Привітання свята курбан байрам

0

Слово «Курбан» означає «наблизитися», «бути ближче». Як релігійний термін, це означає принесення в жертву тварини в певний час, з наміром поклоніння, щоб серцем наблизитися до Всевишнього Аллаху.

Курбан в Ісламі є одним з видів поклонінь, здійснюваних майном. Це вираз подяки Всевишньому Аллаху за послані Їм блага. Жертвоприношення стало ваджібом (обов’язковим) у другому році за хіджрою. Його обов’язковість обґрунтовано аятами Священного Корану, сунной Пророка Мухаммада (саллаллаху алейхи ва саллям) і иджмой (одностайною думкою ісламських богословів). Курбан є сунной Пророка Ібрагіма (алейхиссалям). Наш Пророк (саллаллаху алейхи ва саллям) сказав:

«Курбан – це сунна нашого батька Ібрагіма (алейхиссалям)». (Абу Дауд)

Всевишній Аллах говорить в Корані про дарування жертовної тварини, який замінив на жертовнику Ісмаїла (алейхиссалям):

????????????? ???????? ???????

«І Ми замінили його [сина] на велику жертву» (сура «Ас-Саффат», аят 107)

Ваджиб Курбан означає дяка Всевишнього Аллаха за незліченні блага і спокутування за свої гріхи. Частину м’яса жертовної тварини використовується сім’єю, яка вчинила Курбан, а частина роздається бідним.

Як відомо, для задоволення потреб людства в м’ясних продуктах щодня забиваються сотні тисяч тварин. Але придбати їх можуть тільки ті, у кого є така можливість, а м’ясо жертовної тварини призначене, насамперед, для розподілу бідним, малозабезпеченим людям. Тому жертвоприношення в Ісламі є реальним вираженням людяності і щедрості.

Курбан є ваджібом. Фітр-Садака – теж ваджиб. Однак обов’язковість Фітр-Садака перевершує обов’язковість Курбана. Оскільки є вчені, які стверджують, що Курбан – сунна.

Для кого Курбан обов’язковий?

Для того щоб Курбан став обов’язковим, необхідно дотримання наступних умов. Людина повинен:

 • бути мусульманином.
 • бути дієздатним.
 • бути повнолітнім.
 • бути вільним.
 • бути мукимом, тобто не знаходитися у подорожі.
 • володіти засобами для виплати Фітр-Садака.

Це приношення в жертву одного з дозволених тварин. Не зарізав тварина, передавати його або суму грошей, що дорівнює його вартості, нужденним ? не є вчиненням Курбана. Названі дії можуть розцінюватися як садака.

а) Курбан відбувається в певний час.

Час жертвопринесення – перший, другий і третій дні Курбан-байраму.Найкращим для жертвоприношення вважається перший день (10 Зульхиджжа). Приносити Курбан вночі – макрух (гріховне), так як із-за темряви можливе допущення помилок в обряді жертвоприношення.

б) Жертовне тварина повинна бути здоровим.

1. Допустимі недоліки:

 • Слабкий зір, косоокість;
 • Кульгавість на одну ногу при здатності пересуватися на інших ногах;
 • Вроджена відсутність рогів або їх частини;
 • Продірявлені, тавровані або купейні кінці вух;
 • Відсутність декількох зубів;
 • Видалення незначної частини хвоста або вуха;
 • Вроджена вкорочення вух;
 • Короста;
 • Тварина кастрировано перекручуванням яєчок.

Принесення в жертву тварин з такими якостями засуджується (макрух), але допускається. Але найкращий варіант – це принести в жертву тварину, у якої відсутні подібні недоліки.

2. Неприпустимі недоліки:

 • Сліпота на одне або обидва ока;
 • Кульгавість, що не дозволяє тварині самостійно дійти до місця забою;
 • Обидва або одне вухо повністю відрізане до основи;
 • Відсутня більшість зубів;
 • Зламані рогу або один ріг до основи;
 • Хвіст купейний до половини і більше;
 • Відсутність (відпадання) сосків на вимені;
 • Крайнє виснаження і слабкість тварини;
 • Вроджена відсутність вуха або хвоста;
 • Буйность, перешкоджає приєднанню до стада;
 • Тварина, що живиться нечистотами.

Курбан може бути трьох видів тварин:

 1. Вівці і кози;
 2. Корови, бики і буйволи;
 3. Верблюди.

З решти тварин курбан неможливий. З названих трьох видів тварин можна приносити в жертву і самців і самок. Кращим вважається принесення в жертву барана і козла. Вівці і кози повинні досягти однорічного віку, крупнорогатый худобу – дворічного, а верблюди – п’ятирічного.

Редакція Іслам Сьогодні вітає репост цієї статті у всіх соціальних мережах!

Встигніть скористатися знижками до 50% на курси «Инфоурок»

СЦЕНАРІЙ ПРОВЕДЕННЯ СВЯТА

Курбан-байрам (свято жертвопринесення) — ісламське свято закінчення хаджу, що відзначається в 10 день дванадцятого місяця ісламського місячного календаря (зуль-хіджа) в пам’ять жертвопринесення пророка Ібрагіма і через 70 днів після свята Ураза-байрам.

Згідно з Кораном, Архангел Джабраїл з’явився до пророка Ібрахіма уві сні і передав йому наказ від Аллаха принести в жертву єдиного сина Ісмаїла. Ібрахім вирушив у долину Міна до того місця, де нині стоїть Мекка, і почав приготування. Його син, який знав про це, не пручався, так як був послушний отцю і Богу. Однак це виявилося випробуванням від Аллаха, і коли жертва була майже принесена, Аллах зробив так, щоб ніж не зміг різати, і тоді ангел Джабраїл (Архангел Гавриїл) дав пророка Ібрахіма в якості заміни барана. Свято показує милосердя, велич Бога і те, що люди повинні виконувати повеління Бога, яким би важким воно не було.

Свято жертвопринесення є кульмінацією хаджу до Мекки. Напередодні прочани сходять на гору Арафат, а в день Жертвопринесення здійснюють символічне побиття шайтана камінням і таваф (семиразовий обхід навколо Кааби).

Святкувати день жертвопринесення, навіть якщо це не відбувається в Мецці, починають з раннього ранку. Трохи світло мусульмани йдуть в мечеть до ранкової молитви, але раніше необхідно зробити повне обмивання, надіти нову і охайний одяг, по можливості умастити себе пахощами. Перед молитвою їсти не рекомендується. Після закінчення ранкового намазу (молитви) віруючі повертаються додому, а потім, за бажанням, збираються групами на вулиці чи у дворах, де співають хором славослів’я Аллаху (такбир). Потім вони знову відправляються в мечеть або на спеціально відведену площадку, де священнослужитель виголошує проповідь.

По закінченні проповіді мусульмани зазвичай йдуть на цвинтар молитися за померлих. Повернувшись з кладовища, приступають до жертовного обряду, в знак готовності служити богу. Для принесення жертви мусульмани спеціально відгодовують вибрану тварину.

В цей день мусульманин не повинен скупитися на частування, необхідно обов’язково нагодувати бідних і голодних. Ритуальне частування (худойи, саадака) влаштовується також щоб уникнути всіляких нещасть і хвороб.

Близьким, друзям і родичам в дні свята намагаються зробити подарунки. У наступні після свята дні зазвичай наносять візити до рідних і близьким знайомим, так як відвідування в дні свята жертвопринесення вважається благословенним і бажаним.

Курбан-байрам — особливий привід для огляду наших добрих намірів. Саме поклоніння Всевишньому, милосердя, співчуття ближньому в працях і бідах – головний сенс обряду. Для мусульман свята Курбан-байрам – свято побожності і милосердя, свято – молитви і добра, свято усвідомлення мудрості і краси ісламу, свято загального миру і любові між усіма віруючими.

Сьогоднішнє свято відображає найвищі моральні якості ісламу – милосердя, доброту, співчуття, є показником нашої прихильності до високих загальнолюдських цінностей, слідування яким облагороджує людей, сприяє зміцненню єдності в суспільстві, збереження в кожному віруючому моральної чистоти і віри.

Сенс свята полягає в нагадуванні про те, що всевишній заборонив проливати людську кров, і віруючі підносять до нього молитви про мир і благополуччя. Курбан-Байрам знаменує закінчення хаджу, і його відзначають чотири дні.

У ці благословенні дні в кожному домі підносяться молитви подяки Всевишньому, у всіх мечетях світу звучать урочисті азаны, які інформуватимуть про настання свята. Бугунь севинч куню! Кедерлерни бір якъкъа быракъып, К’урбан байрамны къаршылайыкъ. Аллаху Таал бизлерни догъру елдан ве тувгъанларымыздан айырмасын.

Къальплер бардыр севгинен пайлашмакъ ичюн

Инсанлар бардыр янълыз къалмамакъ ичюн

Байрамлар бардыр достлукънен пайлашмакъ ичюн

К’урбан байрам мубарек олсун.

Байрам берекеттир. Умюттир,ишанчтыр,

Чалынгъан к’урбан ве дуаларымыз къабул олсун…

К’урбан байрам мубарек олсун.

Хайыр къапылары сонъуна къадар ачылсын!

Вода омиває на ранок особа.

На стільці одяг і слово Аллаха.

В мечеть на молитву, погане пішло,

Просити за себе, за близьких, за брата.

Співаємо вихваляння, на небо споглянувши,

І проповідь слухаємо з кожним диханням.

Ми віримо, що найкращі роки прийдуть,

Покладемо на жертовник наше страждання.

Чудовий своє свято,

Всі один одного вітають,

І навколо бажають щастя!

Навіть біблія говорить,

«Свято принеси жертву»

І Аллах винагородить

Вас на життєвому шляху!

День священний мусульман.

Потрібно нове надіти,

Відвідати з ранку мечеть,

За покійних помолитися,

Пізніше до будинку повернутися,

І, здійснивши жертвоприношенье,

К’урбан байрам кельди, достлар

Бо мубарек байрам, мусульманлар.

Ер бір к’оранта к’урбан чала

Ве къартларынъ хатрин сая.

Ич олмасин адам ач ,

къалмасын ич сувукъта,

Эллерин еппв керсин —

Аллахтан барлыкъ тилесин.

Саба эрте джамі къапы

ачты еппв адамгъа.

Бізім міллет топланды

байрам намази къылды.

Зекят бермеге унутма —

Ем шукюр пов Аллахкъа.

Лезетли ашлар пишти —

К’урбан байрам къапы ачты.

Курбан байрам мубарек олсун!

Сьогодні святкуємо Курбан Байрам ми,

Дозвольте мені привітати вас, друзі,

Зазначимо разом хаджу окончанье,

Я вам бажаю миру і спокою,

Трудіться, творити день за днем,

Бажаю я здоров’я вам такого,

Щоб навіть і не думалося про нього.

Нехай ваші близькі любов лише дарують,

Нехай неодмінно вам у всьому щастить,

Хай тільки щастя вам завжди бажають,

Нехай благоденство в сім’ю прийде.

До цього свята готуються заздалегідь: відгодовують жертовного баранчика, готують подарунки тим рідним, які знаходяться далеко і не зможуть приєднатися до сім’ї.

Взагалі, за традицією, на Курбан-байрам прийнято не просто дотримуватися релігійні правила, визначені Кораном, але насамперед – помолитися за померлих і возз’єднатися з сім’єю. Для родичів готують багате частування, і шлють найтепліші слова привітання у віршах, прозі або як мінімум короткі смс.

І не важливо, якою мовою вони будуть звучати: татарською, таджицькою, турецькою, арабською або будь-якому іншому: головне, щоб слова йшли від серця, були щирими.

Радіємо все — Курбан-Байрам

Настав, і це диво!

Як вчить мудра нас Коран,

Славити Аллаха будемо.

В одязі кращих ми в мечеть

Підемо з сім’єю молитися.

Пресвітлий свято щоб оспівати,

А після — веселитися!

З світанком у цей день приходить свято Курбан-Байрам. Час бути милосердними і великодушними, ділитися з нужденними і не дозволяти собі сумувати… Втім, добре б зберігати ці якості цілий рік! Я вітаю вас, бажаю знайти душевний спокій, міцне особисте щастя і всіляке благополуччя!

У древній свято жертвопринесення

Мусульмани знову Аллаха славлять.

Роздають голодним частування,

У гості ходять і дарують подарунки.

У святкові дні Курбан Байрама,

Побажаю віри на весь рік.

Знаю, в твій дім цей древній свято

Щастя і багатство принесе.

*** Одягнувшись в кращий одяг, із чистою душею, сьогодні ми святкуємо Курбан Байрам! Нехай наше веселощі осяває весь світ, нехай не буде нестачі в частування для тих, кого звали і тих, хто прийшов сам! Один цей день важливий для багатьох інших днів… Думайте лише про найважливіше і хорошому, і в усі інші дні тримайтеся ближче до сім’ї!

Хвала творцеві, хвала Всевишньому!

Благословенне святковий час!

Творець милостивий не бажає зла,

Покірність наша – насолода, а не тягар!

Ми шануємо і пам’ятаємо подвиг Ібрахіма,

І ми присягаємо Великому Творцеві!

У Курбан-Байрам, сьогодні, ми єдині,

І молимося у єдності на плацу!

На Курбан Байрам я хочу піднести вам не тільки привітання та побажання від усього серця самого найкращого, але і сказати пару слів про те, що мені здається дуже важливим. У світі не можна лише брати, він вимагає від нас жертв, великих і малих… І вірячи в те, що все невипадково, ми не повинні скупитися приносити їх і тоді наше життя осяятися особливим світлом справедливого рівноваги і все, що було віддано, повернеться строицей!

Нехай Аллах завжди зберігає,

Від напастей захистить!

Щастя вам, здоров’я, світла!

Будьте ви добром зігріті!

І нехай благословенним

У велике свято Курбан Байрам, я знаю, у вас вже приємно паморочиться голова, але я знаю, моє привітання досягне самого вашого серця! Я щиро бажаю вам жити в світі з кожним доброю людиною і бути по-справжньому щасливими! Нехай в цей день та завжди на вашому столі багато страв, а в серці – любові до ближніх, все ж погане і зайве, хай в цей день назавжди відійде в минуле!

Для всіх на світі мусульман

Шанувати прийнято Курбан-Байрам.

Переодягнутися і омитися,

І з бідним людом поділитися.

Нехай же в день Курбан-Байрам

Мир і спокій приходять до вас!

Нехай кожного Аллах береже,

І всіх сьогодні він простить!

Ось смажений баран,

Ось чак-чак і біляші,

Угостимся від душі!

Навстіж двері відкриваємо,

Всіх гостей ми приймаємо!

У свято світлий і великий

Ми очистимося душею.

Три дні триватиме свято на честь завершення хаджу, в пам’ять про жертви великої… Три дні, зустрічай три сходу сонця і кожен раз, як і належить, думай про те що життя – великий дар і випробування, від якого залежить життя душі! Я вірю, що твоя чиста і що в ці дні ти будеш взірцем порядності! І бажаю тобі завжди залишатися таким же дивним людиною! З Курбан-Байрамом!

Курбан Байрам вже настав,

І стіл накритий, всі чекають гостей.

Сьогодні це свято світлий,

Збере сім’ю, друзів!

Побажаємо краси і духовної сили,

Щоб не підкосили.

Відкриємо щастя дверці,

І впустимо Аллаха в своє серце.

Для почитали Коран,

Приходить свято цей важливий!

Ім’я йому — Курбан-Байрам,

Його прийми в душі відважно!

Баранчика в жертву принеси,

Молитви проповіді будуть,

Про бідних забувати не можна,

Аллах тебе не забуде!

Будь милосердним, як Аллах,

Його велич прославляючи!

Душею і тілом чистим будь,

Такбир старанно повторюючи.

В священний свято Курбан Байрам розплющ для гостей не лише двері свого будинку, але і своє серце, адже гідні люди яких ти знаєш, заслуговують отримати в ньому куточок! І нехай ще в ньому займає місце віра в краще і фортецю, щоб стримуватися від спокус і боротися за те, що дійсно цінно! Зі святом, з Курбан-Байрамом!

Такбир сьогодні заспіває

Мусульманський весь народ,

Бажаємо вам добра і миру,

Щоб сонце вам яскраво світило!

Удачі, свята, спокою,

Добра, багатства і любові,

Нехай життя свято вам подарує,

І Аллах вас борони!

Він прийшов, Курбан-байрам!

Приходьте в гості до нас!

За столами посидимо,

Всіх ми пловом почастуємо.

Гості веселі, ошатні,

Як дивитися на них приємно!

День священний мусульман!

Багатьох людей об’єднав сьогодні славне свято – Курбан-Байрам! Кожен святкує його, по своїм можливостям, але для всіх єдина віра, палаюча в цей день праведним вогнем і бажання повернути своє життя в кращу, праведне і сприятливу сторону! Нехай збудуться всі ваші надії, і кожна мить життя буде дорогоцінним як алмаз!

Ось такі побажання мусульмани всього світу говорять або відсилають у це велике свято. І після дотримання всіх традицій – бенкет іде горою!

Comments are closed.