Привітання 1 місяць малюкові

0

До 28 дня ваша дитина вважався новонародженим, тепер, коли йому виповнився 1 місяць він став дитиною грудного віку або дитиною. В компасі міститься корисна інформація про розвиток і заняттях з дітьми другого місяця життя.

 • Зміст:
 • 1 Світ дитини
 • 2 Рухові навички
 • 3 Дитина в один місяць
 • 4 Здатність бачити, чути, відчувати
 • 5 Розуміємо своєї дитини
 • 6 Заняття з дитиною. Практичні поради.
 • 7 Грудне вигодовування
 • 8 Час та ігор
 • 9 Книги для молодих батьків
 • 10 Немовлята
 • 11 Повсякденні справи
 • 12 Як правильно підбирати засоби для догляду за малюком
 • 13 Форуми для батьків
 • 14 Радимо придбати:
 • Зміст:
 • 1 Світ дитини
 • 2 Рухові навички
 • 3 Дитина в один місяць
 • 4 Здатність бачити, чути, відчувати
 • 5 Розуміємо своєї дитини
 • 6 Заняття з дитиною. Практичні поради.
 • 7 Грудне вигодовування
 • 8 Час та ігор
 • 9 Книги для молодих батьків
 • 10 Немовлята
 • 11 Повсякденні справи
 • 12 Як правильно підбирати засоби для догляду за малюком
 • 13 Форуми для батьків
 • 14 Радимо придбати:

Малюк стає більш сприйнятливий до навколишньої дійсності і виразніше виявляє свою реакцію на поведінку дорослих. Поліпшується координація рухів дитини та її здатність реагувати на зорові образи і звуки. По мірі того як розвивається здатність малюка сприймати і засвоювати нову інформацію, батьки починають ставитися до нього як до особистості. Вже у віці одного місяця можна визначити індивідуальні риси характеру дитини, що відрізняють його від однолітків. Розмовляючи з малюком один на один, ви зможете налаштуватися на його природний ритм і відчути, коли можна займатися з ним, а коли необхідно дати йому відпочити. Ви дізнаєтеся, як поводитися з дитиною, коли вона збуджена і сильно кричить. Ви відкриєте нові способи допомогти дитині зберегти стан спокою і бадьорості, втихомиритися перед сном. Один із способів, яким можна допомогти дитині, це навчити його смоктати пустушку. Деякі діти починають смоктати соску інстинктивно, інші вперто відмовляються від неї. Якщо дитина чинить опір і випльовує пустушку, будьте наполегливі. Постарайтеся дати її дитині, заколисуючи його і наспівуючи якусь мелодію. Купіть дві або три різні соски, щоб можна було визначити, яка йому більше подобається. Через деякий час ваші зусилля винагородяться — з допомогою соски дитина навчиться самостійно заспокоюватися і засипати. Пустушка -це засіб, що і ви і дитина найближчим часом оціните по достоїнству.
Джерело

Перший місяць день за днем

Розвиток дитини в 1 місяць

Місячна дитина вже починає керувати своїм тілом. У нього зникають судомні, хаотичні посмикування, а рухи рук і ніг поступово стають більш рівними і впорядкованими. Нервова дрож, яка так характерна для новонароджених, також пропадає. Перша зміна, яку можна помітити в поведінці дитини, — це здатність рухати головою. Якщо покласти малюка в ліжечку на живіт, він без особливих зусиль зможе повертати голову з боку в бік. Деякі, особливо сильні діти, навіть піднімають її і дивляться навколо. Здатність дитини рухати головою особливо очевидна, коли ви тримаєте його, притуливши до свого плеча. Однак незалежно від того, наскільки міцний ваша дитина, він далеко не повністю може керувати своїми рухами. Виймаючи малюка з ліжечка або носячи його по кімнаті, обов’язково підтримуйте його голівку руками. Як правило, місячні діти не в змозі самостійно пересуватися, проте зрідка зустрічаються такі активні малюки, які, звиваючись і смикаючись, добираються до кута ліжечка або перевертається з живота на спину. Іноді навіть найбільш пасивні діти здатні робити несподівані руху. Тому на всяк випадок навіть самого крихітного дитини краще не залишати одного на столі або на іншому високому місці. Досягнувши місячного віку, дитина починає не тільки повертати голову, але і значно краще володіти м’язами рук і ніг. Він здатний рухати ними не тільки плавно і ритмічно, але також прискорювати або сповільнювати темп залежно від ритму людської мови. Коли ви говорите з дитиною спокійним і рівним тоном, його рухи спокійні і рівномірні. Спробуйте заговорити швидко, збуджено, і ви побачите, як малюк почне енергійно перебирати руками і ногами.
Джерело

Тест оцінки психомоторного стану дитини

Стан місячної дитини значно простіше визначити. Вже можна зрозуміти, міцно або, навпаки, неспокійно спить малюк, а коли прокидається, спокійний він або збуджений. У стані неспання місячна дитина здатний стежити поглядом за рухаються об’єктом. Він зосереджується і з цікавістю дивиться на який-небудь предмет або малюнок, що знаходиться перед ним на відстані 12 — 30 сантиметрів. Якщо що-небудь особливо сподобається малюкові, він навіть починає «гукать». Потім через кілька хвилин він відводить погляд. Цей процес називається «ознайомлення». Дитина ніби говорить: «Так, тепер я знаю, що це таке». Якщо ви поміняєте предмет або, не прибираючи перший, покажете малюкові іншого, він повторить свої дії. Для місячного дитини нові звуки так само цікаві, як і нові зорові образи. Він може відрізнити мову від інших звуків і при цьому явну перевагу віддає людського голосу. При незнайомому звуці дитина насторожується, завмирає, і здається, що він уважно прислухається до нього. Якщо звук повторюється кілька разів, дитина перестає звертати на нього увагу. Щоб знову зацікавити дитину, можна змінити звук, наприклад, замість дзвону дзвіночка дати дитині послухати брязкальце або іграшку, яка може пищати. У цей період у свідомості дитини зміцнюється зв’язок між побаченим і почутим. Після невеликого тренування він кожен раз буде дивитися на дзвіночок, що висить над його ліжком, коли той задзвенить. Малюк по-різному реагує на різні звуки. Музика заспокоює його, гучний шум лякає, а свист або дзвін викликає інтерес.
Джерело

З моменту народження кожна дитина представляє собою яскраво виражену індивідуальність, що володіє характерними відмітними рисами. Однак лише до кінця першого місяця життя малюка батьки починають по-справжньому пізнавати його. Тепер вони можуть розповісти про свою дитину дуже багато чого, включаючи весь спектр його поведінки: яким він буває, коли спокійний або збуджений, коли він у гарному настрої або вередує, спочиває або рухається, чи легко він заспокоюється чи ні, передбачувані його дії або немає, швидко або повільно він реагує на те, що відбувається навколо нього. Батьки знають, як краще за все тримати його на руках і яким способом заспокоювати і укладати спати. Вони можуть визначити, коли він кричить від болю, коли від голоду, а коли його крик означає: «Нічого страшного не сталося. Просто я хочу, щоб мене приголубили». У місячної дитини зникає характерний для новонароджених сонний блукаючий погляд. Тепер дитина здатна досить довго спати до і після годування, проте він до цих пір не готовий до впливів, що мають різкий характер. Якщо він чує дуже гучні звуки, бачить яскраве світло, відчуває занадто енергійні дотику, він не в змозі відокремити одне відчуття від іншого. Перевантажений враженнями, малюк починає нервувати і дратуватися. Дійсно, в цьому віці у багатьох дітей протягом дня бувають певні періоди, коли вони несподівано швидко перевтомлюються і починають вередувати. В такі моменти одного малюка можна заспокоїти, взявши на руки, похитавши або ритмічно поплескавши по спині. Інший перестане плакати і засне, якщо його загорнути в ковдру або затишно влаштувати в колясці. Однак трапляється, що дуже активний чи неспокійний малюк не реагує ні на які зусилля з боку батьків та його невгамовну плач створює в будинку напружену обстановку. Такій дитині необхідно дати деякий час покричати, щоб він міг звільнитися від внутрішньої напруги.
Читати далі

Плач і посмішки новонародженого: форми спілкування з батьками

Перші тижні життя дитини

Розмова з дитиною Найбільше дитина любить слухати людський голос. Вітайте його, входячи в кімнату, і використовуйте будь-яку можливість, щоб поговорити з ним. Говоріть голосно, якщо ви хочете привернути увагу малюка, і тихо, коли треба його заспокоїти. Змінюючи тембр голосу від низького до високого і навпаки, можна підтримувати інтерес дитини досить довго. Татусеві гри Мама і тато по-різному грають з дитиною. Оскільки кожен з них вносить щось своє в спілкування з малюком, важливо, щоб вони обидва брали участь у його вихованні. Змінюйте положення дитини. Намагайтеся розташовувати дитини таким чином, щоб його оточували найрізноманітніші предмети. Наприклад, якщо ви берете його на прогулянку в автомобілі, покладіть на сидіння машини що-небудь яскраве, щоб порушити його уяву. (Кожен раз, коли ви їдете в автомобілі, не забувайте перевірити, що в машині є всі необхідні пристосування, що забезпечують безпеку дитини під час поїздки.
Джерело

Аксесуари для дітей

Магазин розвиваючих іграшок

Зір. «Лялька з тарілки». Змайструйте для малюка ляльку, намалювавши на паперовій тарілці обличчя і прикріпивши до неї збоку ручку. Переміщайте тарілку в різні боки на відстані 25-ти сантиметрів від особи дитини. Через деякий час малюк почне стежити за іграшкою, і на його обличчі з’явиться посмішка. Спостереження за предметом Нехай дитина спостерігає за брязкальцем, ліхтариком або яскравою іграшкою. Пересувайте предмет зліва направо на відстані 25 — 30 сантиметрів від особи малюка. Коли він навчиться стежити за ним, водячи очима по горизонталі, почніть рух по вертикалі, від лобика малюка до підборіддя. Нарешті, спробуйте обертати предмет по колу. Не забувайте стежити за настроєм малюка і будьте готові припинити гру, якщо відчуєте, що він втомився або йому стало нудно. Подивися на мене Нехай дитина спостерігає за вашим обличчям. Коли ви будете рухатися зліва направо, малюк буде стежити за вами поглядом і повертати голову. Стрибаюча іграшка Пришийте одним кінцем до маленької м’якій іграшці гумову тесемку. Інший кінець прикріпіть до стелі. Покладіть дитину так, щоб іграшка знаходилася прямо над ним, і змусьте іграшкового звіра стрибати вгору і вниз. Ставши постарше, малюк зможе дотягнутися до нього руками і схопити. Вид з ліжечка Якщо стінки дитячого ліжечка будуть зроблені з прозорої пластмаси, дитина зможе крізь них дивитися на навколишні предмети. Рухається іграшка Повісьте над дитячим ліжечком іграшку, яку легко можна пересунути. Вибираючи іграшку, уявіть, як її сприйме малюк. Нехай протягом декількох днів вона повисить з одного боку ліжечка, а потім з іншого. Коли малюк звикне до неї і ви помітите, що він здатний кілька миттєвостей затримувати на ній погляд, повісьте інші іграшки на бортики ліжечка. Сприйняття звуків Дитячі вірші. Познайомте дитину з віршованим ритмом і розміром. Розкажіть йому які-небудь добре знайомі і улюблені дитячі вірші, наприклад: «Раз, два, три, чотири, п’ять, вийшов зайчик погуляти.» або придумайте свої власні. Візьміть будь-яку пісеньку і просто поміняйте слова. Пінетки з дзвіночком Прив’яжіть дзвіночки до дитячих пинеткам. Кожен раз ворушачи ніжкою, малюк буде чути дзвін дзвіночка. Де я? Розмовляйте з дитиною, що лежить в ліжечку, одночасно пересуваючись по кімнаті. Стежачи за вашими рухами, він буде розвивати зір і слух. Відчуття Помасажуйте малюкові пальці рук і ніг Помасажуйте кожен пальчик окремо. Завдяки цьому приємного відчуття, дитина буде краще відчувати своє тіло. Розвиток дотику Потріть руки і ноги дитини рукавичками, зробленими з різного матеріалу — шовку, вельвету, атласу, вовни, фланелі або махрової тканини. Легкий дотик Обережно погладьте дитини пензликом, пір’їнкою або шматочком вати. Йому сподобаються ці ласкаві дотики. Приємні запахи Умочіть ватні кульки в різні ароматичні рідини, такі, як одеколон, м’ятна або ванільна туалетна вода. Дайте їх дитині понюхати -допоможе в розвитку його нюху. Вправи Підніміть і опустіть руки малюка Покладіть дитину на спину, обережно підніміть його ручки над головою і опустіть вниз, потім схрестіть їх перед грудьми і розведіть по сторонах. При цьому наспівуйте якусь пісеньку. Прогулянка на велосипеді Покладіть малюка на спину, обережно спонукає його ніжками, імітуючи рухи ніг велосипедиста. Під час вправи заспівайте пісеньку, наприклад: «Ми їдемо, їдемо, їдемо в далекі краї. «Погляд наверх Покладіть малюка на підлогу животиком вниз. Сядьте поруч з ним і, називаючи його по імені, показуйте йому яскраву іграшку. Малюк буде намагатися підняти голову, тим самим розвиваючи м’язи шиї, спини і рук. Подивися на маму Зробіть те ж саме вправу, тільки на цей раз ви повинні лягти на спину і покласти малюка собі на живіт. Називаючи дитину по імені, намагайтеся, щоб він підняв голову і подивився на вас.
Джерело

Ігри для дітей від 1 місяця

Гімнастичні вправи для дітей від 1,5 місяців

Comments are closed.