Привітання на пятиріччя весілля

0

П’ятирічний ювілей весілля – не виняток з традицією відзначати різні віхи життя сім’ї. Його називають дерев’яним весіллям, пов’язуючи з цим поняттям специфіку святкування, ритуал вітання і дарування подарунків до цієї події. Подарунки ж, які подаються по закінченні першої п’ятирічки сім’ї, прийнято так чи інакше пов’язувати з основним символом свята — деревом. Цей звичай походить від давніх слов’ян-язичників. Святковий стіл теж бажано прикрасити деревцем або відповідними нагоди дерев’яними предметами, а по можливості — дерев’яним посудом.

Звичаї дерев’яної весілля

Символом п’ятирічної весілля невипадково є дерево. Воно характеризує міцність сім’ї, яка до цього моменту зазвичай встигає створити свій будинок, завести одного або двох дітей. Даний або символічне дерево, посаджене в день весілля, за цей час досить вкоренилося і вже почало плодоносити.
Дерево ще пов’язують з такими близькими всім поняттями, як:

 • паливо, яке дає тепло для домашнього вогнища;
 • симпатичне крісло-качалка, поскрипывающее біля каміна;
 • великий дерев’яний стіл — улюблене місце збору всієї сім’ї і з іншими.

Ці символи можна вдало обіграти у вибраному до даної дати подарунок.

У наші дні, запрошені на торжество численні близькі і друзі, продовжуючи традиції, можуть прикрасити подароване ювілярам кімнатне деревце барвистими стрічками з привітаннями та побажаннями.

Традиційні подарунки на 5 років весілля

Отже, що можна подарувати на дерев’яну річницю весілля подружжю логічно, що це повинні бути дерев’яні речі. Подарунки повинні бути практичними, щоб користуючись ними, господарі згадували це прекрасна подія — перший ювілей їх сім’ї.

Це може бути і підставка для квітів, журнальний столик або невеликий столик, на якому подається сніданок в ліжко. На останньому можна зробити гравіювання або просто вітальну напис, щоб ритуал подачі сніданку на ньому був пов’язаний з приємними спогадами свята сім’ї. Предмети обстановки з дерева або з присутністю дерев’яних деталей — табуретка, різьблений стілець, поличка для книг, годинник — ці та інші подібні їм теж можуть порадувати друзів і рідних.

Приємним і корисним подарунком може бути і дерев’яна різьблена або мальована начиння на кухню. Вона прикрашає і створює особливий дух домашнього затишку. Це може бути хлібник, кавомолка з дерева, оригінальне блюдо або піднос з хохломской розписом, гуртки, обробна дошка із зображенням дерева життя, і багато інших.

Хоча можна вибрати в якості головного подарунка саме скриньку, наприклад, для прикрас. В ній можна зберігати і сімейний архів. Так що це — безпрограшний подарунок.

Неповторними можуть стати подарунки, обіграють цифру «5». Тут можливі варіанти з скромним бюджетом і не дуже. Це можуть бути:

 • букет з п’яти різних кольорів або п’яти видів цукерок для дружини (хоча одне не може виключати іншого);
 • дружину ж цілком підійде п’ять видів м’ясної нарізки;
 • красива коробка з п’ятьма видами цукерок теж порадує винуватців події;
 • гарним подарунком «для душі» може бути п’ять книг улюбленого жанру ювілярів і т. д.

Подарунки у власний будинок

Якщо молоде подружжя встигли обзавестися власним будинком, то порадувати їх можна такими підношеннями:

 • принести і посадити справжнє деревце в їхньому саду, хоча можна обійтися і декоративним деревцем у стилі «бонсай»;
 • дерев’яними статуетками, фігурками, світильниками, які можна розмістити в саду;
 • оригінальною лавкою, виготовлених самостійно;
 • шпаківнями або годівниці для птахів, адже птахи, що живуть поруч з будинком, здавна вважаються символом сімейного щастя;
 • якщо подружжя хоче завести собаку, то їх порадує будка для майбутнього сторожа з жартівливій написом: «Ласкаво просимо»;
 • амулетом-оберегом для щастя в будинку;
 • дерев’яною конячкою або гойдалкою для маленького господаря будинку;
 • набір для барбекю в дерев’яному оформленні;
 • ігровими наборами — шахами, гральними кістками та іншими в дерев’яних футлярах.
 • Задумалися про те, скільки грошей дарувати на весілля брату, друзям, родичам, щоб всі залишилися задоволені. Ми підкажемо вам.

  Жартівливі та оригінальні подарунки на дерев’яну весілля друзям

  П’ятиріччя весілля — привід для гордості, т. к. сім’я, напевно, пережила до цього моменту нелегкий період притирання з розбіжностями, нерозумінням один одного, матеріальними труднощами та іншими проблемами молодих сімей. Але попри все це, ця сім’я придбала досвід, допомагають краще зрозуміти один одного, і збагатилася першими спільними досягненнями в подоланні перешкод. Тому доречно відзначити ці успіхи дерев’яними медалями та дипломами, преподнесенными з гумором.

  Порадують ювілярів, наприклад, подушки у вигляді колоди, забавні статуетки та інші приколи. Оригінально буде виглядати спеціальний весільний торт, прикрашений дерев’яними стилізованими, наприклад, під відомих казкових героїв фігурками, які зображують чоловіка і дружину. Ласощі прикрасить достойне нагоди вітальна напис.

  Варіантів жартівливо-зворушливих подарунків може бути безліч. Ось один з них. Чоловік недбало загортає бажане для дружини прикраса у зім’ятий в кульку аркуш паперу. Його та інші подібні кульки він складає у витончену кошичок, присипавши їх зверху різноманітними цукерками. Вінчає цей сюрприз записка, яку можна прикріпити вишуканою брошкою або шпилькою. У записці крім привітання і подяки за п’ять прожитих разом прекрасних років зазначається, що у кошику є щось, що було втрачено чоловіком, із закликом знайти це «щось». Такий приємний сюрприз для чоловіка може придумати і дружина.

  Подарунки, які хочеться повторити

  Обстановка, в якій проходить святкування п’ятої річниці весілля — один з найбільш дорогих і незабутніх подарунків ювілярам. Якщо ця подія проходить в теплу пору року, то доречно зазначити його на природі з приготуванням шашликів. Для цього можна відправитися в заміський пансіонат чи на турбазу. У зимовий час заміську поїздку в кафе можна поєднати з катанням верхи, на лижах або санях.

  Прекрасний варіант для святкування — подорож-екскурсія в інше місто. Але якщо це не представляється можливим, то, знявши номер в готелі, можна оживити романтичні відносини. Можна з’їздити на концерт улюбленого виконавця, сходити в кіно, ресторан, відвідати парк атракціонів або зробити ще що-небудь приємне для обох подружжя.

  Ексклюзивні подарунки

  Якщо у вас є можливість зробити дуже дорогий подарунок до п’ятирічної річниці народження сім’ї близьких родичів або друзів, то найкращим вибором при цьому є путівка для поїздки в цікаве місце, де можна відпочити і наповниться незабутніми враженнями. Фотографії та відео з цієї подорожі кожен раз нагадувати про нього і ще довго радувати друзів. Ось декілька варіантів передбачуваних подарунків до дерев’яної весіллі:

   Прибувши під час слов’янського свята Івана Купала в Гельсінська парк Сеурасаарі з його Музеєм дерев’яного зодчества, можна виявитися свідком фінської весілля, яка пожвавить спогади ювілярів про своє, не так давно проходив, торжестві. Справа в тому, що шлюби, укладені під час літнього сонцестояння або фінської свята в честь Юханнуса, вважаються там найщасливішими і часто приурочуються до цього дня.

  Потрапивши на острів Кижи, мальовничо розташований на Онезькім озері, відчуваєш себе в казці. Пам’ятки дерев’яного зодчества на цьому острові унікальні і незабутніми. Дерев’яна церква Преображення, з її двадцятьма двома куполами, виглядає велично і велично. У цій екскурсії є що подивитися. Та й сама природа Заонежжя підкорює уяву. Уміння давніх майстрів-теслярів, творців усіх шедеврів острова, не втрачено і понині. У цій подорожі можна придбати прекрасний дерев’яний сувенір для свого будинку, виготовлені сучасними майстрами.

 • Захоплюючим виявиться і подорож в музей «Малі Корелы», який знаходиться поблизу Архангельська. У цьому куточку Російської Півночі, де навіть говорили, що селянин сокирою здатен полагодити годинники, є безліч різних споруд з вельми поширеного місцевого будматеріалу — ліси. Це і традиційні хати, ванни, комори, колодязі. Тут є і багаті зібрання всіляких млинів, зустрічаються раніше на Русі.
  Порадують ювілярів та інші турне, пов’язані з деревом — символом їх весільної річниці. Це і новгородський музей «Витославцы», суздальський, іркутський, алапаєвський, коломенський і інші музеї дерев’яного зодчества, завжди розташовані в прекрасних природних куточках. Це одночасно і відпочинок і пізнання чудових сторінок історії та стародавньої культури нашого народу.
 • П’ятиріччя весілля — значна дата для ще дуже молодої сім’ї. Якими б не були подарунки до цієї дати, важливо, щоб вони супроводжувалися щирими привітаннями та добрими побажаннями подружжю. Це ще й привід для них проявити увагу і любов один до одного, подарувати приємні сюрпризи, повеселитися і просто порадіти своїм досягненням за минулі роки.

  Вступ:
  Перший, ставний Ювілей відносин, це Дерев’яне весілля. Почесні 5 років подружжя прожили у мирі та злагоді, і тепер вони можуть заслужено влаштувати велике торжество в свою честь. Безсумнівно потрібно покликати велика кількість людей, в їх число увійдуть батьки, родичі, друзі, колеги по роботі. В цілому потрібно скликати всіх тих, хто був на святі присвяченому Вашого Одруження. І звичайно для такого великого числа гостей потрібно підібрати містке приміщення, а саме хороший ресторан або кафе. Далі, складаємо список, купуємо запрошувальні листівки і розсилаємо їх по всім адресатам.

  Як прикрасити зал. Тут можна підібрати певну стилістику, ось Вам одна для прикладу: прикрашаємо все повітряними кулями коричневого та зеленого кольору, як символ дерева, між ними можна іноді чергувати кульки у формі сердечок і з написом «З річницею Весілля». Потім, по стінах залу можна вибудувати невеликі декорації в образі дерев. На столі повинна бути дерев’яна посуд, наприклад, блюдо з салатом можна покласти не звичайні ложки, а дерев’яні. Так само можна придбати дерев’яні келихи і чарки, якщо не для всіх, то хоча б для подружжя. Далі дуже оригінальним прикрасою буде плакат – дерево побажань. Це великий аркуш із намальованим деревом, а на кожному листочку цього дерева буде місце для запису, а саме привітань на пам’ять.

  Стіл прикрашений, тепер перейдемо до одягу подружжя. Візьміть для себе пріоритет так само кольору дерев, наприклад, Дружина може виступити в образі листя і надіти сукню кольору зелені, а Чоловік, як основу, як глава сім’ї виступить за стовбур дерева і пристане перед гостями в коричневому красивому костюмі.

  Для проведення свята узгодьте з власниками кафе або ресторану музичне оформлення. Якщо у них немає свого ді-джея, апаратури, то Вам варто знайти когось з оголошенням, хто надає подібні послуги. І звичайно ведуча, вона повинна обов’язково бути.

  Сценарій.
  (гості розсідаються по своїх місцях, ведуча роздає 5-ти особам по парі ложок, якими в подальшому вони повинні будуть створювати музику, а точніше відбивати їм один про одного під певну пісню)

  Ведуча:
  Знатний цей день настав,
  Буде привітань бал,
  Прекрасної парі 5 років,
  І краще їх на світі немає,
  І так прошу я їх зустрічати,
  І в честь Дерев’яної Весілля, дерев’яними ложками стукати!
  (звучить будь-яка російська народна пісня про Весілля, входить подружня пара, гості стукають ложками і аплодують)

  Ведуча:
  Ось Ви до нас то й прийшли,
  Ми раді чесно, від душі,
  І що можу ще сказати,
  Хочу скоріше вітати,
  Адже 5 років це року,
  І Ви їх прожили не дарма,
  У вас дітлахи підросли,
  А скільки ж у вас любові,
  Її виміряти нам ніяк,
  Ми віримо, що буде далі лад,
  Ну а поки подаруночки традиційні прийміть,
  І за стіл ошатний проходите!
  (ведуча вручає Дружині дерев’яні намиста, а Чоловікові дерев’яні чотки, після чого вони проходять за стіл)

  Ведуча:
  Стіл звичайно на ура,
  Але не варто їсти поки,
  Є обряд на цей день,
  Він прожене злий тінь,
  І щоб нам усім ще не раз,
  Зібратися річниці годину,
  Щоб до весілля золотий,
  Жити нашій парі дорогий,
  Повинні випити ми всі вина,
  З дерев’яного ковша!
  По колу Ви його пускайте,
  І все по ковточку випивайте,
  А хто останній, за ним тост,
  І нехай не буде у словах він занадто простий!
  (ведуча дістає великий дерев’яний ківш, або глечик, наповнений вином, починаючи від подружжя кожен повинен його взяти і зробити ковток, той хто буде випивати останнім, той потім повинен буде оголосити тост і всі випивають зі своїх келихів, проходить трапеза, грає музика)

  Ведуча:
  А тепер конкурс я буду проводити,
  І прошу сюди дорогих подружжя виходити!
  Конкурс.
  Конкурс називається: «Дерев’яне визнання». Участь приймає тільки Чоловік і Дружина. Кожному ведуча видає по дерев’яній досочке і за коробку сірників. Їх завдання, шляхом запалювання сірників і гасіння їх об дошку, написати слово «люблю». Потім коли вони це зроблять, визначаємо переможця по силі оплесків. Переможцю приз: прилад для випалювання по дереву.

  Ведуча:
  Конкурс з парою провели,
  А келихи то порожні,
  Ну ка, давайте, наливайте,
  І до краплі випивайте!
  А пити ми будемо за дорогих батьків наших Ювілярів, за те, що вони народили таких чудових дітей, за їх здоров’я і душевний добробут!
  (проходить трапеза, грає музика)

  Ведуча:
  А тепер переходимо до самого приємного моменту,
  Одарите подружжя за комплименту,
  Так подаруночки вручіть, поцілуйте, обійміть!
  Час привітань!
  (кожен гість по черзі вітає пару)

  Ведуча:
  А тепер танцювальний перерва,
  Для танців щирий порив,
  Починаємо з романтики ми,
  Дорога подружня пара, ти перша виходь сюди!
  (звучить романтична пісня, подружжя першими виходять на повільний танець, гості йдуть за ними)

  Ведуча:
  Всі звичайно станцювали,
  Але ми ж за дітей не випивали,
  А вони вже он, які підросли,
  І красиві і розумні,
  Н, так давайте за діточок,
  Бажаю щастя їм надлишок!
  (проходить трапеза, музична пауза)

  Ведуча:
  А тепер дуже гарне привітання,
  Воно сподобається всім і без сумніву!
  (діти подружжя співають вітальну пісню-переробку для своїх батьків, на мотив «Пісенька Мамонтенка»)

  Пісня:
  Мамуля і Тато, хочемо привітати,
  Ми до вас з привітанням дуже поспішаємо,
  Та немає краще причин,
  Чим свято з річниці!

  Ми Вас вітаємо з весіллям такий,
  Ми любимо вас сильно, всім серцем, душею,
  Ми вас любимо всією душею,
  І свято такий дорогий,
  Ми вас любимо всією душею,
  І свято такий дорогий,

  І весілля з дерева в цей рік вам,
  І це так дорого, дорого нам,
  І все у вас навпіл,
  Парарам, пам, пам, парараам!

  Ведуча:
  Що сказати, а слів немає,
  Захоплення, ось відповідь!
  І за це потрібно пити,
  Прошу в келишки налити!
  За Дерев’яну Весілля, за п’ятиріччя подружнього життя ми п’ємо все стоячи і кричимо солодке «гірко»!
  (всі гості хором кричать «гірко», проходить трапеза, грає музика)

  Ведуча:
  А тепер конкурс для всіх.
  Для ваших радісних утіх!
  Конкурс.
  Конкурс називається: «Посадка». Участь приймаю всі бажаючі, потім ділимося на дві команди. Кожній команді ведуча видає по пакету керамзиту, за штучного дерева, лійку, маленьке відерце з водою. Команди шикуються у дві лінії один за одним. Всі ці атрибути розкладаються, навпаки, на 5 метрів від них. Завдання: другий зав’язує здачі руки першому, той повинен підбігти до атрибутів і зробити визначено дію. Потім повертається до команди, другий розв’язує йому руки, передає мотузку третій і той зав’язує у свою чергу другого. Той біжить і виконує ще одну дію, всі дії оголошує ведуча. І так до тих пір, поки не впораються із завданням. Команда, яка зробить все вперед іншою, той і перемагає. Подарунок: календарі із зображенням дерев.
  Хронологія дій:

  1. Відкрити пакет з керамзитом.
  2. Насипати керамзит в горщик.
  3. Посадити дерево в горщик.
  4. Налити з відра воду в лійку.
  5. Полити дерево

  Ведуча:
  В конкурс з вами пограли,
  Але давно не танцювали,
  Так що прошу віх, виходьте,
  У задерикувато танці покружите!
  (танцювальна пауза, звучать то швидкі, повільні танці)

  Ведуча:
  А тепер наповнимо келихи сповна,
  І щоб Дерев’яна Весілля пройшло на ура,
  Щоб щастя для подружжя було завжди,
  Пийте кожен і до дна!
  (трапеза, грає музика)

  Ведуча:
  Як всім відомо, з деревом завжди є думки про домашній затишок і втім, про будинку. Тому зараз, я пропоную провести конкурс на найкращого будівельника будинку з дерева.
  Конкурс.
  Конкурс називається: «Сірниковий будиночок». Участь беруть всі бажаючі. Кожному ведуча видає за три коробка сірників і смужки пластиліну. Завдання: якомога швидше і красивіше створити з цього сувенірний будиночок. Далі визначаємо переможця по силі оплесків. Кращий будиночок дарується подружжю на пам’ять. Переможцю приз: фігурка домовичка.

  Ведуча:
  А тепер я хочу, щоб з призами залишилися всі! Тому, дорогі гості, я прошу вас встати зі своїх місць, не бійтеся, нічого такого не буде. Тепер все разом присядьте, і просто загляньте під свої стільці!
  (заздалегідь, для кожного гостя, на дно стільця потрібно прикріпити невеликий подарунок, виконаний з дерева)

  Ведуча:
  Я сподіваюся, ви всі ради,
  А тепер візьмемо келихи,
  І (імена подружжя) будемо дякувати за все,
  За те, що це свято сьогодні зміг бути тут!
  (всі випивають)

  Ведуча:
  А тепер час торта,
  Ох, і буде смакота!
  (вноситься великий Весільний торт, його краще зробити на замовлення, щоб оформити в стилі Дерев’яної Весілля)
  (проходить трапеза торта)

  Ведуча:
  Ось ми всі повеселилися,
  У цих стінах нагостились,
  Йде вже пора,
  Але спочатку проводимо закохані серця!
  (звучить та ж пісня, що і на початку сценарію, гості знову аплодують і стукають ложками, подружжя урочисто залишають свято, а потім розходяться гості)

  Привітання на Дерев’яну Весілля:

  Ми 5 років з тобою разом,
  Спасибі милий мій за все,
  І наше життя це як пісня,
  З тобою мені дуже добре!

  Ось і діти підростають,
  Вони схожі на тебе,
  Нехай вони краще пізнають,
  Хай буде життя для них світла!

  Що говорити, ти найкращий тато,
  А чоловік, таких не відшукати,
  І я рада вітати тебе,
  В подарунок, буду цілувати!

  Немає краще жінки на світі,
  Чим ти, кохана моя,
  Ти наче сонце на світанку,
  Ах як же я люблю тебе,

  І вітаю з річницею,
  Адже нашим почуттям Ювілей,
  Тобі я кращого бажаю,
  Прекрасній дружині моїй,

  І весілля в дерев’яному вигляді,
  Подарує нам з тобою тепла,
  Тебе люблю, і Бог же бачить,
  Що це почуття назавжди!

  Весілля в Дерев’яній рамці,
  В гості нині до вас прийшла,
  Будуть яскраві подарунки,
  Привітання біля столу!

  І такі побажання,
  Ви прийміть від душі,
  Нехай буде щастя очікування,
  І, як завжди, море любові,

  І 5 років само як нагорода,
  І це явний Ювілей,
  Гідні яскравого параду,
  І немає свята милею,

  Чим Весілля вашої річниця,
  Нехай торжествує все навколо,
  І це найкраща причина,
  Щоб скуштувати солодкість ніжних губ!

  Сценарій на річницю дерев’яної весілля. 5 років

  Перед святкуванням урочистості кімнату, в якій планується зустрічати гостей, необхідно прикрасити. Для цього можна використовувати живі та штучні квіти, плакати (в тому числі і ті, що висіли на стінах в день весілля), вітальні гірлянди, зібрані з різнокольорових прапорців.

  Чоловік повинен надіти парадний костюм, який слід прикрасити квіткою.

  Дружина може вбратися в біле плаття. На голову можна накинути символічну фату. Ведучий (вітає гостей): Здрастуйте, дорогі гості! Добрий день, винуватці торжества! (Звертається до ювілярів.) Сьогодні у вас свято — п’ятирічний ювілей спільного життя. Від імені всіх присутніх тут вітаю вас з торжеством. Нехай любов і радість не покидають вас ніколи, хай супроводжують вас щастя, добро, благополуччя, вірність і повагу! Нехай дружним і міцним буде ваш сімейний союз!

  Чоловік: Ось вже п’ять років ні на кого не можу дивитися, лише на мою зірочку (показує на що сидить поруч дружину) милуюся і все не можу намилуватися. Дякую тобі за любов твою вірну, за ласку, за уважність і терпіння! За все хочу подякувати тебе в цей урочистий день!

  Дружина: У відповідь і я бажаю вимовити хвалебні слова і адресувати їх своєму коханому чоловікові. Спасибі тобі, що ти є у мене! Спасибі за минулі п’ять років подружнього життя, які завдяки тобі не принесли нам горя і бід. Нехай світлим залишається наш сімейний шлях! (Звертається до гостей.) Так давайте піднімемо келихи за наше сімейне щастя!

  Звучать перші тости і поздоровлення.

  Ведучий: Як відомо, сьогодні ми святкуємо п’ятирічний ювілей подружнього життя подружжя (називає імена ювілярів, чоловіка і дружини), або дерев’яне весілля. Дерево-один з найміцніших матеріалів. До того ж, з деревини виготовляють різні речі, необхідні в домашньому побуті, будують будинки і майструють меблі. Таким чином, дерево можна вважати справжнім символом домашнього вогнища. Крім того, деревина — це паливний матеріал, який приносить в дім затишок і тепло.
  Вироби, виготовлені з деревини, здавна служили для прикраси житла. Це вже названі мною предмети меблів, і кухонне начиння (наприклад, обробні дошки, ємності для зберігання круп тощо), і прикраси, і сувеніри, які надають інтер’єру будинку неповторність і оригінальність. Саме такі подарунки ми приготували для наших дорогих ювілярів.

  Гості дарують подружжю подарунки.

  Ведучий: Ось і пройшли перші п’ять років вашого подружнього життя! Ви, напевно, не встигли й оком моргнути. Було все за цей час: сварки, образи, неприємності і труднощі. Однак спільно ви змогли їх подолати, чи не так? В іншому випадку ми не зібралися тут сьогодні, за цим святковим столом. Хотілося б, щоб цей вечір повторився б ще через п’ятдесят років, і ми всі, присутні на торжестві, побачили б вас знову сидять рука в руку.

  Для того, щоб гостям сподобався наш свято і їм захотілося б прийти до вас на черговий ювілей, скажімо золоте весілля, потрібно розвеселити їх. Не нудьгувати нашим гостям допоможуть веселі ігри та жартівливі завдання. Ось одне з них. Оголошується конкурс найкращих епітетів. Це можуть бути не тільки визначення, що стосуються чоловіка та дружини. Приймаються всі прикметники, що мають позитивне значення.

  Гості виконують завдання, по черзі називаючи епітети. Переможцем оголошується той, хто назве більшу кількість слів.

  Ведучий: У той час, поки ви називали епітети, мені пригадалася історія народження цієї (показує на ювілярів) сім’ї. Проте всі прикметники я забув. Ось тепер знадобляться ті слова, які ви назвали. Отже, розповідаю.

  Ведучий читає «Історію народження сім’ї (називає прізвище ювілярів)», приготовлену заздалегідь написану на аркуші паперу. Пропущені слова він замінює епітетами, названими під час проведення попереднього конкурсу.

  «Історія народження сім’ї» може бути такий: «Довгий час у ( — ) місті N не відбувалося ніяких ( — ) подій. Однак настав ( — ) день (називає дату одруження ювілярів). На перший погляд це був нічим не примітний день. Одним словом, день як день… ( — ) подія сталася в (називає час церемонії одруження ювілярів). Саме тоді винуватці ( — ) урочистості зустрілися в залі ( — ) Рагсу, щоб назавжди поєднати свої долі.

  Але цього ( — ) події передувало інше. Одного разу ( — ) навесні ( — ) наш ( — ) знайомий (називає ім’я чоловіка-ювіляра) прогулювався ( — ) парку. Раптом він побачив, як назустріч йому йде ( — ) дівчина ( — ) краси. Це була (називає ім’я дружини). Можливо, вони так і пройшли б повз один одного, але ( — ) купідон не дрімав. Він пустив свої стріли ( — ) юнака і ( — ) дівчину. В ту ж ( — ) секунду їхні серця, пронизані стрілами купідона, потягнулися один до одного, що і послужило причиною події, незабаром підірвав ( — ) тишу нашого ( — ) міста.

  Весільне застілля було ( — ) і гучним. Скільки ( — ) слів було сказано в цей день молодятам! Всі побажання ( — ) гостей збулися».

  Ведучий: Ось такою виявилася історія створення сім’ї, п’ятий день народження який ми з вами тут святкуємо сьогодні. Я приєднуюся до привітань, які лунали для вас кілька років тому, на вашій першої весіллі. Зараз же хочу доповнити їх ще кількома. Бажаю вам зберегти і пронести по життю те почуття, яке і стало приводом для з’єднання ваших доль. (Звертається до гостей.) Давайте піднімемо бокали за любов чоловіка і дружини!

  Гості піднімають келихи, лунають привітання та святкові тости.

  Ведучий: На нашому вечорі вже не раз звучали слова: «взаєморозуміння», «підтримка», «дружба», «взаємодопомога». Зараз настав час дізнатися, чи здатні допомагати один одному наші ювіляри, як це було сказано в привітаннях. (Звертається до дружини). Вам необхідно взяти паперову серветку і швидко розірвати її на декілька частин без допомоги рук.

  Дружина виконує завдання.

  Ведучий: А тепер чоловік повинен зібрати всі шматочки серветки і швидко склеїти (зшити) їх.

  Чоловік виконує завдання.

  Ведучий: Дійсно, це (показує на ювілярів) дружна сім’я, в якій чоловік завжди приходить на допомогу дружині, а та в свою чергу допомагає чоловікові. Ще один конкурс — для гостей. Всім необхідно взяти по серветці, озброїтися ножицями і за певний час вирізати з серветки квітка зі стеблом і листочком.

  Гості вітають переможця конкурсу, піднімають келихи, вітають переможця та ювілярів.

  Ведучий (бере в руки повітряні кулі по числу гостей): Подивіться, які гарні кулі у мене в руках. Але це не прості кульки. Вони чарівні. Це кулі-віщуни. Якщо їх лопнути, то всередині можна знайти записку, в якій розповідається про майбутнє того, хто обрав той чи інший кульку.

  Гості вибирають кулі, лопають їх і читають записки.

  Гості діляться на дві команди і потім шикуються у дві колони. На деякій відстані від них потрібно поставити стільці, а на них — пляшки з вином або горілкою, келихи або чарки, миску з салатом. Перший учасник повинен підбігти до стільця, налити горілку в чарку або вино в келих, повернутися на вихідну позицію, другому учаснику також необхідно підбігти до стільця і випити горілку чи вино, третій — з’їсти ложку салату, четвертому слід знову налити вино в келих або горілку в чарку, п’ятий повинен випити налите, шостий — закусити і т. д.

  Ведучий: За підсумками естафети переможцем стала перша (друга) команда. Вітаємо переможців! (Лунають оплески.) На цьому офіційну частину свята вважаю завершеною. Однак не варто забувати вшановувати наших ювілярів! Вітаємо їх з перемогою!

  Звучать привітання, тости, гості піднімають келихи за здоров’я і щастя винуватців торжества. Свято продовжується.

  Comments are closed.