Привітання розібрати за складом

4

корінь — ПОЗДРАВЛ; суфікс — ЄНІ; закінчення — Е;
Основа слова: ПОЗДРАВЛЕНИ
Обчислений спосіб утворення слова: Суффиксальный

Слово Привітання містить такі морфеми або частини:

 • приставка (0): —
 • ? корінь слова (1): ПОЗДРАВЛ;
 • ? суфікс (1): ЕНІ;
 • ? закінчення (1): Е;

Онлайн розбір слова за складом (морфемный розбір) Привітання проведений програмними засобами, тому може містити помилки.
Якщо Ви знайшли помилку або морфемный розбір слова Привітання зроблений невірно (правильність зазначення кореня, приставки, суфікса, основи слова), будь ласка повідомте про це в коментарях до розбору, ми постараємося врахувати Ваші зауваження

В інших словниках:
Привітання — Єфремова Т. Ф. Новий словник російської мови
Привітання — Абрамов Н. Словник російських синонімів і схожих за змістом виразів
Привітання — Тлумачний словник російської мови. Під ред. Д. Н. Ушакова .

 • -лійка душа;
 • -викрутка.

Як підготувати поверхню до склейці

Перед нанесенням клею поверхню лійки необхідно ретельно вимити і просушити, щоб вся волога випарувалася. За допомогою наждачного паперу «0» обробити майбутнє місце склеювання. Таким чином, поверхня набуває шорстку фактуру, що забезпечить міцне зчеплення клею.
Ділянка лійки, який пройшов обробку наждачним папером, необхідно промити, щоб видалити дрібні частинки пластмаси і ретельно висушити.

Коли поверхня висохне, її потрібно знежирити для того, щоб клей глибоко проник в пластмасу. Для знежирення підійде етиловий спирт. На ватний тампон або шматок дрантя нанести невелику кількість спирту і ретельно протерти зашкуренную область лійки.

Як вибрати необхідний клей

Для заклеювання пластмасової лійки потрібно підібрати клей, схожий з хімічним складом з пластмасою. Він повинен бути досить міцним і еластичним. Клейових сумішей з такими параметрами досить багато і кожен має свої властивості.

1. Клей «Момент» (гель).

На підготовлене місце склеювання нанести невелику кількість клею і міцно притиснути місце розлому або тріщини. Час висихання клею становить близько 15-20 хвилин. Завдяки гелевій консистенції клей зручний в роботі. Порівняно з рідкими клеями, він не розтікається по всій поверхні, що дає можливість наносити його локально.

2. Клейовий пістолет (гарячий силікон).

Гаряче склеювання відбувається за рахунок нагріву силіконового стрижня, який і є клеєм.
Пістолет з силіконом підключити до електроживлення і дати йому добре нагрітися. Коли розігрітий клей стане рідким, можна приступати до нанесення. Час застигання силіконового клею становить не більше п’яти хвилин. Клей досить міцний і еластичний.

3. Епоксидна смола (двокомпонентний клей)

Клей являє собою тюбик складається з двох сполучених шприців. В одному знаходиться клей, в іншому — затверджувач.
З двох шприців одночасно видавити в маленьку ємність невелику, але рівна кількість складів і обидва компоненти ретельно перемішати дерев’яною паличкою. Нанести суміш на місця розлому лійки і не з’єднуючи поверхні залишити клей на 1-2 хвилини, після чого міцно притиснути між собою склеювані деталі. Бажано закріпити склеєні частини лійки з допомогою мотузки або ременя і залишити висихати.

Епоксидна смола є дуже міцним клеєм, однак час висихання його може займати 12-18 годин в залежності від площі нанесення і товщини шару смоли.

Корінь слова -чит- (читати, прочитаний, відчитати, читання, прочитання).

Приставка про, є 2 суфікса, один (а) входить в основу слова, інший (ть) не входить, так як є словообразующим у дієслів. Закінчення нульове. Основу ви бачите на картинці.

Слово прочитати, представляє з себе дієслово як частина мови російської мови.

Приставка даного слова — ПРО -.

Корінь цього слова — ЧИТ -.

Суфікс цього слова — А.

Флексія даного слова — — ТЬ -.

Основа цього слова — — ПРОЧИТА -.

Спосіб утворення даного слова — СУФФИКСАЛЬНЫЙ -.

Перш ніж розібрати за складом слово прочитати, встановимо його належність до частини мови. Власне кажучи, завжди починаємо з цього морфемный розбір, оскільки у слів кожної частини мови є в їх арсеналі свої, інколи специфічні мінімальні значущі частини — морфеми.

Воно позначає дію і відповідає на питання: що зробити?

Належить розібрати за складом дієслово в початковій формі, про що свідчить закінчення-ть.

Далі не забудемо виділити, здається, такий маленький, позначений лише однією літерою, суфікс -а-, яким закінчується основа інфінітива — прочита-.

Насправді, це досить значимий словотворчий суфікс, який бере участь в утворенні слів і дієслівних форм, наприклад:

пророкуєа-л — форма минулого часу,

пророкуєа-вш-ий дійсне причастя минулого часу,

пророкуєа-місячний — страдательное причастя минулого часу,

пророкуєа-в — деепричастие досконалого виду.

На початку слова виділимо префікс про-, порівнявши родинні дієслова:

за-читати, читати, пере-читати, читати.

В якості головної морфеми позначимо частина -чит-, яка вже прозвучала у родинних префіксальних дієсловах. Наведемо ще ряд спільнокореневих слів:

чітка, зачітка, перечітка, чітатель, чітательский, хата-читальня.

В результаті запишемо розбір за складом у вигляді схеми:

Ану?біс – один з найбільш шанованих богів Стародавнього Єгипту, покровитель мертвих і провідник в загробний світ. Його зображують у вигляді шакала чорного кольору – символу смерті, рідше зустрічається людське зображення з головою собаки або шакала.

Анубіс так само згадується в Книзі мертвих, де він постає в ролі одного з суддів загробного царства, зберігача отрут і лікарських. Він не тільки супроводжує людей до страшного суду, але і проводить процедуру зважування серця, для визначення місця душі людини в загробному світі.

Але, незважаючи на весь негатив і похмурість, є і позитивні сторони в його образі. Анубіс був покровителем аптекарів, адже вони могли перетворювати отруту в ліки і тим самим лікувати людей. Серед лікарів Анубіса називали богом бальзамування і похоронних обрядів, приписуючи йому створення першої мумії (після вбивства Осіріса Сетом, він загорнув його тіло в просочені спеціальним складом тканини).

Тату Анубіса – це нагадування людині про страшному суді, що закликає його до дотримання балансу. Це вічна боротьба з надією здобути перемогу, що змушує любити кожен момент життя і цінувати його. У будь-якому випадку, це не та татуювання, яку можна робити необдумано, не зваживши всі за і проти.

тату бог Анубіс єгипетська тату Анубіс і око гора Анубіс в образі війна татуювання на плечі татуювання на грудях Анубіс яскрава татуювання Анубіс з посохом тату Анубіс тримає посох і АНКХ Анубіс і всевидящая око єгипетська татуювання на спині Анубіс з вагами і ієрогліфи татуювання на грудях злий Анубіс татуювання Анубіс з палицею з змії, АНКХ, око Гора Анубіс з палицею на плечі

Що вивчає морфемика?

Морфемика — це розділ науки про мову, у якому вивчається склад (будова) слова. См. Як розібрати слово за складом?

Що таке морфема?

Кожне слово є можливість поділити на малі важливі частини, іменовані морфемами.

Які є частини слова (морфем)?

сполучна морфема (интерфикс),

Наприклад, слово підводник складається з 4 морфем:

-вод- — корінь, загальна частина схожих слів, становить базу лексичного значення слова;

під- — приставка, показує на положення в просторі — нижче чого-небудь;

-нік— суфікс, показує на людину за родом діяльності;

нульове закінчення — показує на форму називного відмінка однини іменників чоловічого роду 2-го відмінювання.

Всі морфеми, не рахуючи кореня, іменуються аффиксами, або службовими морфемами. См. Що таке словотворчі афікси?

Якими умовними знаками позначаються частини слова (морфеми)?

Для кожної з морфем є свої умовні знаки:

див. посилання — корінь;

O — нульовий суфікс (див. Як відшукати нульовий суфікс у слові?);

див. посилання — закінчення;

постфікс позначають або як суфікс, або як перевернутий суфікс, або як закінчення, або як повернутий праворуч ліворуч символ приставки, так як у вчених-лінгвістів і творців підручників по лінгвістиці немає одного подання з приводу даної морфеми;

сполучну морфему (интерфикс) позначають або рискою зверху, чи рисою знизу (підкреслюють);

// — символ чергування (або /).

См. План розбору слова за складом.

Що таке база слова і закінчення? Як відшукати базу слова і закінчення?

Примітка. У цій відповіді нульове закінчення позначено знаком «?», база підкреслена (за відсутності технічної спроможності позначити їх, як прийнято в лінгвістиці).

Частина слова в відсутність закінчення — це база слова. Закінчення в базу не заходить. См. ретельно Що таке закінчення як частини слова?

Щоб відшукати базу слова і закінчення, потрібно слово поізменять, тобто поставити його в іншу форму. Та частина слова, яка залишається у відсутності конфігурацій — база. Частина слова, яка змінюється, — закінчення. Є слова, які не змінюються; в їх немає закінчення, все слово — база. См. В яких словах немає закінчень?

Формообразовательные морфеми також в базу не входять: захоте-л-о-сь. См. Які морфеми належать до формообразовательным?

База слова виражає лексичне значення слова, а закінчення — граматичне значення. См. ретельно Які граматичні значення висловлює закінчення?

Змінювані слова складаються з бази і закінчення, закінчення може бути нульовим (більПро, бол-і), а невідмінювані слова складаються тільки з бази (вчора, шосе). См. Які слова належать до сталий (список частин мови і форм слів)?

У словах з постфиксами і (або) формообразовательными морфемами база може бути прерывающаяся: купа-ет-ся, як-ой-небудь, образі-ться.

База слова буває 2-ух видів — непохідне і похідна. Непохідне база складається тільки з кореня: дим-Про, синій. До складу похідної бази, не рахуючи кореня, входять і словотворчі афікси: пуш-ист-ий, пт-ышк-о, між-зон-альн-ий.

Примітка. Труднощі викликає виділення бази у словах з кінцевими голосними я, е, е, ю, стоять після інших голосних або після мягенького знака, оскільки ці голосні позначають два звуки, один з яких відноситься до бази, а інший — до закінчення. Наприклад, іменник армія [арм’иј-а] має закінчення-а, а звук [ j ] заходить в базу. Для того щоб це довести, необхідно провідміняти слово: в армі[j-у], армі[j-е]й та ін У всіх цих формах зберігається [ j ]. Означає, [ j ] — частина бази, оскільки закінчення — диференційована частина слова. Виключно у формі родового відмінка цей звук виражений графічно за допомогою букви ї (армій ?), а в інших формах він не отримує спеціального позначення.

Що таке корінь слова?

Основна морфема у слові — корінь. Коренем іменується загальна частина схожих слів, в якій укладено їх основне лексичне значення. Корінці бувають вільні і зв’язані.

Які слова називаються спільнокореневими (схожими)?

Слова з одним і цим же коренем називаються спільнокореневими (схожими).

Наприклад, слова вчити, учень, вчитель, навчання, навчальний, вчений, вивчити, навчатися, навчитися містять один і той же корінь -уч- і тому є спільнокореневими. Всі ці слова позначають предмети, ознаки або дії, що мають відношення до дії «вчити».

Слова кущик, кущ, чагарник, кущовий, кущитися — однокореневі, тому що містять один і той же корінь —кущ- і позначають предмети, ознаки або дії, що мають відношення до слова «кущ».

Що таке словообразовательное гніздо?

Однокореневі слова становлять словообразовательное гніздо.

Словообразовательное гніздо — це совокупа всіх спільнокореневих слів, розташованих з урахуванням послідовності їх утворення.

Приклад словотворчого гнізда

Початкове слово «губернія».

генерал-губернатор пор. генеральний

(Тихонов А. Н. Словотворчий словник російської мови. — М, 1990. — Т. 1. — 262 С.)

Як відшукати корінь в слові?

Щоб відшукати корінь в слові, потрібно підібрати однокореневі (схожі) слова і відшукати в їх загальну частину.

1) у слові переменка виділяється корінь -мен- у результаті добору спільнокореневих слів менять, промене, заменеа і ін.;

2) у слові висловлювати корінь -розповідь-, тому що це загальна частина спільнокореневих слів переоповідьывать, висказати, сказати, расоповідь, розповідька і т. д.

Корінь може складатися з декількох звуків (ідет), з 1-го звуку (її) або нульовим (єдине слово, в якому нульовий корінь — ви-нути. Цей нульовий корінь чергується з -них- (ви-ним-ать).

2. У складних словах виділяються два і більше кореня.

У складних словах корінь (або корінці) може бути представлений в усіченому вигляді.

Приміром, корпункт — кор(респондентский) пункт, університетв(ысшее) у(чебное) з(аведение).

Які корінці називаються омонімічними?

Необхідно вміти розрізняти корінці, що збігаються за звучанням і написанням, однак розрізняються за значенням. Такі корінці називаються омонімічними.

1) носити, відносити, передача, доставка, занесення, обноски, носильник — корінь -ніс- (слова мають відношення до дії «носити»);

2) носа, носової, носик, носище, перенісся — теж корінь -ніс , однак слова мають відношення до частини обличчя «ніс».

Нічого спільного між словами «носити» і «ніс» немає, означає, ці дві групи слів відносяться до різних словообразовательным гнізд, і корінці їх — омонимичные.

Слова з омонімічними коренями не є однокореневими.

Що таке чергування голосних і приголосних у корені? Що таке побіжна голосна?

При утворенні нових слів і форм слів у майже всіх коренях вірогідні чергування звуків (тобто мена), в результаті чого утворюються різні варіанти 1-го і такого ж кореня. Їх потрібно врахувати при виділенні коренів, при доборі спільнокореневих перевірочних слів. См. таблиці чергувань звуків.

1) у словах просить, минуу, зпрашівать один і той же корінь -прос-, в якому є чергування з//ш та про//а;

2) у словах ротрта голосна про чергується з «нулем звуку», який іменується побіжна голосна.

Примітка. У тому випадку один приголосний чергується з поєднанням приголосних, то це поєднання цілком заходить до складу кореня, а новий суфікс не виділяється. У словах класу кормлю (кормить), люблю (любить), віслюкуплок в ток (післяпой) л не є новим суфіксом, а заходить до складу кореня.

Вправи до теми «Омонимичные коріння»

1. В наведених словах представлені два омонімічних кореня -вод-:

аква, заводний, заводь, проводка, провідник, підводник, підводити, висновок, водяний, безводний.

Розбийте їх на два гнізда так, щоб у першому виявилися слова, схожі слова вода, у 2-му — слова, схожі речі водити.

2. В наведених словах представлені два омонімічних кореня -гір-:

гірка, горець, засмаглий, горіння, гірський, вигорілий, гористий, горючий, передгір’я, пагорб, пригорати.

Розбийте їх на два гнізда так, щоб у першому виявилися слова, схожі речі гора, у 2-му — слова, схожі речі палати.

Вправи до теми «Чергування голосних і приголосних у корені»

1. В якому прикладі вірно виділено корінь у слові привітання?

1) Привітання, 2) Привітання, 3) привітання, 4) привітання, 5) Привітання, 6) Привітання.

Відповідь: 4) привітання.

2. В яких варіантах зустрічається в російському мовою корінь слова батько?

3. Дано перелік спільнокореневих слів: перегородка, огорожа, огорожа, перепинити, огороджувати, загородити, загороджено. Скільки тут представлено варіантів кореня?

Відповідь: 5: 1) -місто- (перегородка, загородити); 2) -град- (огорожа, перегородити); 3) -граждою- (загородження); 4) -горож- (загороджено); 5) -гораж- (огороджувати).

4. Відшукати слова з корінням, в яких вірогідні селяни-гласні: лев, слон, орел, сокіл, селезень, галка, олень, бабак, вівця, коза, собака, пес, кіт, жеребець.

Відповідь: лев (лева, левиний), орел (сокола, орла), качур (селезня), галка (галок), бабак (бабака), вівця (овець, овечка, овечий), пес (пса).

Джерело матеріалу Інтернет-сайт

ukr.1september.ru — стаття Е. В. Муравенко «Морфемика».

Морфемный і словотвірний аналіз слова (багато прикладів, проте аналіз дієслів не відповідає шкільній програмці)

Електричні морфемные і словотворчі словники російської мови

Вправи до теми «Корінь слова»

Вправи до теми «Морфемный і словотвірний розбір слова»

Вправи до теми «Основа і закінчення»

Додатково на New-Best.com:

Що таке зв’язані та вільні корінці в лінгвістиці?

Як відшукати в слові суфікс?

Де відшукати список нульових суфіксів?

Де відшукати список формотворчих морфем?

Як відрізняти похідне слово від виробляє?

Які є методи утворення слів?

Які є різновиди складання як методу утворення слів?

Як відрізнити додавання від зрощення?

Як відрізнити додавання від суффиксации?

Як відрізнити додавання від складання з суффиксацией?

«Разв…вати», «н…вінка», «р…ка».
«Розвивати», «новинка», «річка» — слова з ненаголошеній гласною в корені слова. Щоб не помилитися в її написанні, необхідно змінити слово або дібрати до них такі перевірочні однокореневі слова, у яких перевіряються голосні під наголосом: «розвивати» — «розвиток»; «новинка» — «новий», «річка» — «річки».

«Сер…це», «зу…», «про. ьба».
«Серце», «зуб», «прохання» — слова з перевіреними приголосними в корені слова. Щоб правильно написати слова з цієї орфограммой, необхідно підібрати такі однокореневі слова, у яких після перевіряються приголосних букв буде стояти голосні або приголосні: «в», «л», «м», «н», «р». «Серце» — «серцевий», «зуб» — «зуби», «прохання» — «просити».

 • Орфографічний розбір слова.
 • орфографічний аналіз слів

Дайте характеристику кожному звуку. У голосних вкажіть ударность-безударность. У приголосних звуків напишіть дзвінкий — глухий, парний — непарний (за дзвінкості — глухість), твердий — м’який, сонорний (якщо звук є таким).

я [й]- приголосний, дзвінкий непарний, м’який, сонорний, [а]- голосний, ударний.

м [м]- приголосний, дзвінкий непарний, твердий.

до [к]- приголосний, парний глухий, твердий.

а [а]- голосний, ненаголошений.

Однак крім таких досить простих і поширених слів в шкільну програму включені слова, які не завжди розпізнаються як перевіряються. У деяких випадках необхідно враховувати процеси, які відбуваються в слові, наприклад, чергування приголосних: поглинати — глОтка.

У таких випадках потрібно пояснювати лексичне значення слова.

Заколисувати — співати пісню при заколисуванні дитини: баюшки-баю. З казках живе кіт Баюн, він так бает (розповідає) казки, що слухачі засинають.

Насолоджуватися — відчувати задоволене стан, коли солодко на душі.

Існують фонетичні омоніми( омофоны), такі слова вимовляються однаково, але мають різне лексичне значення, тому ненаголошені голосні в корені у них різні.Щоб правильно підібрати перевірочне слово до таких слів, необхідно враховувати лексичне значення слова.

Примиряти друзів — приміряти костюм (встановлювати світ або міряти), посивіти від старості — посидіти на лавці (зробився сед або сіл), розрядити рушницю — розрідить моркву на грядці (вийняти заряд або зробити рідкісним).

 • Як знайти перевірочне слово
 • перевірочне слово друг

Морфологічний розбір має загальний план:

1. Частина мови. Загальне значення.
2. Початкова форма. Постійні і непостійні ознаки.
3. Синтаксична роль.

Оскільки кожна частина мови має індивідуальними ознаками, то перш за все визначте частину мови потрібного для розбору слова.

2. Початкова форма (називний відмінок однини). Постійні ознаки: власне або загальне, живу чи неживу, відмінювання, рід. Непостійні ознаки: у якому відмінку і числі.

2. Початкова форма (називний відмінок однини). Постійні ознаки: розряд. Непостійні ознаки: ступінь порівняння (в якісних прикметників), в якому роді (в однині), числі і відмінку.

2. Початкова форма (називний відмінок). Постійні ознаки: просте або складне, порядкове або кількісне. Непостійні ознаки: відмінок, число (якщо є), рід (якщо є).

2. Початкова форма (називний відмінок однини). Постійні ознаки: розряд, особа (у особистих займенників). Непостійні ознаки: відмінок, число (якщо є), рід (якщо є).

2. Початкова форма (невизначена форма дієслова). Постійні ознаки: вид, перехідність, відмінювання. Непостійні ознаки: спосіб, число, час (якщо є), особа (якщо є), рід (якщо є).

Дієприкметник як особлива форма дієслова має ознаки дієслова і прикметника.
2. Початкова форма (називний відмінок однини). Постійні ознаки: дійсне або страдательное, час, вид. Непостійні ознаки: повна або коротка форма (у пасивних дієприкметників), відмінок (у дієприкметників у повній формі), число, рід.

Деепричастие як особлива форма дієслова має ознаки дієслова і прислівники. Воно не змінюється, тому непостійних ознак не має.
2. Початкова форма (невизначена форма дієслова). Постійні ознаки: вид.

Порівняйте розбір із зразком.
Стихає вітер, даль розчистивши.
Розлито сонце по землі.
Просвічує зелень листя,
Як живопис в кольоровому склі.
( Б. Пастернак)
В склі — 1. ім’я сущ., відповідає на питання просвічує в чому?, позначає предмет.
1. Н.ф. — скло, пост: неод., нариц, 2 скл., сер. рід; непост: пропоз. відмінку, од. числі.
3. Просвічує (де?) в склі (у реченні є обставиною).

Розлито — 1. причастя, відповідає на питання сонце що зроблено?, позначає ознаку предмета за дією.
2. Н.ф. — розлитий, пост: страд., мину. час, сов. вигляд; непост: коротка форма, од. число, сер. рід.
3. Сонце (що зроблено?) розлито ( у реченні є присудком).

Стихає — 1. дієслово відповідає на питання що робить?, позначає дію.
2. Н.ф. — стихати, пост: несов. вид, неперех., 1 спр., непост: вилучивши. накл., од. число, наст. час, 3 особа.
3. Вітер (що робить?) стихає (у реченні є присудком).

Кольоровому (склі) — 1. пилаг., відповідає на запитання у склі якому?, позначає ознаку предмета.
2. Н.ф. — кольоровий, пост: рис., непост: полн. форма, в од. числі, сер. роді, пропоз. відмінку.
3. В склі (якому?) кольоровому ( в реченні є означенням).

В ході навчання учні повинні вміти виконувати різні види розборів: фонетичний (у тексті вправи позначається цифрою 1), розбір слова за складом або морфемный (2), морфологічний (3), синтаксичний (4), лексичний (5), орфографічний (6) і пунктуаційний (7).

Орфографічний розбір є одним з найбільш часто зустрічаються в різних навчальних посібниках з російської мови. Виконання цього розбору допомагає школярам краще розібратися в орфографічних правилах російської мови і, відповідно, допускати менше помилок.

Учень швидше запам’ятовує не тільки самі правила і конкретні випадки написання того чи іншого слова, але і слова-винятки з правил. Даний вид роботи часто використовується як додаткове завдання до диктанту чи домашньої роботи.

Школярам може бути запропоновано виконати орфографічний розбір слова й перевірити написання якоїсь із значущих частин слова (префікс, корінь, суфікс чи закінчення), визначити злите, роздільне або дефисное написання слів і т. д.

Орфографічний розбір може виконуватися як письмово, так і усно. Розглянемо приклад письмового розбору. Випишіть правильно слово (розкрийте дужки або додайте відсутню літеру), підкресліть орфограмму, назвіть її (або запишіть). Якщо того вимагає завдання, введіть одне або декілька перевірочних слів.

Приклад орфографічного розбору слова:

Засуше. ий шматок хліба лежав на тарілці.
Засушений — суфікс причастя. Подвоєна «н» вживається в суффиксах пасивних дієприкметників минулого часу, коли слово утворено від дієслова доконаного виду (що відповідає на питання «що зробити?»— засушити): поглаженный, розбуджений.

 • приклад орфографічного розбору

Обладнання для опалення балонним газом.

Щоб підключити опалення газовими балонами, вам знадобиться газовий котел, балони зі скрапленим газом, пальник, запірна арматура, редуктори і газопровід, який дозволить поєднати все це в єдину систему.

Для даного вид опалення підійде практично будь газовий котел з асортименту обладнання, призначеного для магістрального газу.

Якщо ви збираєтеся опалювати заміський будинок, вам підійде одноконтурний або двоконтурний котел з можливістю гарячого водопостачання і різною потужністю. Газовий котел може бути підлогових або настінних – для скрапленого балонного газу годиться переважна більшість даного обладнання, достатньо лише замінити пальник, що йде в комплекті з ним.

Вибираючи газовий котел, віддавайте перевагу моделі, що володіє мінімальним і максимальним робочим тиском ККД. Це дозволить повністю використовувати газ з балона і істотно заощадити на опаленні. Але скільки можна заощадити? Заправка одного балона коштуватиме вам близько 500 рублів – так, місяць опалення будинку газом з 8-9 балонів обійдеться в 4000-4500 тисячі рублів.

Монтаж опалення будинку скрапленим газом.

При монтажі системи опалення будинку за допомогою зрідженого газу до газового котла можна одночасно підключити декілька газових балонів. Завдяки цьому ви збільшите час роботи системи між заміною балонів.

Найбільш вигідним є їх з’єднання і об’єднання в одну групу з 3-10 балонів зі скрапленим газом.

Підключення балонів до газового котла виконується через спеціальний редуктор, розрахований на витрату 1,8-2 кубічних метрів на годину. Редуктори для газових плит для цього виду опалення не підходять. Встановлювати газові балони потрібно в добре вентильованому приміщенні без підпідлоги або підвалу, оскільки в разі витоку газ буде накопичуватися саме в них.

Також приміщення з газовими балонами не повинно бути холодним і розташовуватися поруч з житловими кімнатами. Щоб пальник і труба від балонів не обмінювалися вібрацією, підключення бажано виконувати за допомогою гнучкої металевої гофрованої підводки.

Отже, опалення скрапленим балонним газом доцільно, якщо площа вашого будинку менше 200 квадратних метрів і ви легко переносите температуру менше 25 градусів. В іншому випадку вигідніше придбати твердопаливний котел тривалого горіння, який не потребує значних витрат.

Морфема — мінімальна неподільна значуща частина слова, що служить для утворення нових слів і форм. Проаналізувати склад і призначення морфем у складі конкретного слова дозволяє морфемный розбір.

Порядок морфемного розбору

1. Морфемный розбір проводиться над тією формою слова, яка присутня в тексті-завданні. Слово виписується без змін, визначається, до якої частини мови воно належить, чи є ця частина мови змінною або незмінною.

2. Якщо слово змінюване, визначається флексія або закінчення слова. Щоб визначити закінчення, треба змінити слово (піддати відмінювання, спряжению). Необхідно пам’ятати, що закінчення – це змінна частина слова, у незмінних частин мови, таких як деепричастие, прислівник, деякі іменники і прикметники, а також службові частини мови, закінчення бути не може!

3. Визначається і виділяється основа слова – частина слова без закінчення.

4. Виділяється корінь слова. До слова підбираються однокореневі (споріднені) слова. Слід пам’ятати, що коріння можуть бути омонімічними, і необхідно уважно стежити, яке саме значення має слово. Так, до слова «коса» в значенні «жіноча зачіска» не можна вказувати як спільнокореневих такі слова, як «косар» і «косити». У цьому значенні спільнокореневими словами будуть «косонька», «кіска» і навіть «патли».

5. Виділяються інші словообразующие і формотворні частини слова: приставки (префікси), суфікси (афікси і постфиксы), сполучні голосні (интерфиксы). З кожним з них підбираються слова, утворені тим же способом.

Відмінність морфемного розбору від розбору слова за складом

Деякі джерела вказують морфемный розбір і розбір слова за складом як ідентичні. Але це не зовсім так. При проведенні цих двох розборів є ряд істотних відмінностей.

— Для морфемного розбору форма слова береться без змін, для розбору за складом використовується початкова форма слова. Наприклад, для дієслова «робили» початкова форма «робити».

— При словообразовательном розборі вказується, чи є слово похідним, тобто освіченою від іншої або ні, при морфемном розборі цього не потрібно.

— При словообразовательном розборі необхідно вказати спосіб утворення слова, а не підбирати слова, утворені за допомогою тих же приставок і суфіксів, як в морфемном.

Відмінність морфемного розбору від морфологічного

Іноді плутають морфемный та морфологічний розбір. Це груба помилка. При морфологічному розборі розглядається слово як частину мови, аналізуються граматичні категорії, властиві йому. При морфемном ж аналізу піддаються тільки морфеми, що складають слово.

Що таке сріблення зубів і як проходить ця процедура

Сріблення молочних зубів – це покриття зубної поверхні спеціальним складом. Покриваються ті зуби, на яких виявлені перші ознаки появи карієсу. Сріблять також зуби з недорозвиненою зубною емаллю.

Спочатку зуби серебрили 30-відсотковим розчином нітрату срібла. Через якийсь час фахівці помітили, що такий розчин згубно впливає на пульпу, так як проникає в зуби занадто глибоко. Сьогодні для сріблення зубів використовують безпечні препарати, до складу яких входить срібло, а також фтор, що сприяє зміцненню емалі.

Процедура сріблення проходить швидко і безболісно. Спочатку лікар виявляє пошкоджені зуби, ретельно очищає їх від зубного нальоту, і тампоном наносить на них розчин нітрату срібла.

Профілактика і лікування карієсу методом сріблення проводиться у віці 3-4 років.

Результати сріблення зубів

Після завершення процедури, на срібних зубах з’являється захисна серебрная плівка. Вона складається з нерозчинних солей. У її функції входить призупинення руйнування зубів і усунення всіх бактерій.

Єдиним мінусом сріблення є те, що оброблена поверхня зубів у дитини буде темніти. З-за цього недоліку, процедуру зазвичай проводять на жувальних зубах, а не на передніх.

Також варто пам’ятати про те, що сріблення не може повністю вилікувати дитину від карієсу. Воно може призупинити дану патологію, тому сріблення проводиться кілька разів в році.

Препарати для сріблення зубів

Одним з найбільш ефективних препаратів для сріблення зубів вважається «Сафорайд». У складі цього японського препарату знаходиться діамін фтористого срібла (т. е. срібло і фтор). Вітчизняний препарат «Аргенат» є аналогом «Сафорайда».

Під лікувальним впливом цих препаратів, виникають хімічні реакції мінеральних речовин тканин зуба з діаміном фтористого срібла. В результаті утворюються мікрокристали фосфату срібла і фтористого кальцію.

Щоб запобігти появі карієсу у дітей, необхідно стежити за раціоном харчування. Якщо ви обмежите дитині солодке, будете годувати його фруктами і овочами, а також робити профілактику карієсу методом сріблення зубів, швидше за все, у вашого малюка не виникне проблем з молочними зубками.

Блог створений для учнів і батьків 4 «Б» і 4 «В» класів МАОУ ЗОШ №16 р. Балаково Саратовської області

Вирішувати в зошит — 5 завдань на день.

21 грудня 2016 року
Російська мова — вправи 128 (написати слова, розібрати за складом), 126 (розібрати за складом), зробити звуко-буквений розбір слова «лампа».
Додатково — підготовка до самостійної роботи.
Математика
Рішення задач 21 грудня
З — намалювати малюнок на тему «Різдвяне диво» фарбами.

Comments are closed.