази творчої роботи, навчиться складати з окремих елементів повноцінну композицію, а татові буде приємно отримати привітання від свого малюка.

Майстер-клас пропонує зробити привітання на 23 лютого у вигляді аплікації. З такою нескладно, але цікавою роботою впораються як початківці, так і дітки в дитячому саду.

Проста аплікація з паперу «Танк»

З дітьми, які займаються в молодшій групі можна робити прості аплікації, які складаються з кількох великих деталей. Прикладом такої вироби можуть стати листівки на тему військової підготовки. Зокрема, для привітання з 23 лютого пропонується зобразити танк, літак, корабель чи солдата.

Зробити танк досить просто. Для цього необхідно вирізати з зеленого паперу формальні частини танка: овал, трапеції, прямокутники, кола. З простих геометричних фігур вийде справжнісінький танк. Прикрасити готову роботу можна квітами і державним прапором.

Не варто забувати, що існують і інші види військ, не тільки сухопутні. Тому за таким же принципом, як і танк, для тата-льотчика або десантника легко зібрати літак з парашутистами, а для службовця ВМФ – кораблик, підводний човен або цілий авіаносець. Щоб всі частини аплікації виглядали акуратно і красиво, рекомендується скористатися готовими трафаретами.

Відео: Робимо розкладну листівку для тата

Хлопці з середньої групи без праці впораються з цікавою аплікацією солдата. Портрет солдатика складається з дрібних складних за формою елементів. Тому в ході творчості знадобляться навички вирізання та склеювання разом невеликих деталей.

Для роботи знадобляться:

 • щільний картон в якості основи, наприклад, блакитного кольору;
 • листи кольорового паперу;
 • ножиці;
 • олівець;
 • клей.

Покрокова інструкція:

 1. вирізати з зеленого листа прямокутник і закруглити два кута, щоб вийшли плечі майбутнього мундира;
 2. з білого квадрата вирізати особа — коло;
 3. вирізати білий прямокутник і підрізати його з двох сторін, щоб вийшла витягнута трапеція — шия, вирізати зелений комірець з прямокутного зеленого листа;
 4. вирізати півколо із жовтого листка і нарізати його з рівною боку бахромою, а потім за допомогою олівця або спиці загнути краї бахроми, щоб вийшла «чубчик»;
 5. вирізати зелений квадрат і скласти з нього пілотку: перегнути квадрат хрест-навхрест по діагоналі, скласти трикутником, загнути нижні кути в різні боки від центрального згину;
 6. розпочати складання аплікації: приклеїти мундир, шию з комірцем, голову, волосся і пілотку;

А ось ще кілька ідей аплікації солдата. Захисника Вітчизни можна схематично зображувати як з геометричних фігур (робота для молодшої групи), так і більш детально, з автоматів в руці. Складність виконання залежить від початкових умінь і навичок дитини.

Об’ємна аплікація до 23 лютого з пластиліну

У МК представлено кілька варіантів об’ємної аплікації для дошкільнят різного віку.
Найбільш проста об’ємна аплікація для дітей, які займаються в середній групі, робиться з пластиліну. Інструкція складання такої аплікації складається з декількох етапів:

 1. знайти та роздрукувати відповідний малюнок (зображення танка, літака, корабля, зірки і т. д.) або намалювати потрібні елементи самому;
 2. вирізати частини аплікації і перевести їх з допомогою олівця на картонну основу (краще взяти щільних картон, який не буде прогинатися під пластиліном);
 3. розім’яти пластилін і розмазати його невеликим шаром за наміченим зображення, не виходячи за олівцеві контури;
 4. зліпити об’ємні елементи аплікації і наклеїти зверху (колеса танка, вікна, якоря і т. д.);
 5. прикрасити виріб додатковими елементами (можна вирізати з паперу).

Щоб аплікація виглядала цікавіше, рекомендується з допомогою пластиліну зімітувати камуфляж. Для цього необхідно використовувати пластилін зеленого і коричневого кольорів.

Об’ємні листівки з паперу

З виконанням складної об’ємної аплікації впораються діти в старшій групі. Паперові частини приклеюються у кілька шарів або з використанням техніки орігамі. Дітки зможуть скласти паперовий кораблик або літак з допомогою орігамі і використовувати їх для своєї аплікації. Також можна спробувати зробити об’ємне привітання для тата: листівку з сюрпризом.

Для роботи необхідно підготувати:

 • кольоровий тонкий картон;
 • шаблони корабля, літака, танка;
 • ножиці;
 • олівець;
 • канцелярський ніж;
 • лінійку;
 • клей.

Тепер необхідно поетапно виконати дії з наступного опису:

 1. вирізати з картону широку смужку і поділити її на 6 частин (провести лінії);
 2. за допомогою канцелярського ножа зробити по лініях надрізи в середині смужки;
 3. зігнути смужку навпіл лицьовою стороною всередину і вигнути назовні майбутні «підставки»;
 4. зробити заготовку для листівки і вклеїти смужку всередину;
 5. вирізати з картону літак, корабель, танк з невеликими «хвостиками» внизу;
 6. приклеїти «хвостики» елементів до «підставок»;
 7. прикрасити листівку: приклеїти зірки, оформити обкладинку.

Привітання для тата готово!

Колективна аплікація на 23 лютого

Дитяча колективна робота спрямована на розвиток вміння працювати в команді та комунікативних навичок. Таку роботу можна виконати з дітьми в підготовчій групі. Для цього підійде аплікація з серветок. З допомогою скручених різнокольорових шматочків серветок можна зібрати по типу мозаїки загальну картинку.

Для аплікації знадобляться:

 • серветки різних кольорів;
 • картонна основа;
 • контурний тематичний малюнок (танк, прапор, цифра 23 і т. д.);
 • клей ПВА;
 • олівець.

Детальна схема збирання:

 1. вирізати паперові частини і перенести їх на картон (як варіант: збирати «мозаїку» безпосередньо на роздрукованому малюнку);
 2. відриваючи від серветки невеликі шматочки, скрутити з них грудочки однакового розміру;
 3. почати покроково заповнювати порожні простору зображення: спочатку дрібні частини картинки, потім більші і фон.

В ході роботи важливо приклеїти шматочки рівними рядами так, щоб не залишалося «білих плям». Чим дрібніше будуть грудочки, тим акуратніше буде виглядати композиція в цілому. Це дуже тонка і копітка робота, саме тому рекомендується виконувати її колективно.

На фото представлено кілька варіантів колективної роботи, яку діти можуть змайструвати своїми руками.

Для кожної держави прапор — це вираження національної ідеї, один з найважливіших символів державності. Для Росії її триколор — це символ єдності, спадкоємності поколінь і непорушної віри в могутність Вітчизни.

Це свято було встановлено відносно недавно, в 1994 році, але сам російський триколор має давню і славну історію. Він був державним прапором на протязі трьох століть, аж до 1917 року. В новітній історії національний державний прапор Росії, пофарбований у три кольори, було знову підняте в 1991 році.

Ми зобов’язані пишатися своїм прапором, своєю великою історією, традиціями предків. І сьогодні, в День державного прапора Російської Федерації, кожен з нас повинен задати собі питання — що я можу зробити для своєї Батьківщини? Саме від нас, від щоденної праці кожного залежить велич і безпеку країни, добробут її громадян.

Дорогі новосибірці! Нехай Д ень російського прапора стане для вас одним з найбільш улюблених і шанованих свят. Бажаємо вам міцного здоров’я, щастя і благополуччя. І, звичайно, невичерпної гордості за свою країну!

Comments are closed.