Привітання губернатора з виборами

0

Голова Центральної виборчої комісії Елла Памфілова пообіцяла розібратися з розіграшем призів під час виборів губернатора Свердловської області. Відповідаючи на питання радіостанції «Говорить Москва» про цієї технології, вона зазначила: «В понеділок розберемося, що це таке насправді. Оскільки дуже важливо з’ясувати, хто це ініціює, за чий рахунок, у який час, де, кандидати це чи не кандидати, може, це заклик голосувати або заклик голосувати за когось, чи схоже це на підкуп? Цілий ряд факторів. У мене поки немає інформації, немає фактів. Я не можу з чужих слів на льоту характеризувати дії, які предметно не знаю. Але виникла така тема, розберемося».

Нагадаємо, що в день виборів губернатора 10 вересня планується проведення фестивалю «Уральські самоцвіти», в рамках якого в 20 містах області відбудеться розіграш цінних призів. За даними виборчкому, в цих муніципалітетах живуть 1,4 млн виборців, що становить 41% від їх загального числа. Раніше джерела Znak.com повідомляли, що розіграш призів був придуманий для того, щоб підняти явку на виборах губернатора Свердловської області. За словами голови виборчкому — Валерія Чайникова, вони розраховують на явку до 42% .

У Свердловській області визначили міста, де в день виборів пройде розіграш призів

Організатори зазначили, що заходи в рамках «Уральських самоцвітів» вже почалися на цьому тижні. Перший концерт пройшов у Качканаре, скоро в Невьянске в рамках фестивалю відбудеться День Невьянской вежі. «Насичена програма», — пообіцяли організатори.

© 2012-2016 Інформаційне агентство «Znak»
Шеф-редактор Аксана Панова, aksana@znak.com

Свідоцтво про реєстрацію ЗМІ № ФС77-53553 від 04 квітня 2013 року. Виданий Федеральною службою з нагляду у сфері зв’язку, інформаційних технологій і масових комунікацій (Роскомнадзор).

Адреса: 620026, р. Єкатеринбург, вул. Мамина-Сибіряка, 126
Тел.: +7 (343) 380-81-82, e-mail: znak@znak.com

Думка редакції може не збігатися з думкою окремих авторів.

При використанні матеріалів сайту посилання обов’язкове.

Виборча комісія Свердловській області сьогодні провела жеребкування ефірного часу між кандидатами в губернатори регіону. Крім традиційної подачі платної і безкоштовної агітації (виступів і заздалегідь підготовлених роликів), кандидатам запропоновано взяти участь у «спільних агітаційних заходах» — дебатах, які будуть проходить на «4 каналі» і «Обласному телебаченні» у форматі «один на один». Як стало відомо Znak.com вперше в полеміці в такому форматі має намір взяти участь чинний т.в.о. губернатора Свердловської області Євген Куйвашев.

Як повідомили в виборчої комісії Свердловської області, остаточно результати жеребкування, а отже, і графік дебатів стануть відомий тільки 9 серпня. «Протоколи ще пишуться, офіційно вони будуть затверджені на засіданні комісії, у середу», — повідомив прес-секретар виборчкому Дмитро Ветошкин.

Спільні агітаційні заходи в безкоштовному форматі кандидатам запропонували шість ефірних ЗМІ: радіостанції «Маяк», «Вести FM», телеканали «Росія-1» і «Росія-24» (структури ВГТРК ДТРК «Урал»), а також «Обласне телебачення «4 канал». При цьому на обласних телеканалах заходи пройдуть у форматі дебатів. Судячи з разыгранному сьогодні часу, кожному з кандидатів належить зустрітися з чотирма з п’яти своїх опонентів — однак поки кандидати не знають, з ким саме їм належить зустрітися. Теми для дискусій також заздалегідь не визначені.

Основною інтригою дебатів стала участь у них чинного т.в.о. губернатора Євгена Куйвашева: перші особи в регіонах нерідко ігнорують такі заходи, а, наприклад, президент Росії Володимир Путін під час виборчої кампанії 2012 року не брав участь ні в одному телеефірі, направляючи замість себе довірених осіб В 2016 році під час праймеріз «Єдиної Росії» по відбору кандидатів на вибори в Держдуму всі учасники кампанії були зобов’язані особисто брати участь у дебатах, але Євгену Куйвашеву дебатувати не довелося: він не увійшов в партсписки на федеральних виборах, натомість очоливши списки партії на виборах в Заксобраніе регіону. Рішення про це приймалося на рівні президії генради «Єдиної Росії». Інших можливостей взяти участь у дебатах у Євгена Куйвашева не виникало.

При цьому, згідно з рекомендаціями щодо ведення передвиборної агітації, які свердловський виборчком ухвалив навесні цього року, кандидат зобов’язаний брати участь у заходах особисто. Якщо ж він від цього відмовиться, то фактично буде перерозподілено на користь його опонента. Аналогічні положення закріплені і в документах про спільних агітаційних заходах від ВІДПОВІДАЛЬНОСТ і «4 каналу».

Сам т.в.о. губернатора Свердловської області Євген Куйвашев вже заявив, що має намір брати участь у дебатах.

«[Брати] буду. Теми обговорюються», — прокоментував він. У департаменті інформполітики регіону підтвердили, що Куйвашев до дебатів готовий. «Остаточне рішення (про те, з ким і коли буде зустрічатися т.в.о.. — Прим. Znak.com) буде прийматися в залежності від його робочого графіка», — уточнили в ДИПе. Свою готовність взяти участь в ефірах підтвердили також кандидат від партії «Зелені» Костянтин Кисельов і кандидат від «Справедливої Росії» Дмитро Іонін.

Постійним ведучим дебатів на «4 каналі» стане редактор телекомпанії Надія Махновська: традиційно ведучий дискусії Євген Єнін не може вести їх, оскільки офіційно працює начальником відділу агітаційно-пропагандистської роботи в «Єдиної Росії». Дебати будуть йти з 15 по 30 серпня по робочих днях. Кожен випуск буде записуватися напередодні, займати півгодини і транслюватися в проміжку з 8:30 до 9 ранку без попереднього монтажу. За 15 хвилин, які будуть відведені одному кандидату, він повинен буде пояснити, чому він повинен перемогти на виборах (3 хвилини), задати опоненту чотири питання і відповісти на питання суперника. Якщо кандидат не зможе витратити відведений йому час, в кінці програми йому можуть надати час для заключного звернення до виборців.

При цьому учасникам дебатів прямо заборонено закликати виборців голосувати проти інших кандидатів, описувати негативні наслідки обрання інших кандидатів, а також фактично говорити хоч щось, що може створити негативне ставлення до його опонентам — під загрозою відлучення від ефіру.

Схожі правила передбачені регламентом «Обласного телебачення» — правда, там дебати проходитимуть у прямому ефірі по 15 хвилин в цілому. Зустрічі будуть проходити з 14 серпня по 8 вересня з 17:40 до 18:00. Додатково кандидатам буде надано можливість формально спростувати відповіді їх опонентів в рамках дискусії.

Глава Міжнародного інституту політичної експертизи Євген Мінченко зазначає, що поява губернатора на дебатах свідчить про відсутність конкуренції на виборах. «Я не пригадую жодного випадку, коли б чинний губернатор брав участь у дебатах там, де є небезпечні конкуренти. У цьому випадку, як правило, глави регіонів відмовляються від дебатів. Хіба що Андрій Воробйов (губернатор Підмосков’я. — Прим. Znak.com брав участь, коли у нього був неузгоджений опонент Дмитро Гудков, але він по рейтингах сильно відставав від Воробйова. А в ситуації, коли всі кандидати свої-рідні і вирощені в одній пробірці, можливі електоральні втрати мінімальні», — зазначає він.

Крім того, Мінченко вказує на «засушений» формат дебатів: вони транслюються не в найзручніший час, перед кандидатами є регламентні обмеження на негатив на адресу опонентів. «На мій погляд, це кастрація дебатів. Справжні дебати передбачають негатив на адресу опонентів: подивитися хоча б останні американські дебати, коли Дональд Трамп заявив, що якби він був президентом, Хілларі Клінтон вже була б у в’язниці — і завдяки цьому виграв. Але тут по класиці — виграє дебати той, хто пише для них правила», — вважає політолог. У таких умовах ризики для чинного глави мінімальні. «Власне, на Куйвашева грає сам факт участі в дебатах. Якби я працював на нього, я б так і зробив — мінімізував оглядовість дебатів і максимально розвинув тему, що він у них брав участь — типу не побоявся», — додав Євген Мінченко.

Керівник «Політичної експертної групи» Костянтин Калачов вважає, що, беручи участь у дебатах, Євген Куйвашев підкреслює, що «справжні вибори, що він поважає все своїх конкурентів». «Це зусилля з додаткової легітимації того, що відбувається», — говорить експерт. Він зазначає, що на остаточне рішення Куйвашева взяти участь у дебатах могло вплинути зняття з виборів низки його опонентів. «Тепер треба піднімати інтерес до кампанії. Зазвичай т.в.о. відмовляються від участі. Може, цей виборний сезон щось змінить ситуації», — вважає експерт.

Результати всіх соціологічних опитувань останніх років вказують на той факт, що День Росії став загальнонародним святом росіян, які люблять свою Вітчизну і пишаються його славною історією, багатою культурною спадщиною.

Двадцять вісім років – невеликий за мірками історії, але значний термін в житті росіян. По суті, друге покоління наших співгромадян народилося після прийняття в 1990 році Декларації про державний суверенітет Росії. Значення цього політико-правового акта важко переоцінити. Саме в Декларації вперше в сучасній історії Росії міститься стаття, яка проголошує народовладдя основним принципом державного управління: «Носієм суверенітету і джерелом державної влади в РРФСР є її багатонаціональний народ. Народ здійснює державну владу безпосередньо і через представницькі органи на основі Конституції», — йдеться в тексті. Через три роки і сім місяців ця стаття з мінімальними доповненнями увійшла в текст Конституції РФ.

ПРИВІТАННЯ Т.в.о. губернатора Тюменської області Олександра МООРа З 12 червня — Днем Росії

Вітаю вас з Днем Росії!

Цей день символізує єдність багатонаціонального російського народу, віру громадян у Вітчизну і відповідальність кожного за його долю. У всі часи Росія була берегинею миру, добра і загальнолюдських цінностей. Наша країна володіє багатою історією, великими традиціями, унікальною культурою та самобутністю.

Глава держави поставив перед нами стратегічні завдання, від яких залежить благополуччя Росії сьогодні і в майбутньому. Впевнений, любов до Батьківщини, консолідація зусиль всіх росіян, наше діяльну участь в зміцненні її могутності дозволять досягти необхідного результату.

Бажаю всім жителям регіону здоров’я, благополуччя і активної плідної роботи на благо Тюменської області і всієї Росії!

Весна цього року ознаменувалася виборами президента Росії, а восени жителів Тюменської області на прямих загальнонародних виборах належить обрати нового главу регіону.

В цілому прямі вибори глави виконавчої влади суб’єкта РФ, депутатів представницької влади регіону і місцевого самоврядування – це втілення в життя не тільки принципів народовладдя, але й реального федералізму – коли в регіоні обирають влада, яка користується довірою і здатна знайти шляхи успішного розвитку суб’єкта Федерації чи муніципального освіти.

ПРИВІТАННЯ ГОЛОВИ ТЮМЕНСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДУМИ СЕРГІЯ КОРЕПАНОВА З 12 червня — Днем росії

Шановні земляки! Дорогі друзі!

Від імені депутатів Тюменської обласної Думи вітаю вас з головним державним святом – Днем Росії!

Прийняття Декларації про державний суверенітет Російської Федерації дозволило зберегти єдність багатонаціонального народу, зміцнити державні інституції, створити економічний фундамент для соціально-політичних перетворень. А головне – ми сьогодні усвідомлюємо себе громадянами Вітчизни з багатими традиціями, відчуваємо гордість за державу, відзначаємо зростання національної самосвідомості і патріотизму.

Від кожного з нас залежить, якою буде країна, що чекає нас і наших нащадків. Тюменська область володіє величезним людським потенціалом, унікальними природними багатствами, потужною науково-технічною основою і багатими духовно-культурними традиціями. Це дозволяє забезпечити подальший соціально-економічний розвиток регіону та енергетичну безпеку держави.

У цей святковий день особливі слова привітання і вдячності шановним ветеранам. Вони є нашою гордістю, духовною та моральною опорою, прикладом патріотизму для молодих поколінь. Бажаю тюменцам здоров’я і щастя, миру та успіхів у всіх добрих справах на благо улюбленої області, на славу великої Росії!

У змісті статті № 9 Декларації про державний суверенітет ще в 1990 році зазначалося наступне: «З’їзд народних депутатів РРФСР підтверджує необхідність істотного розширення права автономних республік, автономних областей, автономних округів, так само як країв і областей». Видимим результатом реалізації принципу федералізму (також перенесеного потім у Конституції РФ) є розвиток Тюменської області, жителі якої довірили в ході загальнонародних виборів керівництво регіоном Сергію Собяніну, а потім – Володимиру Якушеву. Завдяки їх зусиллям, діяльності регіонального уряду та обласної Думи, при підтримці і допомозі з боку жителів області регіон нині є одним із лідерів за рівнем соціально-економічного розвитку (або абсолютним лідером у таких сферах, як залучення інвестицій та будівництво житла) в масштабах Російської Федерації. Побудова різноспрямованою економіки, інноваційної промисловості Тюменської області, розвиток сучасної медицини та ефективної системи освіти – це шлях, забезпечений в тому числі і змістом Декларації про державний суверенітет Росії.

Ветеран Великої Вітчизняної війни Володимир Турів 18 березня відзначив день народження – фронтовику, жителю міста-героя Волгограда виповнилося 98 років. У цьому році його особистий свято співпало з виборами Президента Російської Федерації, а також з днем возз’єднання Криму з Росією . В силу віку ветерану важко відвідати виборчу дільницю, тому він заздалегідь висловив побажання проголосувати вдома. 18 березня Володимир Семенович зміг це зробити не покидаючи своєї квартири – представники виборчої комісії доставили до ветерану переносну урну для голосування.

З привітаннями відвідати ветерана Великої Вітчизняної війни Володимира Семеновича Турова прибув і голова виборчої комісії Волгоградської області Віктор Черячукин .

— Володимир Семенович, я хотів би Вас привітати з днем народження, побажати вам міцного здоров’я, бадьорості і сказати вам спасибі за перемогу у Сталінградській битві, дякуємо за активну громадянську позицію, не дивлячись на вік, ви досі не байдужі до долі країни і голосуючи на виборах Президента Росії приймаєте участь в її вирішенні, з гордістю каже Віктор Володимирович, — мені пощастило, що удостоїлася в цей день привітати Вас!

Так само для ветерана стало несподіваним телефонне привітання губернатора Волгоградської області Андрія Бочарова .

— Спасибі Вам за привітання, а також за створення клубу ветеранів, — радісно відповідав в трубку Володимир Турів.

ДОВІДКА «КП»

Володимир Турів народився 18 березня 1920 року в Брянській області в селянській родині дев’ятою дитиною. У 1939 р. закінчив Шахтинський гірничий технікум в Ростовській області і добровільно вступив до військово-піхотне училище. Після його закінчення в 1941 р. у званні лейтенанта був направлений у 299-й стрілецьку дивізію командиром стрілецького взводу. У складі 50-ї армії обороняв Тули і Москви . У наступальному бою 23 січня 1942 р. був тяжко поранений. Після воював за Калугу і Сталінград . Свою першу медаль «За відвагу» лейтенант Володимир Турів отримав за сміливий рейд в тилу ворога. По закінченні Великої Вітчизняної війни Володимир Семенович командував ротою в 23-му окремому дисциплінарному батальйоні, служив помічником військового коменданта у Північній групі військ. Сьогодні ветеран бере участь у громадському житті регіону і допомагає виховувати підростаюче покоління.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Волгоградці разом з президентом вибирають час, по якому будуть жити [онлайн-трансляція]

Вікова категорія сайту 18+

Новина по темі:

29 грудня 2017

  • 6 липня 2018 – 12 липня 2018

© 2018 Адміністрація Губернатора Свердловської області

Навігація і можливості

Літо 2018 року видався для Свердловської області вкрай насиченим. У Єкатеринбурзі буквально тільки що пройшли матчі групового етапу ЧС-2018. Не встигли ми проводити спортсменів і численних уболівальників, як вже зустрічаємо нових гостей відразу двох статусних міжнародних форумів – ИННОПРОМа і Російсько-Китайського ЕКСПО. Це заходи, до яких ми посилено готувалися весь рік, і від яких очікуємо великої віддачі.

Кандидатом на виборах губернатора Свердловської області від свердловського відділення «Єдиної Росії» став Євген Куйвашев. Таке рішення прийняли 240 делегатів на що пройшла в суботу, 10 червня, у ЦК «Урал» 31-ї регіональної партконференції. І навіть те, що при голосуванні позиції партійців розділилися, тільки посилило перемогу головного претендента. Як це було — спостерігав кореспондент «URA.RU».

Центр Культури «Урал» стараннями єкатеринбурзькій мерії і глави адміністрації губернатора Володимира Тунгусова, схоже, отримав статус головної політичної майданчики Єкатеринбурга. 1 червня тут відбулися єдині єкатеринбурзькі праймеріз «Єдиної Росії» з виборів губернатора, а сьогодні — партконференція. На вході всіх учасників зустрічав оркестр під керівництвом «танцюючий» диригента та гірника Олександра Павлова. Грали так голосно, що підходили губилися, з чим один одного вітати — то «з наступаючим Днем Росії», то «з довгоочікуваною конференцією».

Студентки уральського відділення РАНХиГС, незважаючи на алфавітну впорядкованість списків, довго шукали в них депутата Держдуми Андрія Альшевских. Знайшли після підказки — на бланку той розташувався третім відразу під емблемою партії. «Я на тижні скажу все, що думаю про шапіто навколо губернаторських виборів», — заінтригував парламентарій, але пізніше пояснив, що образливим словом називає поведінку семи десятків зареєстрованих партій, з яких більша частина навіть не планує висунення своїх кандидатів у губернатори.

Два столичних однопартійця трохи віддалік у цей момент вели розмову про сенатора — майбутньому виборі кандидата в губернатори. Ще місяць в цьому статусі бачили мера Нижнього Тагілу Сергія Носова і навіть екс-прем’єра Дениса Паслера. Сьогодні герой кулуарних розмов змінився: «Сказали — буде дуже неочікуваний кандидат. Тому Россель зараз на взводі. Вперто називали [члена Центрального штабу ЗНФ Жанну] Рябцева. Ну, і логічно — вона все-таки ображена [після невдалих виборів в Держдуму], а тут компенсація».

Носов, до речі, стояв тут же і розповідав екс-директору «БАЗа» Анатолію Сисоєву про те, що як усував наслідки недавнього урагану в Нижньому Тагілі: «Порвало сильно, я таке бачив уперше. І ніби за мною воно треба — я в Москві дивом не залишився, полетів — і там відразу сталося таке».

Член Ради Федерації Аркадій Чернецький із задоволенням відповів на питання про Експо-2025. На презентації російської заявки в Парижі, 14 червня, він не поїде — у сенатора сесія в раді федерації. «Нам потрібно думати про конкуренцію з Осакою і Парижем більше, ніж, наприклад, з Баку. Так, у Азербайджану є певні переваги, але ми виглядаємо цілком конкурентоспроможними порівняно з ними», — пояснив сенатор і пообіцяв «підключитися, коли потрібно» і буде сформований заявочний комітет.

Міністр промисловості Свердловської області Сергій Пересторонин відбивався від питання про його майбутній відхід. В чутках, що пустила одна з ФПГ, той повинен піти після «Иннопрома-2017» в повпредство. «Хто ж мене так любить, що небилиці вигадує? Ні, мені тут дуже добре працюється — у нас хороша динаміка зараз пішла», — сміючись зізнався Сергій Валентинович.

Майже всі місця з 600 наявних у залі виявилися заповнені. Присутніх ознайомили з коротким змістом минулих праймеріз невеликий видеонарезкой: «кандидати подолали сотні кілометрів», «свердловчане не упускали можливості не тільки поставити питання, але і зробити з кандидатами селфи», «загальна кількість учасників зустрічей — 2952, було запитань і передано наказів 225». Переглянутих роликів єдинороси плескали так, ніби тільки що подивилися новий фільм «Нелюбов» лауреата Каннського фестивалю Андрія Звягінцева. Глава свердловських єдиноросів Віктор Шептий оголосив конференцію відкритою під звуки гімну Росії.

На самому початку конференції — маленькі радості. Партквитки отримали член регіональної ради прихильників партії Анастасія Лукічева, старший вихователь дитсадка Любов Мартинова і депутат свердловського Заксобранія Дмитро Жуков. Шептий, сидячи, зачитав привітання глави Федерального агентства у справах національностей Ігоря Баринова і слідом — чому-то вже стоячи і з виразом — привітання лідера партії Дмитра Медведєва з Днем Росії.

За словами Шептия, праймеріз пройшли «ефективно і з душею, і дозволили отримати максимум користі». «Основною метою наших праймеріз було спілкування з нашим головним кандидатом Євгеном Володимировичем Куйвашевым», — пояснив головний єдинорос і тут же розповів про трьох миттєвих подвиги глави регіону на праймеріз. Будь Віктор Анатолійович трохи менше чиновником, у його оповіданні губернатор врятував би непрацюючих пенсіонерів від поборів, забезпечив молодих фахівців житлом, а багатодітні родини та інвалідів — юридичною допомогою. Але на словах вийшло: «дав доручення», «підписав постанову», «вніс проект закону».

«Регіональне відділення партії готове висунути сильного кандидата в губернатори Свердловської області, кандидата одягненого довірою президента Росії Володимира Володимировича Путіна, кандидата з якісно підготовленій програмою, кандидата, сформувала надійну команду однодумців, лідера, підтриманого переважною більшістю наших земляків, Куйвашева Євгена Володимировича», — оголосив однопартійцям майбутнього кандидата Шептий.

Вийшов на сцену під симфонічний програш з Вівальді Євген Куйвашев подякував однопартійцям за надану честь — можливість взяти участь у праймеріз». «Мені було важливо отримати вашу підтримку і знати ваші плани розвитку середнього Уралу. Ми єдина команда, яка працює на благо Свердловської області і Уралу. У мене солідний політичний стаж, я перебуваю в партії з 2002 року, і для мене очевидно, як багато зробила партія для розвитку країни. Тому я вважаю можливим лише один варіант участі в майбутніх виборах — від нашої партії», — сказав Куйвашев і запропонував назвати минулі п’ять років «травневої п’ятирічкою», оскільки весь цей період реалізовувалися «травневі укази президента РФ.

Губернатор ще раз коротко сформулював основні цілі програми «П’ятирічка розвитку» («вивести Свердловську область у число трьох найсильніших багатих і успішно розвиваються регіонів країни»), закликав однопартійців активніше працювати з молоддю («хто очолить роботу з молоддю оновить електоральну базу на кілька десятків років вперед») і відмовитися від популізму і незабезпечених обіцянок» («ми не маємо права подобається виборцю будь-якою ціною». У цей момент главу регіону, здавалося, слухали не лише партійці, але навіть їх стільникові телефони — за 18 хвилин виступу ніхто з присутніх навіть не заглянув у свій гаджет, жоден апарат не подав сигнал і лише по завершенню промови пролунали гучні оплески.

Віктор Шептий оголосив ще одного «попросив слово» — той, судячи з усього, не був запланований, але масштаб особистості не дозволив відмовити. Едуард Россель вийшов на сцену в повній тиші, без «джингли» — ніби сенатора не зустрічали, а проводжали.

«Я сьогодні із задоволенням слухав Євгена Володимировича і прочитав всю програму, яку він вже опублікував. І я отримав справжнє задоволення від цієї справи, тому що вона збігається з моєю думкою про те, що треба робити далі в нашій області. Коли Євгена Володимировича призначили губернатором я йому говорив, що тільки терплячий і повсякденна праця дозволить проникнути в проблеми і реально керувати. Тепер я можу сказати, що він це зробив і пройшов ще один університет Свердловської області.

Він дуже сильний кандидат, який буде реально працювати як губернатор Свердловської області, і я не сумніваюся, що область під його керівництвом піде тільки вперед», — і це «цунамі» компліментів виявилося лише передмовою до 12-хвилинної промови «без папірця» першого свердловського губернатора. Звичні для неї гіпнотичні інтонації плавним флешбэком забрали присутніх у часи, коли Россель сам виступав головним кандидатом на виборах губернатора або підбивав підсумки соціально-економічного розвитку області.

Виступ охопило події як російської історії з 1933 року, так і особистої біографії 79-річного Росселя: він змалював «важкі умови» життя області на початку її шляху, розповів «як важкий хліб губернатора», пообіцяв «дуже важку кампанію», яку, «звичайно ж, подолає реальний чоловік, який поведе нашу область». Едуард Эргартович знайшов спосіб ввернути в свою промову і глобальний геополітичний контекст: «Не дай бог, якщо трапиться війна, то Росія завжди воювала людьми, а не технікою. І ось завдяки нашому президентові Володимиру Володимировичу Путіну, якщо все це відбудеться, то вперше ми будемо воювати технікою, рівень якої протвережує багатьох товаришів, переконуючи в бік Росії не повертатися».

Коли концентрацію уваги в залі можна було майже помацати, Россель перейшов до заключного елемента свого моноспектаклю. «Ми маємо грамотного, витриманого, терплячого, добру і порядну людину. І я вас закликаю працювати у виборчій кампанії і вибрати на високому відсотку з першого разу губернатором Свердловської області Євгена Володимировича Куйвашева». Оплески висловили воістину аристотелівських катарсис, а сам Куйвашев в цей момент міцно обійняв спустився зі сцени попередника.

Лише дослухавши мова колишнього губернатора і вийшовши з трансу, рядові партійці, які сиділи на задніх рядах, поділилися один з одним єхидним зауваженням: «От якщо б він не хотів у сенатори — став би він так завзято виступати». Сам Россель на це відповів заочно, вже після конференції: «Я, зізнаюся, поки навіть не думав про те, щоб комусь поступитися свій пост», — сказав сенатор.

Всі пішли за росселевским виступи, безумовно, померкли і виглядали вже лише технічної добавкою. Ректор РАНХиГС Олександр Александров, бубня в мікрофон, розповів про партійній програмі «з 5 великих блоків і 15 параграфів», голова регіонального виконкому «єдиної росії» Олександр Косинців уточнив, що 12 червня партія йде не від обласного Драмтеатру, а від міського ККТ «Космос».

«Хто любить співати — в 12 годин на сходинках біля пам’ятника Татищеву і Де Геннину виступатимуть хори, діти. Підспівувати можуть все», — уточнив Віктор Шептий. Після цього озвучили коротка назва партії для офіційних друкованих матеріалів — «Свердловське регіональне відділення партії „Єдина Росія“», а також продемонстрували друк відділення.

Запрошений на сцену голова лічильної комісії Сергій Колесніков озвучив результати таємного голосування за кандидата від партії: 239 бюлетенів було видано, 237 — вилучено з урн і 234 з них — дійсні. Підсумкова цифра зменшилася ще на три, і в підсумку за Євгена Куйвашева проголосувало 178 делегатів, а за Віктора Шептия — 53. Пізніше єдинороси навіть у приватних розмовах відмовилися зізнаватися, хто опинився в числі підтримали Шептия. «Зрозуміло ж, що голосувати за Шептия — була дана окрема команда. Люди це доручення виконують просто тому, що теж підтримують губернатора. Так, ось так парадоксально — голосують за Шептия, тому що так краще для губернатора, сильні люди», — ніби виправдовуючись за однопартійців, пояснив високопоставлений єдинорос.

Всім присутнім оголосили, що «попереду три місяці як іспит можливостей і час проявити здібності, бажання і енергію», після чого новоспечений кандидат у губернатори Свердловської області Євген Куйвашев «подякував усім за довіру» і побажав, щоб вся «масштабна передвиборча кампанія пройшла чесно, легітимно і на найвищому рівні». Від запланованого на самому початку прес-підходу Євген Куйвашев відмовився із-за поспіху на «важливій справі».

Т.в.о. губернатора Омської області і спікер Заксобранія розповіли, що є основою розвитку нашої країни.

Сьогодні, 12 червня, тимчасово виконуючий обов’язки губернатора Олександр Бурков та голова Законодавчих Зборів Володимир Варнавський опублікували на урядовому порталі «Омська губернія» привітання жителів регіону з Днем Росії:

– Ми з вами живемо у великій країні, найбільшою в світі. І в цьому спільному домі дружно співіснують представники різних культур і релігій. Взаєморозуміння і взаємодопомога людей різних національностей завжди були основою розвитку нашої країни.

Лідери виконавчої і законодавчої влади регіону підкреслили, що рядові омичи теж вносять вклад в історію:

– Предки заповідали нам бути патріотами і не раз на ділі довели, що саме любов до Батьківщини допомагає проходити через будь-які випробування та здобувати перемоги не тільки на полі бою, але і в мирний час. Ця зв’язок поколінь не повинна перериватися. Ми з вами разом пишемо історію Росії. Майбутнє нашої країни залежить від кожного.

Бурков і Варнавський побажали омичам миру та успіхів у добрих починаннях.

Comments are closed.